SAMSUNG_102020 SAMSUNG_102020 SAMSUNG_102020 Advertisement

CES 2019: Spoločnosť Royole, ktorá uviedla prvý skladací smartfón, ukázala aj zrolovateľnú klávesnicu

0

Možno si ešte spomínate, že v novembri spoločnosť Royole predstavila prvý skladací telefón na svete FlexPai. Pravdepodobne ste o tomto čínskom startupe dovtedy nepočuli, ale ako prvý prišiel so skladacím smartfónom, ktorý je komerčne dostupný. Teraz na CES 2019 Royole vystavoval klávesnicu, ktorá sa dá zrolovať, možno ju použiť na ľubovoľnom povrchu a pripojiť k zariadeniam cez bluetooth.

Flexibilná klávesnica ponúka používateľom rozloženie QWERTY v novom dizajne. Môžete ju zrolovať do podoby valca, ktorý je taký vysoký ako smartfón, takže sa neuveriteľne ľahko prenáša. Ak ju chcete použiť, musíte ju rozvinúť a umiestniť na akýkoľvek povrch. Ohybná fólia je priehľadná a obsahuje kresbu, ktorá zodpovedá bežnej klávesnici notebooku. Neposkytuje však rovnakú hmatovú spätnú väzbu ako počítačová klávesnica.

Je to len plastová fólia umiestnená na tvrdom povrchu, takže si musíte istý čas zvykať, kým na nej budete môcť pohodlne písať. Je však oveľa prenosnejšia ako existujúce klávesnice, ktoré sa bezdrôtovo pripájajú k mobilným zariadeniam.

Royole sa  o cene flexibilnej klávesnice zatiaľ nezmienil, ale údajne ju chce začať predávať celosvetovo v druhom štvrťroku tohto roka. Okrem tejto klávesnice firma vystavovala na CES aj inteligentný reproduktor s ohybným displejom a inteligentný selfie stick s viacdotykovými senzormi okolo rukoväti.

Zdroj: bgr.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
CES 2019 smart telefon smartfon pocita klavesnica displej dizajn notebook tablet

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať