Canon uvádza IXUS 510 HS a IXUS 240 HS

0
Spoločnosť Canon dnes do svojho luxusného radu IXUS pridáva dva nové mimoriadne modely s dotykovou obrazovkou - IXUS 510 HS a IXUS 240 HS. Spojenie prvotriedneho dizajnu so známou obrazovou kvalitou Canon a novou funkčnosťou Wi-Fi umožnilo obom modelom ešte ľahšie fotografovať a snímať filmy v rozlíšení Full HD s mimoriadnymi podrobnosťami a okamžite ich zdieľať s priateľmi a rodinou. IXUS 510 HS v sebe spája vysokokvalitný a kompaktný 12-násobný optický zoom s mimoriadne vreckovým, luxusným a módnym dizajnom, takže je skvelým fotoaparátom pre štýlových užívateľov na nosenie so sebou. Štíhly a elegantný dizajn modelu IXUS 240 HS a jeho zábavné vlastnosti sú zasa ideálne na fotografovanie a zdieľanie obrázkov kedykoľvek a kdekoľvek.

Kvalita a dizajn
Pokroková zobrazovacia technológia spoločnosti Canon zabezpečuje vynikajúce výsledky, bez ohľadu na snímaný predmet alebo okolité podmienky. Oba modely majú najmodernejšiu originálnu technológiu objektívov Canon, ktorá umožňuje zachytiť široké panorámy alebo vzdialené detaily s výkonnými zoomami. Pôsobivý 28 mm širokouhlý 12-násobný optický zoom modelu IXUS 510 HS je zabudovaný v tele, ktoré meria spredu dozadu len 19,8 mm. V modeli IXUS 240 HS je súčasťou vysokokvalitného superštíhleho tela 24 mm ultraširokouhlý 5-násobný optický zoom. Oba modely vynikajú mimoriadnou kvalitou a všestrannosťou. Technológia ZoomPlus spoločnosti Canon pre užívateľov znamená, že môžu z fotoaparátu vysunúť zoom a byť ešte bližšie k deju, pričom si zachovajú vyššiu kvalitu bež bežné digitálne zoomy. S technológiou ZoomPlus môže model IXUS 510 HS zväčšiť svoje priblíženie z 12-násobného optického na 21-násobné, zatiaľ čo model IXUS 240 HS „roztiahne" svoje 5-násobné optické priblíženie na 10-násobné.

IXUS 510 HS a IXUS 240 HS majú aj inteligentný stabilizátor obrazu Canon, ktorý svojou vylepšenou stabilizáciou poskytuje voľnosť pri spoľahlivom snímaní celého radu predmetov. Každý model má optický stabilizátor obrazu, ktorý umožňuje použiť až o 3,5 clonového stupňa dlhšie časy, pričom inteligentný stabilizátor obrazu (Intelligent IS) rýchlo analyzuje snímanú scénu a automaticky upraví nastavenia fotoaparátu, s výberom zo siedmich rôznych režimov stabilizácie, takže fotografie a filmy sú jasné, s minimálnym rozostrením.

Srdcom oboch modelov je systém HS spoločnosti Canon, ktorý optimálne spája vysoké rozlíšenie a vysokú citlivosť snímačov CMOS s najmodernejším spracovaním DIGIC 5, aby ponúkol kvalitu obrazu, ktorá zodpovedá tomu, čo oko vidí. Vynikajúci výkon za akýchkoľvek podmienok, predovšetkým pri slabom osvetlení, umožňuje užívateľom IXUS 510 HS a IXUS 240 HS zachytiť a zdieľať zážitky s neuveriteľnými podrobnosťami a čistotou.

Jednoduché zdieľanie
S novými modelmi môžu užívatelia kdekoľvek a kedykoľvek okamžite zdieľať svoje obľúbené obrázky a filmy, čo zabezpečuje nová integrovaná možnosť pripojenia Wi-Fi . Nová aplikácia CameraWindow umožňuje bezdrôtovo preniesť fotografie a filmy priamo do celého radu mobilných zariadení Apple iOS na okamžité zdieľanie na cestách. Pomocou tej istej aplikácie môžu užívatelia zdieľať fotografie aj cez email, poslať ich na Facebook s vlastným komentárom alebo poslať filmy na YouTube™.

