31.3.2016 0 Comments

ČR: Nové Kaspersky Total Security - multi-device s rozšírenou rodičovskou kontrolou

Spoločnosť Kaspersky Lab predstavuje novú verziu Kaspersky Total Security – multi-device, riešenia poskytujúceho ochranu pre viaceré typy zariadení. Aktualizovaná verzia obsahuje popri štandardnej ochrane citlivých údajov používateľa aj nové funkcionality v rámci tzv. rodičovskej kontroly. Vďaka úplnej implementácii ochrany Kaspersky Safe Kids budú môcť používatelia – rodičia – lepšie monitorovať aktivitu svojich detí v online prostredí, ako aj zabrániť prezeraniu nevhodných webových stránok či dokonca regulovať čas, ktorý trávia ich deti na internete. 

Veková hranica detí, ktoré prichádzajú prvý raz do styku s internetom sa stále znižuje. Dnes je už pomerne bežné, že 3-ročné deti dokážu celkom zručne ovládať digitálne zariadenia a surfovať po obľúbených webových lokalitách. Rodičia tak často už v rannom veku svojich detí musia čeliť výzve, ako ich ochrániť pred možnými rizikami, ktoré im pri objavovaní digitálneho sveta hrozia. Dokazuje to aj prieskum spoločnosti Kaspersky Lab, podľa ktorého si až  52%  respondentov  myslí, že ich deti sú vystavené čoraz väčšiemu počtu kybernetických hrozieb. Ba čo viac, 45 percent z nich vyslovilo znepokojenie nad tým, že deti majú nekontrolovateľný prístup k nevhodnému obsahu na internete, 41 percent rodičov má obavu z komunikácie s neznámymi indivíduami a zhruba rovnaký počet respondentov (40%) si myslí, že ich deti zdieľajú na internete priveľa osobných informácií.

Práve pre narastajúce obavy rodičov sa spoločnosť Kaspersky Lab rozhodla rozšíriť riešenie poskytujúce komplexnú ochranu pre viac typov zariadení Kaspersky Total Security – multi-device o nové funkcionality v rámci tzv. rodičovskej kontroly implementáciou ochrany Kaspersky Safe Kids. Vďaka multiplatformovému softvéru môžu rodičia chrániť svoje deti napr. pred surfovaním po stránkach s nevhodným obsahom a zároveň manažovať čas, ktorý ich deti strávia na internete. Navyše, riešenie obsahuje aj lokalizačnú funkciu Safe Location, vďaka ktorej môže rodič sledovať pohyb svojho dieťaťa v reálnom čase, nastaviť bezpečné zóny, ako aj automatické notifikácie v prípade opustenia nastaveného perimetra.

Dnešné deti sú neustále pripojené k internetu. Je to realita súčasnosti. Vďaka modernými softvérovým riešeniam umožňujúcim ohraničiť aktivity a pohyb detí v digitálnom prostredí, sa rodičia cítia byť silnejšími v boji proti kybernetickým hrozbám a majú väčšie pochopenie preto, ako sa ich deti správajú a komunikujú na internete,“ komentoval rozšírenie Kaspersky Total Security – multi-device o novú funkcionalitu Peter Aleshkin, Marketingový manažér pre spotrebiteľský segment, sekcie Emerging Marketing v spoločnosti Kaspersky Lab.

Nástroje ako Safe Kids poskytujú rodičom viac možností ako ochrániť a správne navigovať deti pri objavovaní zákutí digitálneho sveta. Umožňujú postupne budovať interaktívny vzťah medzi rodičom a dieťaťom, ktorý je základom pre uskutočňovanie správnych rozhodnutí v online prostredí. Za najefektívnejší spôsob ochrany považujeme kombináciu komplexnej ochrany s využitím softvéra akým je napr. Safe Kids s ostatnými praktickými opatreniami, vrátane zásady používania počítačov prevažne v domácom prostredí a dôslednej komunikácií o potenciálnych hrozbách, ktorým by sa deti mali vyhýbať pri ich online aktivitách,“ dodal Peter Aleshkin.

Nová verzia Kaspersky Total Security – multi-device bola popri rozšírení o rodičovskú kontrolu doplnení aj o ďalšie nové funkcionality ako Private BrowsingWebcam protection. Tie umožňujú používateľom zabezpečiť neporušenú ochranu na takmer všetkých digitálnych zariadeniach bez ohľadu na to, či ide o zariadenia typu Windows, Mac, Android alebo iPhone.

Private Browsing zabraňuje zberu informácií o navštívených webových stránkach, histórii vyhľadávania, navštívených lokalít či použitých zariadeniach. Technológia automaticky vynecháva tento typ osobných údajov z klasickej internetovej prevádzky a zaručuje, že nikdy neostanú uložené v zariadení. Podobnú funkciu neposkytuje žiadny obdobný nástroj na ochranu histórie prezerania.

Ďalšou so zaujímavých funkcií riešenia je Change Control, ktorá zaznamenáva a oznamuje akýkoľvek pokus voľne dostupného serveru (tzv. freewaru) inštalovať dodatočné rozšírenia do zariadenia používateľa. Majiteľovi zariadenia tiež umožňuje regulovať pokusy o zmenu predvolenej úvodnej stránky / predvoleného vyhľadávača, ako aj inštalovať dodatočné pluginy alebo upravovať konfigurácie sieťového nastavenia bez jeho súhlasu.

Funkcia Kaspersky Password Manager zase uľahčuje nastavenie a správu hesiel. Pomáha vytvárať silné heslá, zaručuje ich bezpečné uloženie v systéme a automatickú synchronizáciu hesiel so všetkými zariadeniami využívanými daným používateľom.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

CZ: Potvrdzujeme. Honor 7C, 7A, 7S budú na našom trhu

25.05.2018 22:03

Značka smartphonů Honor potvrdila, že na náš trh brzy uvede nové modely Honor 7C, Honor 7A a Honor 7S. Všechny telefony poběží na Android 8.0. Na trhu se objeví v různých barevných provedení a řadit s ...

Tlačové správy

Lenovo uzatvorilo silný štvrtý kvartál, fiškálny rok 2017/2018 a pokračuje v efektívnom zlepšovaní pre fiškálny rok 2018/2019

25.05.2018 17:13

Spoločnosť Lenovo oznámila finančné výsledky za štvrtý fiškálny štvrťrok a celý fiškálny rok, ktorý skončil k 31. marcu 2018. Za štvrtý kvartál fiškálneho roka 2017/18 Lenovo zaznamenalo zisk 10,6 mil ...

Tlačové správy

CZ: ASUS ProArt PA27AC - HDR monitor s podporou technológie Thunderbolt 3 pre profesionálne využitie

25.05.2018 12:03

ASUS představil monitor ProArt PA27AC určený pro grafiky, fotografy, designéry a další profesionály, který je vůbec prvním 27“ monitorem s funkcí HDR400 a rozhraním Thunderbolt 3. Novinka je vybavena ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

AKY OTEC

Najnovšie videá

ATOS_05_262


PC forum button