CES 2020: Samsung predstavuje nový rad MicroLED, QLED 8K a Lifestyle TV

Technológie
0

Pred začiatkom veľtrhu CES 2020 v Las Vegas predstavila spoločnosť Samsung najnovšie rady televízorov v kategórii MicroLED, QLED 8K aj Lifestyle TV. Používatelia sa dočkajú nových veľkostí displejov, možností upscalingu do rozlíšenia 8K vďaka umelej inteligencii, inovatívnych technológií a mnohého ďalšieho.

Modulárny rad Samsung MicroLED ponúka obrazovky novej generácie v kombinácii s novými možnosťami prispôsobenia. Modely MicroLED budú k dispozícii s uhlopriečkou 75, 88, 93 a 110 palcov. Novinky s uhlopriečkami 88 a 150“ (223 a 381 cm) sa vyznačujú ultratenkým prevedením bez rámikov. Užívateľ si môže spojiť aj niekoľko MicroLED panelov dohromady a vytvoriť tak jedinečnú televíznu stenu v najrôznejších tvarových kombináciách, podľa vlastných predstáv. Kvalitou obrazu nemajú modely MicroLED vo svojej triede konkurenciu. Medzi ich prednosti patrí väčšia farebný gamut, lepšie rozlíšenie a jasnejší obraz s maximálnou svietivosťou až 5000 nitov. Na základe hlbokého strojového učenia navyše zvládajú mimoriadne kvalitný upscaling do najvyššieho rozlíšenia, bez ohľadu na pôvodný zdroj.

Nová vlajková loď Samsungu Q950TS QLED 8K ponúka ako prvá na svete jedinečnú kombináciu  ultratenkého prevedenia, špičkovej obrazovej kvality v rozlíšení 8K a impozantného priestorového zvuku. Okrem toho sa užívatelia môžu tešiť na technológiu Infinity Screen, vďaka ktorej obrazovka pokrýva celých 99 percent prednej strany – to znamená skutočne unikátny divácky zážitok. Vďaka famóznemu rozlíšeniu 8K ponúka model Q950TS vôbec najlepší obraz zo všetkých LCD televízorov na súčasnom trhu. Obrazový procesor Quantum 8K využíva umelú inteligenciu pre upscaling do rozlíšenia 8K a vďaka hlbokému strojovému učeniu interpoluje obraz z nižšieho rozlíšenia v mimoriadnej kvalite. Funkcia Adaptive Picture zase dokáže optimalizovať jas a kontrast podľa okolitých podmienok, a to v každej scéne zvlášť. Spomínaný procesor výrazne vylepšuje aj možnosti platformy Tizen, na ktorej Samsung stavia svoje systémy pre inteligentnú domácnosť.

Televízor tak zvládne nielen výborný obraz, ale aj inteligentné funkcie a prepojenie s ďalšími zariadeniami. Okrem vylepšenej obrazovej kvality a dizajnu modelov radu QLED 8K umožňuje ekosystém Samsungu aj streaming obrazu v rozlíšení 8K z internetových zdrojov typu YouTube. Kodek AV1 sa stará o lepší kompresný pomer a televízory vďaka nemu podporujú technológiu HDR10+, čo znamená ďalšiu optimalizáciu jasu, kontrastu a priestorovej hĺbky. Okrem obrazu je vylepšený aj zvuk. O ten sa starajú technológie ako Q-Symphony, Object Tracking Sound+ (OTS+) a Active Voice Amplifier. Tie zabezpečia dynamické, priestorové zvukové podanie, ktoré k diváckemu zážitku na veľkej obrazovke neoddeliteľne patrí. V kombinácii so soundbarom HQ-Q800T, ktorý získal cenu CTA pre najlepšiu inováciu, je možné navyše reproduktory v televízore využiť ako ďalší audiokanál a priestorový zvuk tak ešte vylepšiť.

V rade Lifestyle TV pribudol model The Sero. Kórejsky to znamená „vertikálny“ a názov hovorí za všetko – televízor je možné na kĺbe ľubovoľne otáčať na šírku i na výšku, podobne ako smartfón alebo tablet. V Kórei sa Sero predáva už od minulého roka, v roku 2020 sa ho Samsung chystá ponúknuť aj na iných trhoch po celom svete. Na takomto prístroji si môžu pozerať svoje videá aj mobilný tvorcovia ktorý nevedia že video sa natáča na šírku. Model Sero je tak určený hlavne mileniálom a príslušníkom generácie Z. Ak práve nesledujeme filmy či televízne programy, ponúka rad iných možností využitia. Na veľtrhu CES dostal cenu CTA za najlepšiu inováciu a zákazníkom ponúka okrem skvelého obrazu aj originálny prístup k domácej zábave, na mieru prispôsobený súčasným užívateľom inteligentných mobilných zariadení.

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať