Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Carneo G-Track 4G / Telefón na ruke

0

Hodinky  sú skutočne masívne, s gumovým náramkom a obrovským 1,39-palcovým displejom OLED. Po pripnutí na ruku mi bolo jasné, že ich určite len tak nestratím, keďže ich hmotnosť bola dvojnásobne väčšia v porovnaní s hodinkami, ktoré nosím bežne. Prišlo prvé zapnutie a s ním aj prvé problémy. Hodinky bežia na Android 7.1 a na pripojenie by mala slúžiť aplikácia WiiWatch 2. Spárovanie so zariadeniami s operačným systémom iOS bola dlhá a strastiplná cesta, žiaľ, podobne náročné bolo aj spárovanie s mobilným zariadením, na ktorom beží Android. Nakoniec sa mi podarilo spárovať hodinky s mobilom, no toto pripojenie nebolo stabilné a mobil sa neustále odpájal.

Hodinky ponúkajú možnosť vloženia SIM karty, na čo slúži priložený malý skrutkovač. Po vložení SIM karty sa z hodiniek stal takmer plnohodnotný mobilný telefón, z ktorého bolo možné telefonovať či dokonca posielať SMS správy. S pripojením na internet nebol žiadny problém – či už pripojením sa na sieť Wi-Fi, alebo využitím mobilných dát z vloženej SIM karty. Pri ďalšom testovaní tohto produktu som sa rozhodla ponechať SIM kartu vloženú, keďže boj s párovaním zariadení som vzdala.

Medzi ďalšie zaujímavé funkcionality by som určite zaradila možnosť sťahovania a používania aplikácií z obchodu Google Play, prezeranie videí alebo noviniek na sociálnych sieťach a v neposlednom rade vstavaný 2 Mpx fotoaparát. Pri jeho používaní sa človek skutočne cíti ako agent 007 na nebezpečnej misii. Nevýhodou týchto aplikácií bola často chýbajúca responzívnosť na zariadeniach wearable, ako sú hodinky, a tak sa aplikácie nedali plnohodnotne používať.  Nezabúdajme na hlavnú cieľovú skupinu týchto hodiniek, ktorou sú športovci a aktívni ľudia. Hodinky nám ponúkajú až 9 športových režimov – od behu až po hranie basketbalu. Osobne by som uvítala aj režim plávania, ktorý býva na takýchto športových hodinkách bežný. Keďže vodotesnosť tohto modelu je len IP65, plávanie s hodinkami by som určite neodporúčala. Masívnosť a hmotnosť hodiniek boli pri športovaní asi skôr na škodu a často som mala pocit, že mi prekážajú. Hodinky disponujú prijímačom GPS, vďaka ktorému si možno zaznamenávať prejdené trasy, no tu sa znovu ukázal problém s responzívnosťou navigačných aplikácií.

Hodinky, samozrejme, obsahujú dnes už bežné senzory, ktoré ponúkajú funkcionality ako meranie tepovej frekvencie, krokomer, meranie spálených kalórií či meranie tlaku vzduchu. Medzi ďalšie výhody tohto modelu môže patriť lokalizácia v slovenskom jazyku, ktorá poteší hlavne ľudí neovládajúcich cudzí jazyk.

V neposlednom rade sme sa pozreli na batériu. Výrobca sľubuje výdrž dva dni a v núdzovom režime dokonca tri, no v skutočnosti pri štandardnom používaní bolo treba po jednom dni hodinky nabiť. Takáto výdrž je pravdepodobne spôsobená prijímačom GPS a vysokou spotrebou displeja.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Podpora 3G/4G SIM kariet, športové režimy
- Hmotnosť, komplikované párovanie s mobilnými zariadeniami, chýbajúca responzívnosť aplikácií

Parametre:

• Procesor: štvorjadrový MT6739WA; operačný systém: Android 7.1; pamäť: RAM 1 GB + ROM 16 GB; displej: OLED 1,39"; konektivita: Wi-Fi, bluetooth, 2G/3G/4G SIM karta; batéria: 600 mAh; rozmery: 55 × 55 × 15 mm, hmotnosť 94 g

• Cena: 159 EUR

Celkovo: 75  %

 

Romana Jamrichová

Všetky autorove články
Carneo G-Track 4G

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať