Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

CES 2020: Burger King bude predávať fašírky a klobásy z umelého “bravčového” mäsa

3

Bravčové mäso sa vo svete konzumuje najviac, no prízrak afrického moru ošípaných výrazne zvýšil jeho ceny. Výrobcovia Impossible Burger však oznámili, že uvedú na trh dva bravčové produkty na rastlinnej báze, o ktorých tvrdia, že budú dostatočne autentické na to, aby presvedčili miliardy konzumentov bravčového mäsa na svete. Falošné mleté bravčové a raňajkové klobásy od Impossible Foods budú prvé výrobky napodobňujúce bielkovinu bez použitia mäsa.

Impossible Sausage bude k dispozícii na 139 predajných miestach Burger King v USA od konca tohto mesiaca. Bezmäsité repliky sa v poslednom čase veľmi rozšírili, pretože čoraz viac ľudí si vyberá vegetariánske možnosti z environmentálnych, etických a zdravotných dôvodov. Impossible Foods a Beyond Burger sa zameriavajú na vytvorenie štruktúry a chuti mäsa pomocou rastlinných prísad.

Bravčové mäso je obzvlášť dobrá stávka, keďže epidémia afrického moru ošípaných zdecimovala zásoby bravčového mäsa na celom svete a od augusta 2018 celosvetovo zabila takmer štvrtinu všetkých ošípaných. Hlavné ingrediencie v produkte Impossible Pork budú podobné ako pri Impossible Burger - voda, koncentrát sójových bielkovín, kokosový olej, slnečnicový olej a prírodné príchute. Rozdiely medzi burgerom a klobásou budú len v detailoch – klobása je pružnejšia a bravčové mäso je mastnejšie.

Spoločnosť predstavila falošné bravčové mäso na nezvyčajnom mieste – na výstave spotrebnej elektroniky CES 2020 v Las Vegas. Na tlačovom podujatí v reštaurácii Kumi v hoteli Mandalay Bay ponúkal Impossible Foods množstvo ázijských jedál z falošného mletého bravčového mäsa. Vo svojom stánku v Kongresovom centre zasa rozdával vzorky vietnamského sendviča Báhn mi. Impossible Foods už údajne pracuje aj na náhradách rýb, kuracieho mäsa, syra a mlieka. Jeho cieľom je do roku 2035 úplne odstrániť chov zvierat.

Zdroj: washingtonpost.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
veda vyskum zdravie

3 komentáre

"umele" reakcia na: CES 2020: Burger King bude predávať fašírky a klobásy z umelého “bravčového” mäsa

10.1.2020 09:01
ten titulok je znacne zavadzajuci, nejde o ziadne umele maso, ale rastlinny produkt, ktory sa chutou podoba masu.
Reagovať

hmm reakcia na: CES 2020: Burger King bude predávať fašírky a klobásy z umelého “bravčového” mäsa

9.1.2020 09:01
určite by som to rád ochutnal, súhlasím aj s tým, že mäsa sa konzumuje priveľa a treba to zmeniť ... ale nemyslím si, že cesta vedie cez obrovskú spotrebu olejov (kokosový, slnečnicový, palmový, ... a bohvie aké tam ešte budú) a sójových extraktov
Reagovať

RE: hmm reakcia na: hmm

10.1.2020 09:01
Ja som tiez konzument masa, ale ked si obcas pozriem videa, ako s tymi zvieratami narabaju, ako ich tam tyraju, tak ma kazdy den prechadza chut na to maso. Plne steroidov utyrane zvierata, nechutne...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať