Image
3.1.2019 0 Comments

Canon uvádza novú sadu pre vývoj softvéru vrátane aplikačného rozhrania pre diaľkové ovládanie

Canon oznámil nový API balíček, ktorý vývojárom sprístupní rad zdrojov a funkcií pre prácu s fotoaparátmi. Kombinácia sady pre vývoj softvéru EOS Digital (Software Development Kit, SDK, EDSDK) s úplne novým aplikačným rozhraním pre ovládanie fotoaparátov (Camera Control API, CCAPI) poskytuje vývojárom a softvérovým inžinierom rad jedinečných príležitostí vrátane možnosti výberu medzi fotoaparátmi a objektívmi značky Canon, nevynímajúc najnovší PowerShot SX70 HS.

Výhody SDK od spoločnosti Canon už využilo mnoho vývojárov – do svojich riešení mohli ľahko integrovať fotoaparáty aj objektívy značky Canon a ponúknuť koncovým používateľom diaľkové ovládanie prostredníctvom USB kábla. Možnosti využitia sú pritom veľmi široké, od fotografických kabín cez robotické a automatizované jednotky či fotografovanie a natáčanie udalostí až po snímanie fotografií na doklady alebo fotogrammetrické systémy.

Vďaka EDSDK môžu používatelia svoje fotoaparáty ovládať vzdialene z osobných počítačov alebo počítačov Macintosh a rovnaký kód používať naprieč všetkými kompatibilnými zariadeniami značky Canon. Nové rozhranie CCAPI navyše nezávisí od operačného systému či podporovaných modeloch[1] a umožňuje tak rýchly vývoj bez ohľadu na použitú platformu – vrátane Windows, MacOS, Androidu, iOS alebo Linuxu.

„Sme veľmi radi, že môžeme sprístupniť našu sadu EOS Digital SDK aj pre modelovú sériu PowerShot a ponúknuť tak používateľom nástroj, ktorý umožní vzdialené ovládanie týchto fotoaparátov vrátane ich úžasného zoomu," hovorí Yuko Tanaka, ITCG Product Marketing Director v spoločnosti Canon. „Nové aplikačné rozhranie Camera Control API je navyše založené na protokole Internet Protokol a je teda kompatibilný so všetkými hlavnými operačnými systémami."

PowerShot SX70 HS je najnovším prémiovým fotoaparátom typu bridge z dielne spoločnosti Canon. Je ľahko prenosný a používateľom ponúka maximálnu univerzálnosť. Tento model sa môže pochváliť výkonným objektívom so 65-násobným optickým zoomom pri rozsahu ohniskových vzdialeností 21 až 1365 mm, podobou i ergonómiou digitálnej zrkadlovky alebo otočným displejom LCD s uhlopriečkou 7,5 cm. Používatelia určite ocenia aj snímač s rozlíšením 20,3 megapixelov a možnosť snímania 4K Ultra HD videí. Canon PowerShot SX70 HS je ideálny fotoaparát typu všetko v jednom, ktorý si poradí s akýmkoľvek scenárom použitia - bez toho aby používatelia museli mať pri sebe viac rôznych objektívov.

Dostupnosť nového API balíčku

Najnovší API balíček vychádza zo spätnej väzby firemných používateľov a je súčasťou záväzku spoločnosti Canon sprístupňovať vývojárom a integrátorom ľahko použiteľné praktické riešenia. Sada pre vývoj softvéru EOS Digital je k dispozícii na stiahnutie už teraz, a to na stránkach www.didp.canon-europa.com. Rozhranie Camera Control API bude na vývojárskom portáli spoločnosti Canon dostupná od marca 2019.

Ďalšie informácie o fotoaparáte Canon PowerShot SX70 HS sú k dispozícii na https://www.canon.sk/cameras/powershot-sx70-hs/.

Hlavné vlastnosti sady EDSDK a rozhrania CCAPI:

- Detekcia a pripojenie/odpojenie fotoaparátu
- Kontrola a zmena nastavení fotoaparátu vrátane času
- Vzdialené snímanie
- Sťahovanie/mazanie snímok a formátovanie pamäťových kariet

[1] Pre viac informácií o podporovaných modeloch kontaktujte spoločnosť Canon Europe

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Samsung odhaľuje príslušenstvo pre svoju najnovšiu vlajkovú loď Galaxy S10

18.03.2019 14:51

Samsung predstavuje nové štýlové príslušenstvo, ktoré bolo vytvorené špeciálne pre jej najnovšie modely Galaxy S10+, S10 a S10e. Pri jeho tvorbe Samsung myslel skutočne na všetkých používateľov a pret ...

Tlačové správy

Aplikácia, ktorá vám pomôže vylepšiť vašu basketbalovú hru

18.03.2019 08:56

Basketbalová aplikácia HomeCourt sa minulý rok objavila v zariadeniach Apple vďaka jej inovatívnej technológii umelej inteligencie, ktorá sa viaže na identifikáciu kurtu, lopty a striel len za pomoci ...

Tlačové správy

Kariérne vízie mladých a ich naplnenie vďaka Samsungu

15.03.2019 14:25

Pilotný ročník projektu Samsung Tvoja šanca pozitívne ovplyvnil v ostatnom roku 2018 osudy deviatich mladých ľudí z Českej a Slovenskej Republiky. Ďalší dvanásti z oboch krajín dostali možnosť premeni ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWIFT 5_032019

Najnovšie videá

IT medzi paragrafmi


PC forum button