Spolu s novými modelmi IXUS sa dnes uvádza vylepšená stránka CANON iMAGE GATEWAY s novým dizajnom, čo je online prostredie Canon na zdieľanie fotografií a videí. Teraz poskytuje až 10 GB osobnej kapacity na ukladanie, takže je dokonalá na ukladanie mnohých fotografií, aj v plnom rozlíšení. Jednoduché rozhranie umožňuje užívateľom vyhľadávať obrázky, vytvárať kombinované fotografické a filmové albumy, do ktorých môžu prichádzať komentáre od priateľov, a zdieľať albumy priamo cez email a sociálne siete. S novými Wi-Fi modelmi IXUS sa dajú fotografie posielať priamo na CANON iMAGE GATEWAY bez nutnosti použiť počítač, len s využitím menu fotoaparátu a domácej bezdrôtovej siete.

Jednoducho prístupné kompletné ovládanie
Oba modely majú veľký, jasný a ostrý 8,0 cm displej PureColor II Touch LCD s rozlíšením 460 000 bodov, ktorý poskytuje mimoriadne farby, ostrosť a kontrast. Sú ideálne na prezeranie práve zachytených obrázkov a filmov a ich ukazovanie priateľom. Rýchlo reagujúca dotyková navigácia a prispôsobiteľné ikony na obrazovke poskytujú rýchly a ľahký prístup k nastaveniam fotoaparátu, menu a celej zbierke fotografií, takže sa dajú rýchlo vybrať na poslanie na sociálne siete aj s čerstvo napísanými komentármi. Dotyková obrazovka má aj funkciu Touch Shutter Canon, ktorá umožňuje komponovať a snímať len dotykom obrazovky.

Rýchlosť a tvorivosť
Pre tých, ktorí chcú len zamieriť a stlačiť spúšť, a mať vynikajúce obrázky, najnovší režim spoločnosti Canon Inteligentná automatika (Smart Auto) teraz rozlišuje až 58 rôznych scén.

Nová funkčnosť Identifikácia tváre (Face ID) obsiahnutá v Inteligentnej automatike umožňuje užívateľom získať najlepšie možné zábery priateľov a rodiny a uľahčuje zachytiť komplikované predmety ešte výraznejšie. Face ID umožňuje užívateľom zaregistrovať tváre členov rodiny a ich narodeniny vo fotoaparáte, potom uložiť tieto informácie, a pomocou Inteligentnej automatiky urobiť správne nastavenia obrazu. Napríklad pri fotografovaní spiaceho bábätka Face ID zistí objekt, automaticky vypne blesk a nastaví expozíciu tak, aby bol obrázok jasnejší. Ak zistí dieťa staršie ako dva roky, fotoaparát automaticky zapne Servo AF, lebo očakáva pohyb a tým umožní ostro zachytiť dieťa, čo býva často problém. Užívatelia môžu aj vyhľadávať fotografie vo fotoaparáte podľa mena, takže obrázky priateľov a rodiny sa dajú ľahko a rýchlo nájsť a prezrieť.

Oba modely majú aj viaczónové vyváženie bielej, ktoré zistí viacero zdrojov svetla a pre každý upraví farebné vyváženie tak, aby boli obrázky v prirodzenej farbe aj v náročných podmienkach pri viacerých zdrojoch svetla. Rozšírený rad tvorivých režimov zväčšuje rozsah efektov, ktoré môžu užívatelia využiť, o dva nové režimy. Okrem efektov hračkársky fotoaparát, miniatúra a rybie oko, nový efekt vyhladenie pleti zlepšuje portréty vyhladením štruktúry pleti a efekt zmäkčenia simuluje snový efekt, aký vytvárajú špeciálne zmäkčovacie objektívy. Oba nové režimy ponúkajú tri úrovne efektov, takže užívateľ si vyberie úroveň, ktorá sa hodí pre snímaný predmet.

Fotografie aj video s vysokým rozlíšením
Okrem snímania mimoriadnych fotografií zvládnu nové IXUS 510 HS a IXUS 240 HS aj záznam filmu Full HD (1080p) so stereofónnym zvukom. Špeciálne tlačidlo pre záznam filmu umožňuje okamžité prepnutie z fotografovania na filmovanie, pričom optický zoom sa dá v oboch modeloch využiť aj na filmovanie. Integrované pripojenie HDMI umožňuje zdieľanie fotografií a filmov s priateľmi a rodinou na HD televízoroch. Ako pomôcku k príbehu o zachytených obrázkoch režim Movie Digest zaznamená štyri sekundy filmu pred vyfotografovaním každej snímky, a potom zlúči všetky klipy do jedného v kvalite HD (720p) pre zábavné pripomenutie si udalostí dňa.

IXUS 510 HS: Seriózny kompakt, módny štýl
S ponukou mimoriadnej kvality obrazu IXUS 510 HS prináša aj štýl IXUS do nových výšok. Vysoko citlivý 10,1 MP snímač CMOS a mimoriadny 12-násobný optický zoom dáva užívateľom voľnosť pri zachytávaní množstva záberov v mimoriadnej kvalite a okamžité zdieľanie obrázkov pomocou integrovaného pripojenia Wi-Fi. Obnovením klasického štýlu pôvodného dizajnu IXUS štíhly vonkajšok modelu IXUS 510 HS s ostrými hranami naozaj vystihuje filozofiu luxusného dizajnu IXUS s ponukou štýlového, kompaktného tela, ktoré si možno zobrať kamkoľvek. Futuristický kryt objektívu a brúsený matný povrch vo výraznej čiernej alebo bielej farbe tiež prispievajú k špičkovému výzoru.

IXUS 240 HS: Mimoriadna štýlovosť a jednoduchosť používania
Spojenie pokrokových vlastností s nenáročnou funkčnosťou je v modeli IXUS 240 HS dokonalé pre každého, kto hľadá štýlový a kvalitný fotoaparát. Rozlíšenie 16,1 MP ponúka mimoriadne podrobnosti a ultraširokouhlý 24 mm 5-násobný optický zoom Canon poskytuje veľkú pružnosť, pričom sa dá nosiť v každom vrecku. Je k dispozícii v piatich moderných metalických farbách, takže užívatelia si môžu vybrať štýl, ktorý vyhovuje ich osobnosti. IXUS 240 HS je ideálny na spoločenské fotografovanie, napríklad dovolenky alebo podujatia s priateľmi - umožňuje zdieľať vysokokvalitné obrázky ihneď po ich nasnímaní.

IXUS 510 HS - základné charakteristiky:
• 12-násobný optický zoom v štíhlom a modernom kovovom tele
• Systém HS: 10,1 MP CMOS a DIGIC 5
• Inteligentný IS
• Wi-Fi pre jednoduché zdieľanie obrázkov
• 8,0 cm dotyková obrazovka s funkciou Touch Shutter
• Filmy Full HD, HDMI
• Smart Auto (58 typov scén)
• Identifikácia tváre
• Vysokorýchlostné snímanie
• Režim Movie Digest (720p)

IXUS 240 HS - základné charakteristiky:
• Štíhle kovové telo; 24 mm, 5-násobný optický zoom
• Systém HS: 16,1 MP CMOS a DIGIC 5
• Inteligentný IS
• Wi-Fi pre jednoduché zdieľanie obrázkov
• 8,0 cm dotyková obrazovka s funkciou Touch Shutter
• Filmy Full HD, HDMI
• Smart Auto (58 typov scén)
• Identifikácia tváre
• Vysokorýchlostné snímanie
• Režim Movie Digest (720p)

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať