S_042020 S_042020 S_042020

Recenzia CREATIVE MUVO 1C: Šikovný reproduktor do vrecka

0

V súčasnosti nájdeme na trhu nespočetné množstvo bezdrôtových reproduktorov. Nie je však veľa takých malých, ako je Muvo 1C od firmy Creative, ktorý sa mi zmestil do dlane. Má pomerne jednoduchý dizajn, jednofarebné vyhotovenie a pôsobí príjemným dojmom. Na pravej strane sa nachádza ochranný gumený uzáver a pod ním sa skrýva port micro USB na nabíjanie a port AUX. Tento gumený uzáver naznačuje odolnosť reproduktora proti striekajúcej vode či prachu podľa štandardu IP66. Okrem veľkosti zaujme prístroj najmä hlbokými basmi, o ktoré sa stará pasívny subwoofer (vzhľadom na rozmery a cenu reproduktora je viac než dostačujúci). ­Nadrozmerný pasívny radiátor ponúka prekvapivo silný zvuk.

Za zmienku stojí možnosť spárovania s druhým reproduktorom Muvo 1C , vďaka čomu môžeme získať solídne stereo. K reproduktoru som sa pripojil cez bluetooth 4.2 alebo káblom Aux-in. Pripojenie cez bluetooth však spoľahlivo funguje len v rámci jednej miestnosti, signál má problém prejsť cez prekážky. Zaujímavá je možnosť telefonovania – Muvo 1c zdvojnásobuje hlasité volania zo smartfónu počas pripojenia cez bluetooth a umožňuje používateľom prepínať medzi prehrávaním hudby a prichádzajúcimi hovormi.  Výdrž batérie je takmer šesť hodín, čo je dostatočné.

Parametre:

• Hmotnosť: 158 g; rozmery: 67 × 93 × 38 mm; konektivita: bluetooth 4.2, 3,5 mm Aux-in, výdrž batérie: 6 hodín; nabíjanie: micro USB; meniče: 1× menič s plným rozsahom, 1× basový radiátor; bezdrôtové pripojenie, až dva reproduktory
• Cena: 30 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Hlboké basy, možnosť pripojenia k ďalšiemu reproduktoru, odolnosť proti vode a prachu
- Dosah pripojenia

HODNOTENIE:

Kvalita zvuku: 90 %
Konektivita: 100 %
Dosah pripojenia:  80 %
Výdrž batérie: 100 %
Celkovo: 90 %

 

 

 

Adrián Štefánik

Všetky autorove články
Creative Muvo

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať