Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Canon oslavuje výrobu 80-miliónteho objektívu EF

0
Spoločnosť Canon dnes dosiahla nový míľnik vo výrobe objektívov: vyrobila 80-miliónty objektív EF. Tento nový úspech bol dosiahnutý len deväť mesiacov od výroby 70-miliónteho objektívu v októbri 2011 a jeho dátum pripadá na 25. výročie systému Canon EOS.

„Od zhotovenia prvého objektívu EF v roku 1987 sme sa zo všetkých síl snažili poskytovať najvyšší možný výkon pre používateľov všetkých úrovní," povedal Steven Marshall, Product Marketing Director, Consumer Imaging, Canon Europe. „Vďaka desaťročiam skúseností s výrobou najnovších optických technológií môže naša kolekcia objektívov EF ponúknuť vynikajúcu obrazovú kvalitu aj kreatívnu flexibilnosť - ako pri fotografovaní, tak aj pri nakrúcaní videa. Je to neuveriteľný úspech a hovorí veľa o kvalite aj obľúbenosti našej série objektívov EF."

Objektívy EF - vysoká precíznosť a univerzálnosť
Spoločnosť Canon začala s výrobou svetoznámych objektívov EF v marci 1987 - spolu s uvedením fotografického systému zrkadloviek Canon EOS - vo vlastnej továrni v meste Utsunomiya. Posledných 25 rokov sme túto sériu neustále obohacovali o najnovšie technológie, medzi ktoré patrí prvý objektív s ultrazvukovým motorčekom (USM) a stabilizátorom obrazu (IS) na svete, a tiež viacvrstvové difrakčné optické členy (DO) či antireflexná technológia s povrchovou vrstvou SWC (Subwavelength Structure Coating).

Kolekcia objektívov EF, ktorá v súčasnosti zahŕňa vyše 76 rôznych modelov, ponúka fotografom aj filmárom mimoriadnu kreatívnu flexibilnosť. Okrem objektívov EF a EF-S, určených pre digitálne zrkadlovky (DSLR), je súčasťou série aj rozširujúci sa výber filmárskych objektívov EF Cinema s rozlíšením 4K, ktoré poskytujú prvotriedne výsledky pri nakrúcaní videa v profesionálnej kvalite. V júli roku 2012 spoločnosť Canon predstavila aj novú kolekciu objektívov EF-M vyrobených špeciálne pre kompaktné fotoaparáty EOS M, v ktorých sa snúbi typická obrazová kvalita Canon s kompaktným a ľahkým dizajnom.

Historické míľniky vo výrobe objektívov EF:
Ich výroba začala v roku 1987 a odvtedy sa rozšírila do štyroch výrobných závodov.

  • 1995: Počet vyrobených objektívov EF prekročil 10 miliónov kusov
  • 2001: Počet vyrobených objektívov EF prekročil 20 miliónov kusov
  • 2006: 30 miliónov vyrobených objektívov EF
  • 2008: V apríli vyrobený 40-miliónty kus
  • 2009: 50 miliónov vyrobených kusov
  • 2011: V januári vyrobený 60-miliónty kus
2011: Ďalších desať miliónov objektívov EF vyrobených už o deväť mesiacov (v októbri) znamenalo 70 miliónov vyrobených kusov

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať