Image
21.3.2017 2 Comments

CeBIT 2017: IoT v praxi - ste šampiónom aj pri pisoári?

Pri vstupe do haly 11, venovanej startupom, víta účastníkov tohtoročného CeBITu v Hannoveri trochu nevšedný exemplár, ktorý by sa dal nazvať aj IoT pisoár. Gartner predpovedá, že do IoT budú pripojené miliardy vecí a pisoáre, pochopiteľne, nemôžu byť výnimkou.

Po „soplíku“ sú problémy súvisiace s prostatou druhým najvážnejším mužským problémom a aj pri viditeľných náznakoch jemnej či dokonca značnej dysfunkcie močenia nie každý chlap na svoju škodu vyhľadá lekára. Startup peelytics sa tento problém podujal riešiť netradične, pomocou mobilnej aplikácie prepojenej so senzorom v pisoári. Zatiaľ sa v prototype riešenia používa len jednoduchý teplotný snímač a vyhodnocuje sa dĺžka trvania fyziologického vylučovacieho výkonu. Aplikáciu pee.win nájdete v aplikačných obchodoch pre platformy Android a iOS.

K dispozícii sú pozitívne referencie od prevádzkovateľov zariadení, kde sú v pisoároch nainštalované senzory...

...štamgastov...

... a dokonca aj od dátových analytikov

Ako nám prezradil autor riešenia a zároveň zakladateľ startupu Tilman Boller, tento princíp má veľký potenciál. V budúcich verziách budú pokročilejšie senzory schopné analyzovať  veľa ďalších fyziologických parametrov a vyhodnocovať ich pomocou aplikácie. Veď aj u praktického lekára skoro pri každom vyšetrení odovzdávate moč na analýzu.

 

 

 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Startupy

Slováci sa dostali na mapu TOP európskych startupov

30.09.2019 00:00

Hlavným faktorom ovplyvňujúcim úmrtnosť v prípade infarktu, zástavy srdca a mozgovej príhody je doba medzi nástupom príznakov a liečbou. Cieľom slovenského tímu zo startupu STEMI Global je urýchlenie ...

2 Comments

 1. A bude posielať automaticky video z močenia na youtube? reakcia na: CeBIT 2017: IoT v praxi - ste šampiónom aj pri pisoári?
  21.3.2017 16:03
  :-) :-)
  Reagovať
  • RE: A bude posielať automaticky video z močenia na youtube? reakcia na: A bude posielať automaticky video z močenia na youtube?
   Autor: Lubo
   21.3.2017 17:03
   Ale kdeže. Neuvidíte ani výkon šampióna Momentálne je riešenie veľmi triviálne, dĺžka močenia sa meria teplotným senzorom. Záležitosť pre ôsmaka alebo deviataka na technickom krúžku. Termistor napojený na netduino alebo podobný mikrokontrolér aj s krabičkou a silikónom na jej utesnenie záležitosť hodne pod 20 €. Neskôr pribudnú senzory analyzujúce chemické zloženie moču,
   Reagovať

Vyhľadávanie

Najnovšie videá