Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

CES 2021: Cenovo dostupné smartfóny tablety, slúchadlá a ďalšie zariadenia od TCL

0

Spoločnosť TCL je významným výrobcom televízorov a ďalších zariadení s displejmi, pričom v nich väčšinou využíva displeje vlastnej produkcie.  Skôr, než sa dostaneme k produktom, zaujali nás dve koncepcie, jednak ochrana zraku či už na klasických displejoch, kde sa výrobca snaží o potlačenie modrej zložky svetla večer a v noci, nakoľko modré svetlo tlmí produkciu spánkového hormónu. Horúcou novinkou v tejto oblasti je tablet s displejom NXTPAPER. Pod týmto názvom sa skrýva technológia displeja, ktorý je kombináciou klasického a e-ink displeja, pričom z klasického displeja si táto novinka berie rýchlosť zobrazovania a z e-ink displeja zobrazovanie bez blikania a bez modrej zložky bieleho svetla, ktoré je rovnako šetrná k očiam ako keby ste čítali klasickú knihu. Nakoľko displej nemá podsvietenie, nemôžete tablet (podobne ako papierovú knihu) používať v úplnej tme. Ceny jednotlivých modelov tabletov sú na obrázku

Druhou koncepciou je Multi-Screen collboration. Táto funkcionalita umožňuje spoluprácu telefónu a televízora, čiže zobrazenie obsahu displeja smartfónu na obrazovke televízora. Technológia Multi-Screen collboration nie je obmedzená len na televízory TCL, ale môžete ju využiť aj s televízormi iných značiek. Funguje to aj medzi smartfónom a tabletom s Androidom, či PC.

Na virtuálnom veľtrhu boli predstavené smartfóny z produktovej rodiny „20“.

Začneme vlajkovým modelom TCL 20 5G. Keď sa pozriete na označenie a zároveň na cenu, tak je zrejmé že smartfóny s podporou 5G sietí sa dostávajú do čoraz nižších cenových hladín. Smartfón má kvalitný displej s uhlopriečkou 6,67 palca. Srdcom smartfónu je čip Snapdragon 690 5G. Pozornosť si zaslúžia aj parametre fotoaparátov, snímač hlavného fotoaparátu má rozlíšenie 48 MPx. Dopĺňajú ho fotoaparáty s ultraširokouhlým a makro objektívom.  

Cenovo veľmi dostupný model TCL 20 SE by sme kedysi nazvali phabletom. Má displej s uhlopriečkou 6,82 palcov, takže poteší hlavne priaznivcov mobilného sledovania multimediálneho obsahu.

Zatiaľ čo pri predstavovaní televízorov, smartfónov, či tabletov si môžu novinári urobiť určitú predstavu už pri prezentácii, u slúchadiel MOVIEAUDIO S600 s aktívnym potláčaním hluku okolia si musíme počkať, kým budeme mať tento model k dispozícii na posluchové testy

Cena:

Majiteľov domácich miláčikov poteší inteligentný sledovací prívesok pre psa TCL MOVETRACK. Je odolný, takže nevadí keď zmokne pri daždi, alebo sa s ním psík vyváľa v mláke.

TCL ako výrobca displejov rôznych konštrukčných formátov si nenechal ujsť príležitosť ani v oblasti inteligentných okuliarov Okuliare WEARABLE DISPLAY majú dva OLED displeje s Full HD rozlíšením a mali by vytvoriť širokouhlý 2D, alebo 3D obraz.

Podobne ako u slúchadiel to treba skúsiť na vlastnej koži, v tomto prípade tvári.

Záverečná rekapitulácia produktov a cien

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
TCL 20 5G TCL 20 SE TCL Movetrack TCL Wearable display

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať