SAMSUNG_082020 SAMSUNG_082020 SAMSUNG_082020 Advertisement

CES 2020: Inteligentná podrážka Wahu sa automaticky prispôsobí terénu

1

Talianska technologická spoločnosť E-Novia priniesla na CES zaujímavé riešenie. Volá sa Wahu a ide o inteligentnú podrážku, ktorá mení tvar, aby vyhovoval lokálnemu prostrediu. Využíva zabudované senzory na automatické prispôsobenie úrovne priľnavosti a odpruženie nerovností v teréne. Trik spočíva v tom, že podrážka obsahuje komory, ktoré elektronický piest zapĺňa kvapalinou podľa potreby.

Wahu má štyri režimy – indoor, trail, road a urban frost a získal ocenenie CES 2020 Innovation Award. Pravdepodobne bude v rámci partnerstva dopĺňať obuv niektorej talianskej značky (zatiaľ nevedno ktorej). Inteligentná podrážka bude k dispozícii od 3. štvrťroka 2020 za cenu okolo 223 USD. Tím stojaci za Wahu hovorí, že budúca iterácia produktu bude monitorovať charakteristiku používateľovej chôdze a prispôsobovať sa jej, aby pomáhala udržiavať rovnováhu.

Zdroj: entrepreneur.com.

Redakcia

Všetky autorove články
smart veda vyskum zdravie inovácie technika

1 komentár

macko reakcia na: CES 2020: Inteligentná podrážka Wahu sa automaticky prispôsobí terénu

11.1.2020 17:01
Ocividne sa zase niekdo, predpokladam Ondro Macko dostal na CES. Clanky, ktore sem davate, maju nulovu vypovednu hodnotu. Mali by ste zamestnat naozaj poriadnych profikov na IT, ktori vedia aj zaujimavo pisat.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať