Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

CES 2021: Novinky od Samsungu pre vašu domácnosť

0

Samsung na veľtrhu CES 2021, ktorý sa koná v online formáte svojimi novinkami pružne reaguje na aktuálnu situáciu keď v uplynulom roku trávili ľudia oveľa viac času doma ako kedykoľvek predtým a zatiaľ to nevyzerá, že by sa situácia mala v najbližšom čase zmeniť. Ľudia zistili, že im prepojené technologické riešenia môžu značne uľahčiť život. Televízory sa stali nielen centrom domácej zábavy, ale občas aj základnou pomôckou pri cvičení a vylepšovaní kondície. Notebooky umožnili domácu výučbu detí a študentov. Smart chladničky v podporovaných krajinách pomáhali s nákupmi aj varením. A bez smartfónov by to už vôbec nešlo. Na tlačovej konferencii boli predstavené novinky:

Chladnička Samsung Bespoke 4-Door Flex s výmennými panelmi v rôznom farebnom i materiálovom prevedení, vďaka ktorým si vzhľad chladničky môže každý prispôsobiť na mieru. Nový model, ktorý bude v Severnej Amerike dostupný od jari má aj horúcu novinku s názvom Beverage Center, vďaka ktorej sa majiteľ ľahko dostane k zásobníku na vodu a k automaticky plnenému džbániku. Do výbavy chladničky aj automatický výrobník ľadu Dual Auto Ice Maker, ktorý vyrába nielen tradičné kocky, ale aj menšie kúsky.

Televízor MICRO LED 110": Nový televízor s anorganickými LED diódami s vlastným svietením zaujme na prvý pohľad tenkým prevedením a prakticky neviditeľným rámčekom (systém Infinity Screen), takže obrazovka zaberá celú prednú plochu a obraz plynule prechádza do okolitého prostredia. Televízor ponúka okrem iného novú technológiu 4Vue čiže Quad View, kedy je možné na obrazovke zobraziť až štyri rôzne displeje z rôznych zdrojov. Naraz tak môžete sledovať niekoľko športových disciplín alebo si premietnuť rôzne pohľady vo videohre. Televízor MICRO LED bude k dispozícii od jari.

Lifestyle TV: Do radu lifestylových televízorov Samsung patria modely The Serif, The Frame, The Sero a The Terrace, čo je nedávno predstavený typ s rozlíšením 4K a technológiou QLED pre použitie v exteriéri. Nájdeme tu aj špičkový laserový projektor The Premiere s rozlíšením 4K a kvalitou obrazu ako v kine.

Samsung Health Smart Trainer na televízoroch Samsung pre rok 2021 urobí z vašej domácnosti ľahko a rýchlo súkromné fitnes centrum. Funkcia v reálnom čase sleduje vaše cvičenie a stráži, či všetko robíte správne. Môžete sa tešiť na spätnú väzbu o vašej forme, výkonoch aj spálených kalóriách. K dispozícii sú inštruktážne videá aj interaktívne tréningy s hlasovým ovládaním prostredníctvom asistenčnej služby Bixby.

SmartThings Cooking: Nová služba na platforme Samsung SmartThings je určená pre milovníkov domáceho varenia. Automatický plánovač Meal Planner využíva systém Whisk Food s umelou inteligenciou a vie odporučiť jedálniček na celý týždeň, pričom pre užívateľov rovno vygeneruje nákupný zoznam ingrediencií a na displeji chladničky Family Hub alebo na smartfóne otvorí stránky vybraného e-shopu. A aby to všetko bolo ešte jednoduchšie, je možné recept rovno poslať do pripojeného kuchynského spotrebiča Samsung. Dúfajme, že aj na našom trhu budú k dispozícii spotrebiče schopné túto službu využiť

Umelá inteligencia sa v poslednej dobe dostáva aj do bežných domácich spotrebičov a výrazne tak vylepšuje ich funkcie. Práčky vďaka nej optimalizujú spotrebu vody a pracích prostriedkov, či počet cyklov, televízory zvládnu  interpolovanie obrazu v bežnom HD rozlíšení do bezkonkurenčnej kvality 8K. V tejto oblasti ponúka Samsung na veľtrhu CES nasledujúce novinky:

Robotický vysávač Jetbot 90 AI+ využíva technológiu rozpoznávania objektov, aby identifikoval a zaradil predmety v domácnosti, a podľa toho vyberá optimálnu trasu pre vysávanie. Vďaka technológii LIDAR a 3D senzorom sa vie vyhýbať káblom a malým objektom a zároveň dosiahne aj na ťažko dostupné miesta, napríklad do rohov miestnosti. Okrem toho je vysávač Jetbot 90 AI+ vybavený kamerou a vďaka integrácii do systému SmartThings pomáha s bezpečnostným monitorovaním domáceho prostredia.

Samsung Bot Care  bude fungovať ako domáci pomocník a spoločník, takže sa postará sa o svojho majiteľa aj v maličkostiach. Robot sám zistí váš denný rozvrh a zvyky a bude vám posielať upozornenia, aby ste počas dňa nič nepremeškali.

Samsung Bot Handy  dokáže rozpoznávať a zdvíhať objekty rôznej veľkosti, tvarov a hmotnosti, takže sa z neho razom stane neoceniteľný domáci pomocník. Samsung Bo Handy spozná rozdiel v materiáloch jednotlivých predmetov a vždy dokáže využiť zodpovedajúcu silu, aby predmet uchopil a premiestnil, ale nepoškodil. Tým pádom ho nepochybne oceníte pri upratovaní neporiadku v izbe alebo napríklad pri vypratávaní umývačky.

Tlačová konferencia, kde Samsung predstavil novinky pre veľtrh CES 2021, skončila pohľadom do budúcnosti - zástupcovia firmy sa podelili o svoje vízie, ako technológia v nasledujúcom období vylepší život každého z nás. Ďalšia veľká téma tlačovej konferencie sa týkala inklúzie a dostupnosti produktov pre všetkých. Za týmto účelom vznikla potrebná aplikácia SeeColors, určená pre ľudí s poruchou vnímania farieb - umožňuje im optimálne nastaviť farebné hodnoty na tohtoročných modeloch televízorov s technológiou QLED. Nové televízory sú vybavené aj funkciou Sign Language Zoom, ktorá umožní využívať špičkové technologické novinky každému, bez ohľadu na postihnutie.

Bol predstavený aj systém Digital Wellbeing, ktorý umožňuje ľuďom ovládať a riadiť čas strávený s digitálnymi technológiami.

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Samsung Samsung Bespoke SmartThings Cooking SamsungJetBot

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať