CES 2020: TCL má funkčný prototyp skladacieho smartfónu

1

Dozaista ste si všimli, že minuloročné skladacie telefóny stoja dvojnásobok toho, čo by „mali“ podľa svojich špecifikácií. Vývoj nových technológií je drahý a do ceny je zahrnutý aj príplatok za vlastníctvo futuristického zariadenia. TCL, značka najznámejšia svojimi cenovo dostupnými televízormi, však pracuje na skladacom telefóne, ktorý vraj bude stáť menej ako 1500-dolárová skladacia Motorola Razr.

Prototyp je takmer štvorcový a otvára sa v strede, aby odhalil 7,2-palcový plastový displej ohraničený hrubými čiernymi plastovými rámami. Vnútri nie je žiadna selfie kamera, na chrbte je však prúžok až so štyrmi fotoaparátmi. Na rozdiel od iných skladacích telefónov je tento dostatočne pevný, aby sa pri otváraní udržal v akejkoľvek fáze ohybu, iné modely majú tendenciu po dosiahnutí určitého bodu úplne sa otvoriť alebo zatvoriť.

Prototyp smartfónu využíva operačný systém Android, má podporu 5G a pravdepodobne bude mať procesor Snapdragon 765 alebo 765G. TCL neuverejnil nijaké informácie o názve, cene či termíne uvedenia. No očakáva sa, že by sa mohol dostať na trh koncom tohto roka a pre tých, ktorí si chcú skladací smartfón vyskúšať, by predstavoval relatívne dostupnú možnosť.

Navyše spoločnosť uviedla, že pripravuje asi tucet skladacích dizajnov, ktoré sú v rozličných fázach rozpracovanosti – od konceptov až po funkčné prototypy. Nejde pritom len o telefóny, ale napríklad aj o nositeľnú elektroniku či zariadenia pre inteligentné domácnosti.

Zdroj: cnet.com.

Redakcia

Všetky autorove články
smartfon dizajn inovácie displej kamera

1 komentár

Gorilla glass? reakcia na: CES 2020: TCL má funkčný prototyp skladacieho smartfónu

9.1.2020 12:01
Pokial tam nie je sklo tak ten display dlho nevydrzi. Moj prvy smartfon mal plastove sklo a skrabanceky sa zacali objavovat prakticky hned. Po polroku to uz bola poriadna smuha. Co tak spravit ten mobil s dvoma displaymi blizko seba? Nejaka milimetrova medzera medzi nimi by nicomu nevadila.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať