Image
8.1.2019 0 Comments

CES 2019: Prvý elektrický Harley-Davidson používa technológie Panasonic

Spoločnosť Panasonic Automotive, popredný svetový dodávateľ riešení pre infotainment a konektivitu v oblasti automobilov, oznámila svoju rozšírenú spoluprácu s výrobcom motocyklov Harley-Davidson na prvom elektrickom modeli Harley-Davidson LiveWire, ktorý bude uvedený v auguste 2019.

Čisto elektrický motocykel Live Wire má podľa výrobcu dosahovať zrýchlenie z 0 na 100 km/h za menej ako 3,7 s a dojazd okolo 170 km v mestských podmienkach.

Spoločnosť Panasonic Automotive spája jazdca s motorkou prostredníctvom mobilného pripojenia k telematickej riadiacej jednotke (TCU) využívajúcej službu OneConnect spoločnosti Panasonic. Služba OneConnect dopĺňa najnovšiu verziu aplikácie Harley-Davidson a novej služby Harley-Davidson Connect.

Tieto systémy spoločne spájajú jazdcov LiveWire s ich motocyklom prostredníctvom smartfónu, ktorý poskytuje funkcie ako:
Stav motocykla: Informácie dostupné prostredníctvom funkcie H-D Connect zahŕňajú úroveň nabitia batérie aj dostupný rozsah a stav nabíjania vrátane času do úplného nabitia. To umožňuje jazdcovi diaľkovo kontrolovať stav motocykla z akéhokoľvek miesta, kde je k dispozícii dostatočný mobilný signál. V aplikácii H-D je integrovaná vyhľadávacia jednotka umiestnenia nabíjacej stanice.

Upozornenia na zablokovanie a umiestnenie vozidla: Prostredníctvom aplikácie H-D Connect označuje polohu zaparkovaného LiveWire a v prípade, že je motocykel nabúraný, poškodený alebo presunutý, môžu byť upozornenia odoslané do smartfónu jazdca.

Upomienky a upozornenia na služby: Pripomienky o blížiacom sa termíne servisu a ostatné oznámenia o starostlivosti o vozidlo.

Spoločnosť Panasonic Automotive zastrešuje pri spolupráci takisto spoločnosti FICOSA a Cubic Telecom. Spoločnosť FICOSA spoločne s firmou Panasonic navrhuje a vyrába TCU, ktoré sa má inštalovať na LiveWire  a iných motocykloch. Cubic Telecom so sídlom v Dubline poskytne mobilné dátové pripojenie 3G, 4G & LTE vo viac ako 50 krajinách. Zahŕňa platformu potrebnú na riadenie životného cyklu eSIM nainštalovaného v TCU a na obsluhu tejto služby.        

Harley-Davidson LiveWire má byť v predaji od augusta 2019 za 29 799 USD.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Google, Amazon, IKEA a Apple spojili sily. Chcú vytvoriť inteligentnú domácnosť

24.12.2019 00:05

Google, Amazon, Apple a ďalšie spoločnosti sa spojili s cieľom vyvinúť štandard pripojenia pre inteligentné domácnosti, ktorý zabezpečí spoluprácu zariadení, uľahčí vývoj nových zariadení a udrží ich ...

Technológie

Odvrátená tvár ochrany domácností inteligentnými domovými zvončekmi

18.12.2019 00:10

V júli značka Ring na monitorovanie domácnosti, patriaca Amazonu, ohlásila, že začína spolupracovať s 200 policajnými oddeleniami v USA. Ring ponúka inteligentné domové zvončeky a Amazon ho kúpil v ro ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Hackkosice_2020

Najnovšie videá