Canon uvádza na trh tri nové objektívy

0
Canon dnes rozširuje svoju svetoznámu sériu objektívov EF o tri nové modely pre profesionálnych fotografov aj amatérskych nadšencov. Nový profesionálny objektív EF 24-70mm f/2.8L II USM so zoomom je nástupcom obľúbeného EF 24-70mm f/2.8L USM, zatiaľ čo nové modely EF 24mm f/2.8 IS USM a EF 28mm f/2.8 IS USM sú prvé monofokálne širokouhlé objektívy s optickým stabilizátorom obrazu (IS). Všetky tri modely zaručia moderným digitálnym fotografom najlepšie možné výsledky - vďaka kombinácii prvotriednej obrazovej kvality a odolného, užívateľsky prívetivého dizajnu.

EF 24-70mm f/2.8L II USM: štandardný vysokovýkonný zoom
Nový EF 24-70mm f/2.8L II USM má od základov prepracovanú optiku, ktorá zaisťuje vynikajúcu ostrosť, obrazovú kvalitu a odolnosť. Kompaktný dizajn robí tento objektív ideálnym na cesty a množstvo optických zlepšení poskytuje skvelé výsledky - zachytíte tak podrobnejšie detaily v celej ploche záberu so súčasnou redukciou skreslenia v celom rozsahu zoomu, najmä pri maximálnej ohniskovej vzdialenosti 70 mm.

Prepracovaný optický systém zahrnuje dva asférické členy s ultranízkym rozptylom (UD) a jeden člen s ultranízkym rozptylom typu Super UD, ktoré minimalizujú chromatickú aberáciu a rozmazanie farieb. Vďaka nim objektív poskytuje trvalo ostré a vysokokontrastné zábery. Každý optický člen je tiež vybavený optimalizovanou povrchovou vrstvou Canon Super Spectra, ktorá potláča zobrazovanie tieňov a odleskov a zaisťuje skvelé vyváženie farieb. Okrem toho, fluórová povrchová vrstva minimalizuje prach, nečistoty či odtlačky prstov, ktoré sa lepia na prednú a zadnú stranu objektívu, čím pomáha udržiavať špičkovú obrazovú kvalitu.

Objektív EF 24-70mm f/2.8L II USM tiež umožňuje tvorbu makrosnímok s minimálnou vzdialenosťou zaostrenia 38 cm s ľubovoľnou ohniskovou vzdialenosťou v celom rozsahu zoomu. Ultrazvukový motorček prstencového typu (USM) spolupracuje v kombinácii s vysokovýkonným procesorom a pokročilými algoritmami AF na zaistení presného a tichého automatického zaostrovania s mimoriadne rýchlou odozvou. Fotografi, ktorí chcú mať úplnú kontrolu nad každým záberom, môžu používať plne manuálne zaostrovanie. To im kedykoľvek umožní presné úpravy zaostrenia, dokonca aj pri aktivovanom automatickom zaostrovaní (AF).

Elegantný dizajn série L
Objektív EF 24-70mm f/2.8L II USM je najnovší model elitnej série L, ktorý ponúka špičkový, prepracovaný dizajn Canon so zameraním na používateľa. Mechanická konštrukcia objektívu bola upravená tak, aby poskytovala zvýšenú stabilitu a lepšie odolávala otrasom a nárazom. Zároveň sme zmenšili rozmery objektívu o 10 mm v porovnaní s predchádzajúcim modelom. Výsledkom je lepšia prenosnosť a vyššie pohodlie pri každodennom používaní. Nový uzamykací mechanizmus fotografom umožňuje aretovať polohu objektívu pri plnom priblížení, aby sa zabránilo jeho poškodeniu počas prenášania, zatiaľ čo vodotesná a prachotesná konštrukcia umožňuje fotografovať aj v nepriaznivých podmienkach.

Svetová premiéra monofokálnych širokouhlých objektívov s IS
Canon dnes uvádza na trh aj dva nové modely EF 24mm f/2.8 IS USM a EF 28mm f/2.8 IS USM - prvé 24 mm a 28 mm monofokálne širokouhlé objektívy na svete s optickým stabilizátorom obrazu (IS). Oba objektívy ponúkajú vynikajúcu flexibilnosť -sú ideálne na fotografovanie krajiny alebo reportážne snímky, ale umožňujú využitie aj v mnohých iných situáciách. Kombinácia vysokej svetelnosti a IS sa postará o ostré výsledky pri fotografovaní z ruky, dokonca aj v slabom osvetlení.

Oba objektívy ponúkajú výhody až 4-krokovej obrazovej stabilizácie v porovnaní s objektívmi bez IS a vďaka väčšiemu rozsahu ohniskovej vzdialenosti zachytíte väčšiu oblasť snímanej scény. Oba poskytujú vysokú svetelnosť f/2,8, čo fotografom umožní experimentovať s menšími hĺbkami ostrosti a fotografovať aj v slabom osvetlení. Vysoká svetelnosť a technológia IS zároveň robia tieto objektívy ideálnymi na zábery rýchlo sa pohybujúcich objektov. Pokročilá technológia IS od Canon zas dokáže rozpoznať zámerný pohyb pri panningu a automaticky prepnúť z režimu Bežný IS na režim IS s panningom - fotografi tak zachytia pohyb oveľa presnejšie.

Tichý chod vysokorýchlostného autofokusu (AF) sa dosiahol začlenením USM prstencového typu a doplnkových funkcií vrátane optimalizovaného ovládania AF. Plne manuálne zaostrovanie zároveň umožňuje dodatočné nastavovanie aj po aktivovaní AF, zatiaľ čo minimálne vzdialenosti zaostrenia 20 cm (EF 24mm cm (EF 28mm f/2.8 IS USM) f/2.8 IS USM) a 23 fotografom umožňujú ešte viac sa priblížiť k malým alebo detailným predmetom.

Zacielené na výkon
Objektívy EF 24mm f/2.8 IS USM a EF 28mm f/2.8 IS USM sú vybavené prepracovanou optikou, ktorá zlepšuje výslednú obrazovú kvalitu snímok a znižuje potrebu postprodukčných zásahov. O správnu aberáciu v rámci celého optického systému sa starajú asférické členy typu „glass moulded" (GMo), zatiaľ čo optimalizovaná povrchová vrstva Canon Super Spectra bráni zobrazovaniu tieňov a odleskov, aby sa dosiahla čo najlepšia obrazová kvalita. Čo sa týka dizajnu, oba modely sa v mnohom približujú objektívom profesionálnej série Canon L - majú podobnú povrchovú úpravu aj dizajn zaostrovacieho krúžka. Súčasťou objektívov je aj mierka vzdialenosti na fotografovanie krajiny. Kompaktný dizajn robí z týchto objektívov nenápadné obohatenie každej fotografickej výbavy.

EF 24-70mm f/2.8L II USM - základné charakteristiky
• Úplne nový optický dizajn zaisťuje výnimočnú ostrosť
• Členy s ultranízkym rozptylom (UD) a super UD
• Vysoká maximálna svetelnosť f/2,8
• Odolnosť voči prachu a vlhkosti
• Rýchly a tichý ultrazvukový autofokus
• Manuálne doostrovanie
• Kruhová clona s 9 lamelami

EF 24mm f/2.8 IS USM - základné charakteristiky
• 24 mm širokouhlý objektív (38 mm ekvivalent snímačov APS-C)
• Vysoká maximálna svetelnosť f/2,8
• Až štvorkrokový stabilizátor obrazu
• Ultrazvukový mechanizmus automatického zaostrovania
• Kruhová clona zaistí mäkké rozostrenie pozadia
• Povrchová vrstva Super Spectra bráni odleskom

EF 28mm f/2.8 IS USM - základné charakteristiky
• 28 mm širokouhlý objektív (45 mm ekvivalent snímačov APS-C)
• Vysoká maximálna svetelnosť f/2,8
• Až štvorkrokový stabilizátor obrazu
• Ultrazvukový mechanizmus automatického zaostrovania
• Kruhová clona zaistí mäkké rozostrenie pozadia
• Povrchová vrstva Super Spectra bráni odleskom

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať