Image
12.3.2019 0 Comments

CZ: Česká firma vytvorila ako prvá na svete nástroj pre výber diamantov založený na umelej inteligencii

Česká společnost GoodAI Applied, zabývající se vývojem umělé  inteligence  (AI), se spojila s The Diamond Pro, poradenskou firmou na trhu s diamanty a společně vytvořily Ringo - nástroj pro výběr diamantů používající umělou inteligenci.

Ringo využívá špičkovou technologii rozpoznávání obrazu k určení vnímané čirosti diamantu a  pomáhá potenciálním kupujícím vybrat si tu nejlepší variantu pro jejich prsten. Nástroj analyzuje tvar  a umístění diamantu, druh kovu z jakého je prsten vyroben a rozpočet kupujících.

Avšak nejpozoruhodnější částí technologie je její schopnost zjistit, kdy bude v určitém provedení  prstene vidět případná inkluze (míra nedokonalost čirosti) v diamantu.

Senior AI/ML Engineer v GoodAI Applied Václav Polášek uvedl: "Tento nástroj bych nazval  inteligentním průvodcem pro zákazníky na trhu s diamanty. Při výběru diamantu je rozumné vyhledat  radu odborníků, protože diamanty mají kvalitativní vlastnosti, které nejsou popsány na diamantových  certifikátech. "

Václav Polášek a tým jeho kolegů v GoodAI Applied sestavili nástroj Ringo na modelech, které byly původně natrénované na milionech snímků všeobecných témat, od zvířat a květin, až po geologické  útvary a hudební nástroje. Tyto modely pak byly přetrénované pomocí stovek  anotovaných obrázků  diamantů, které dodala přímo společnost The Diamond Pro.

Predplatné PC REVUE 2019

Michael Fried, generální ředitel The Diamond Pro, dodal: "Bylo úžasné rozvinout Ringo z nápadu do funkční aplikace, která zákazníkům poskytuje potřebné nástroje pro výběr diamantu pro jejich  zásnubní prsten. Zákazníci nyní vědí, že se mohou spoléhat na nezaujatou, sofistikovanou AI, která jim předloží ty nejlepší varianty."

Ringo je již zprovozněn a je používán zákazníky na webové stránce The  Diamond Pro, kde jim pomáhá v nákupu diamantů.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Ako na online platby: pozrite si tipy a triky od 4ky

06.12.2019 15:02

Digitálnym platbám sa dnes už nedá nijako vyhnúť. Online platíme letenky na letnú dovolenku, mesiace zábavy so službami Netflix a Spotify alebo darčeky pod stromček. Práve predsviatočné obdobie je pri ...

Tlačové správy

4 tipy, ako mať Vianoce udržateľné. Ekologicky aj finančne

06.12.2019 14:30

Hovorí sa, že Vianoce sú sviatky pokoja, no pri pohľade na preplnené obchody, parkoviská a všadeprítomné davy ľudí v predvianočnom období sa opak stáva pravdou. Môžu byť pre nás obdobím stresu, zhonu ...

Tlačové správy

Schneider Electric rozširuje výkon záložných zdrojov Galaxy VS pre kritickú infraštruktúru a edge aplikácie

06.12.2019 14:04

Spoločnosť Schneider Electric, líder v oblasti digitálnej transformácie a automatizácie, predstavila rozšírenie sortimentu 3-fázových zariadení UPS (nepretržitý zdroj napájania) radu Galaxy VS o nové ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá