Canon rozširuje modelový rad prenosných projektorov o tri nové prístroje s dlhou životnosťou lampy

Tlačové správy
0

Spoločnosť Canon Europe dnes oznámila rozšírenie svojho modelového radu prenosných projektorov o tri nové lampové projektory s vysokým jasom a nízkymi nárokmi na údržbu: LV-WU360, LV-WX370 a LV-X350. Všetky tri modely sú vybavené novou svetelnou jednotkou s extrémne dlhou životnosťou v kategórii prenosných projektorov a sú konštruované s ohľadom na minimalizáciu celkových prevádzkových nákladov pri využití v podnikovej sfére alebo školstve. Ponúkajú široké možnosti pripojenia a vďaka veľkému optickému výkonu s vysokým jasom dokážu verne reprodukovať rôzny obsah.

Kompaktné, avšak výkonné

Nové modely prenosných projektorov Canon s hmotnosťou do 3,3 kg vyhovujú potrebám akademických pracovníkov a obchodníkov, ktorí potrebujú zariadenie často premiestňovať. Ľahké, avšak výkonné projektory so svetelným tokom od 3500 do 3700 lúmenov poskytujú úplne zreteľný obraz za akéhokoľvek svetla. Projektory LV-WU360, LV-WX370 a LV-X350 poskytujú detailný obraz so živými, prirodzenými farbami v 10-bitovej hĺbke a s temne čiernou a eliminujú rozpad farebných zložiek. Častým nedostatkom LCD projektorov je viditeľná mriežka. Prístroje LV-WU360 a LV-WX370 však využívajú mikrošošovky, ktoré zvyšujú jas a viditeľnosť mriežky takmer úplne potláčajú.

Premietacia vzdialenosť sa pohybuje od 76 cm do 7,6 m, takže vyhovie potrebám malých aj veľkých zasadacích miestností či učební. Napriek kompaktným rozmerom sú nové projektory vybavené radom funkcií pre úpravu obrazu, ktoré uľahčujú nastavenie a zabezpečujú dokonalú geometriu premietaného obsahu. Vďaka automatickej korekcii perspektívy môže používateľ rýchlo odstrániť zbiehavosť rovnobežných línií, prípadne skreslený obraz ručne doladiť vo všetkých štyroch rohoch, čo je užitočné najmä pri projekcii pod uhlom alebo mimo os, napríklad v stiesnených priestoroch. Projektory LV-WX370 a LV-X350 umožňujú aj úpravu geometrie, ktorá zabezpečí požadovaný tvar obrazu pri projekcii na vydutý alebo vypuklý povrch.

Univerzálne použitie

Projektory LV-WU360, LV-WX370 a LV-X350 poskytujú široký rozsah rozlíšenia od WUXGA 1920 x 1200, WXGA 1280 x 800, respektíve XGA 1024 x 768 bodov, takže ponúka riešenie pre každý rozpočet a IT infraštruktúru. LV-WU360 je prvý prenosný projektor značky Canon s rozlíšením WUXGA, ktoré zabezpečuje bezkonkurenčnú kvalitu obrazu s vysokou ostrosťou, dokonale čitateľným textom a jemnou grafikou. Na kontrolnom paneli je k dispozícii rad možností pripojenia vrátane LAN, dvoch rôznych typov USB a dvoch portov HDMI. Používatelia vďaka tomu môžu premietať širšie spektrum obsahu vrátane prezentácií, statických obrázkov a videa. Pomocou USB portov je možné obsah premietať aj z notebookov bez video výstupu alebo z USB disku úplne bez nutnosti použiť počítač. Zapojenie a nastavenie uľahčuje prívetivé používateľské rozhranie. Projektor má zabudovaný reproduktor s výkonom 10 W, takže dokáže ponúknuť zvukový výstup priamo z neho bez dodatočných zariadení. Pre lepšiu prenosnosť sú prístroje vybavené funkciou chladenia s tromi stupňami intenzity – štandardným, rýchlym a okamžitým. Projektor je vďaka tomu možné ihneď vypnúť a premiestniť inam.

Projektor s dlhou životnosťou a nízkymi nárokmi na údržbu

Všetky tri nové projektory sa vyznačujú mimoriadne nízkymi nárokmi na údržbu vďaka robustnej konštrukcii filtrov a životnosti lámp až 20 000 hodín. Za zlomok nákladov teda používatelia získavajú rovnakú výdrž ako u laserových modelov. Vďaka intuitívnemu prevedeniu je v prípade nutnosti výmeny alebo opravy možný jednoduchý prístup k týmto prvkom aj v prípade, že je projektor upevnený k stropu. Rovnako sú dnešné LCD panely kvôli zníženiu nárokov na údržbu vyrábané z anorganických materiálov. Nové modely sú tiež vybavené novo vyvinutou svetelnou jednotkou so zdokonaleným riadiacim systémom pre zvýšenie energetickej účinnosti a zníženie spotreby. V snahe skrátiť dobu výpadkov v prípade poruchy a znížiť celkové prevádzkové náklady k projektorom LV-WU360, LV-WX370 a LV-X350 poskytujeme trojročnú záruku, kedy používateľ hradí len náklady na vrátenie chybného tovaru, a taktiež časovo obmedzenú akciu bezplatnej výmeny lámp, kedy registrovaní používatelia získavajú nárok na tri náhradné lampy zadarmo v období troch rokov.

Canon Slovakia s.r.o.

Všetky autorove články
Canon projektor model lampovy

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať