CES 2020: Veľký záujem vzbudila paralelná realita

Technológie
3

Ak prídete na letisko, vidíte obrovskú obrazovku, ktorá zobrazuje údaje o desiatkach letov. Čo keby táto obrazovka zobrazovala iba váš let, vaše meno, bránu a šípku ukazujúcu smer, ktorým máte ísť?

Ak máte obavy, že by to bolo neslušné voči ostatným, nerobte si starosti. Všetci ostatní okolo vás totiž môžu vidieť svoje prispôsobené informácie na rovnakom displeji, a to bez okuliarov s rozšírenou realitou alebo bez zamierenia smartfónu na obrazovku. Umožňuje to systém Parallel Reality, ktorý v beta verzii prináša svojim zákazníkom spoločnosť Delta Air Lines v spolupráci s firmou Misapplied Sciences. Jeho demonštráciu si môžu pozrieť návštevníci na CES 2020.

Najzaujímavejšie je to, že osoba, ktorá stojí vedľa vás, vidí niečo iné ako vy, aj keď sa obaja pozeráte na ten istý displej. Po naskenovaní vášho palubného lístka kamera nad vami deteguje tvar vášho tela a zobrazí správu o vašom lete. Delta tvrdí, že keď bude technológia uvedená na trh, bude môcť v rovnakom čase zobraziť na jednej obrazovke osobný obsah až pre 100 cestujúcich.

Kľúčový prvok systému Parallel Reality je poznanie vašej polohy, aby vám mohol poskytnúť personalizované správy. Delta v tomto prípade používa kameru a tvar postavy, ale dalo by sa použiť aj iné označovanie, napríklad rozpoznávanie tváre alebo telefón. Systém vraj nebude ukladať nijaké informácie o zákazníkoch a prvýkrát bude nasadený na letisku v Detroite.

Zdroj: tomsguide.com.

Zobrazit Galériu
CES paralelná realita

3 komentáre

myslím, že by to uvítalo veľa ľudí reakcia na: CES 2020: veľký záujem vzbudila paralelná realita

9.1.2020 09:01
ale ja určite nie ... nechcem sa vzdať toho dobrodružstva a vzrušenia keď na neznámom letisku hľadám tabuľu s mojim letom a tabuľu, ktorá ma navedie k správnemu terminálu ... rovnako sa by som sa nechcel dočkať toho, že by túto technológiu implementovali do dopravných značiek (náhrada prenosných navigácií) a cestovných poriadkov na zastávkach a staniciach ... chýbal by mi tam ten aspekt dobrodružstva a používania logického myslenia a takisto variability keď sa náhodou na poslednú chvíľu rozhodnem zablúdiť niekam (resp. ísť inou cestou)

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať