Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

CES 2019: Xtrainerz sú slúchadlá pre plavcov, prenášajú zvuk cez lícne kosti

1

Spoločnosť AfterShokz predstavila vodotesné slúchadlá vedúce zvuk cez kosti. Model Xtrainerz je určený fanúšikom vodných športov, ktorí chcú aj počas športovania počúvať hudbu, no pritom chcú počuť aj zvuky okolo seba, napríklad zvuk blížiaceho sa motorového člna.

Slúchadlá s vedením zvuku cez kosti nemôžu kvalitou zvuku konkurovať klasickým slúchadlám, najmä čo sa týka basov a celkovej hlasitosti. Na druhej strane nechávajú vaše ušné bubienky voľné pre okolité zvuky, pretože prenášajú zvukové vibrácie do vnútorného ucha cez lícne kosti. Ich nositeľ tak lepšie vníma svoje okolie, čo robí ich používanie bezpečnejším.

Xtrainerz má certifikáciu IP68, čo je najvyšší stupeň krytia. Slúchadlá sú teda odolné proti prachu, potu a úplnému ponoreniu do sladkej i slanej vody až do hĺbky 1,5 m. Výrobca tvrdí, že slúchadlá v 72-hodinovej skúške odolali striekajúcej slanej vode bez známky korózie a ľahký titánový rám držal na mieste pri súťažnom plávaní rôznymi štýlmi.

Zariadenie nevyžaduje pripojenie k telefónu alebo MP3 prehrávaču, pretože obsahuje 4 GB úložného priestoru, čo stačí na uloženie približne 1000 skladieb. Batéria by mala vydržať na 6 hodín počúvania. Slúchadlá budú k dispozícii v druhom štvrťroku 2019 za odporúčanú maloobchodnú cenu 149,95 USD.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
CES 2019 sluchadla šport hudba audio zabava bateria bezpečnosť

1 komentár

uz reakcia na: CES 2019: Xtrainerz sú slúchadlá pre plavcov, prenášajú zvuk cez lícne kosti

10.1.2019 18:01
teraz ma z toho bolia zuby
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať