CES 2020: Panasonic uvádza nový hollywoodsky ladený OLED TV HZ2000

Technológie
0

Spoločnosť Panasonic predstavila nový model televízora HZ2000, ktorý sa bude dodávať vo variantoch s uhlopriečkou 65 a 55 palcov a s "na mieru šitým" panelom Master HDR OLED Professional Edition, ktorý obsahuje množstvo hardvérových vylepšení od spoločnosti Panasonic. Nový televízor, ktorého farebný výkon bol optimalizovaný popredným hollywoodskym expertom na zobrazenie farieb, prináša bezkonkurenčnú vernosť farieb a výrazne lepšiu úroveň maximálneho aj priemerného jasu.

Medzi základnými špecifikáciami nájdeme jeho hlavné prednosti ako:

Užívateľský panel Master HDR OLED Professional Edition, ktorý bol kalibrovaný v hollywoodskych štúdiách, a ponúka až o 20 percent viac jasu v porovnaní s konvenčnými OLED televizory

Lepšie zážitky v HDR kvalite na hollywoodskej úrovni - vďaka režimu Filmmaker s inteligentným snímaním a Dolby Vision IQ sa hodí do tmavých aj dobre osvetlených obývacích izieb

Prvý televízor na svete, ktorý podporuje formáty Dolby Vision IQ a Filmmaker Mode, a samozrejme tiež Dolby Vision®, HDR10 + a HLG Photo

Vstavané, nahor smerované reproduktory so zvukom v kvalite Dolby Atmos ®.

Reproduktory vyladené spoločnosťou Technics s technológiou Jeno Engine

Inteligentný procesor HCX Pre využíva pokročilé japonské technologické know-how pre bezkonkurenčný detail a vernosť obrazu

K podpore Filmmaker Mode nový televízor pridáva originálnu technológiu inteligentného senzora (Panasonic Intelligent Sensing ), ktorá dynamicky prispôsobuje obraz na základe úrovne okolitého svetla. Táto funkcia bola kalibrovaná v spolupráci s hollywoodskymi štúdiami, aby zabezpečila vnímanie farieb a obrazu v intenciách tvorivého zámeru autorov a aby si diváci mohli vychutnať HDR kvalitu obrazu na hollywoodskej úrovni, či už v tmavom alebo dobre osvetlenom prostredí. Dolby Vision IQ rozširuje výhody Dolby Vision za hranice HDR prostredníctvom inteligentnej optimalizácie diváckych zážitkov z obrazu bez ohľadu na okolité svetlo alebo typ obsahu - to všetko bez nutnosti brať do ruky diaľkový ovládač.  Pre skutočných filmových nadšencov s postprodukčnými partnermi Panasonic tiež rozširujú ako prvý na svete možnosti kalibrácie pridaním dvoch prídavných kalibračných bodov na prvej úrovni signálu 0,5 % a 1,3 %. To umožňuje divákom ovládať prechod z čiernej s ešte vyššou úrovňou presnosti. Diváci prvýkrát na televízoroch od Panasonic môžu kalibrovať obsah v kvalite Dolby Vision.

HZ2000 disponuje inovatívnymi vstavanými reproduktormi, ktoré produkujú zvuk v kvalite Dolby Atmos s absolútnou ľahkosťou a komfortom. Audio systém bol kalibrovaný odborníkmi spoločnosti Technics.

Vďaka podpore hlasových asistentov možno HZ2000 bezproblémovo integrovať do existujúceho Smart Home systému .

Nový OLED televízor HZ2000 predstavuje kombináciu technickej presnosti Panasonic, ktorá vychádza z japonského know-how a majstrovstva hollywoodskeho coloristu Stefana Sonnenfelda v oblasti ladenia farieb ktorý je zakladateľ a generálny riaditeľ Company 3 a je rešpektovaným spolupracovníkom mnohých z najlepších svetových filmárov.

Panel Master HDR OLED Professional Edition nie je žiadny obyčajný OLED panel - bol exkluzívne "ušitý na mieru "  vedcami a konštruktérmi spoločnosti Panasonic. Výsledkom je ešte väčšia užívateľská kontrola nad parametrami, ktoré ovplyvňujú kvalitu obrazu. Najmä maximálny jas dosiahol zvýšenie o približne 20 percent. Zvýšila sa aj priemerná úroveň jasu a manipulácia s kontrastom, čo vedie k vyššiemu dynamickému rozsahu. HZ2000 tiež podporuje testovacie vzory Calman PatternGen softvéru Portrait Displays ® Calman ® spolu s funkciami AutoCal. Podporované sú tiež nastavenia kalibrácie Imaging Science Foundation (ISF) a kalibrácie obsahu vo formáte Dolby Vision. Filmmaker Mode s technológiami Intelligent Sensing a Dolby Vision IQ ponúka vykreslenie aj tých najmenších detailov v každom prostredí.

Okrem toho Panasonic unikátne rozširuje schopnosti Filmmaker Mode v modeli HZ2000 o pokročilé snímanie okolia a inteligentnú úpravu obrazu podľa úrovne okolitého svetla. Obsah v HDR kvalite sa môže pri sledovaní v jasne osvetlenej miestnosti javiť ako príliš tmavý, ale Filmmaker Mode s technológiou Intelligent Sensing zaisťuje ideálny obraz v tmavom aj v jasne osvetlenej obývacej izbe. To znamená, že diváci uvidia všetky detaily, ktoré majú vidieť, dokonca aj vo veľmi tmavých scénach.

HDR OLED panel HZ2000 je poháňaný najmodernejším procesorom Panasonic, ktorý rýchlo analyzuje farbu, kontrast a čistotu video obsahu 4K, optimalizuje ich a poskytuje väčšiu užívateľskú kontrolu nad funkciami nového panelu. Vďaka funkcii Dynamic LUT je HZ2000 najmodernejším televízorom v ponuke spoločnosti Panasonic, ktorý vyberá a zobrazuje správnu farbu pre každú úroveň jasu.

Zvuk 360° Soundscape Pre kombinuje unikátne nahor smerované reproduktory s podporou Dolby Atmos a vernosťou "Tuned by Technics".

HZ2000 je vybavený najnovšou verziou systému Panasonic My Home Screen 5.0. Nová verzia prináša významné vylepšenia použiteľnosti. Napríklad, keď sú zvýraznené určité ikony VOD, miniatúry odporúčaných titulov od tohto poskytovateľa sa automaticky zobrazia a ponúknu rýchly a jednoduchý priamy prístup. To funguje okrem iného pre Netflix a YouTube .

HZ2000 bude tiež obsahovať bezplatnú enterprise-level streamingovú službu XUMO, ktorá ponúkne OTA aj OTT vysielania pre globálne publikum v rámci jedného integrovaného systému.

HZ2000 tiež podporuje Google Assistant a Amazon Alexa, čo umožňuje používateľom ovládať niektoré kľúčové televízne funkcie iba pomocou hlasu.

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať