Image
8.1.2019 0 Comments

CES 2019: Prvý elektrický Harley-Davidson používa technológie Panasonic

Spoločnosť Panasonic Automotive, popredný svetový dodávateľ riešení pre infotainment a konektivitu v oblasti automobilov, oznámila svoju rozšírenú spoluprácu s výrobcom motocyklov Harley-Davidson na prvom elektrickom modeli Harley-Davidson LiveWire, ktorý bude uvedený v auguste 2019.

Čisto elektrický motocykel Live Wire má podľa výrobcu dosahovať zrýchlenie z 0 na 100 km/h za menej ako 3,7 s a dojazd okolo 170 km v mestských podmienkach.

Spoločnosť Panasonic Automotive spája jazdca s motorkou prostredníctvom mobilného pripojenia k telematickej riadiacej jednotke (TCU) využívajúcej službu OneConnect spoločnosti Panasonic. Služba OneConnect dopĺňa najnovšiu verziu aplikácie Harley-Davidson a novej služby Harley-Davidson Connect.

Tieto systémy spoločne spájajú jazdcov LiveWire s ich motocyklom prostredníctvom smartfónu, ktorý poskytuje funkcie ako:
Stav motocykla: Informácie dostupné prostredníctvom funkcie H-D Connect zahŕňajú úroveň nabitia batérie aj dostupný rozsah a stav nabíjania vrátane času do úplného nabitia. To umožňuje jazdcovi diaľkovo kontrolovať stav motocykla z akéhokoľvek miesta, kde je k dispozícii dostatočný mobilný signál. V aplikácii H-D je integrovaná vyhľadávacia jednotka umiestnenia nabíjacej stanice.

Upozornenia na zablokovanie a umiestnenie vozidla: Prostredníctvom aplikácie H-D Connect označuje polohu zaparkovaného LiveWire a v prípade, že je motocykel nabúraný, poškodený alebo presunutý, môžu byť upozornenia odoslané do smartfónu jazdca.

Upomienky a upozornenia na služby: Pripomienky o blížiacom sa termíne servisu a ostatné oznámenia o starostlivosti o vozidlo.

Spoločnosť Panasonic Automotive zastrešuje pri spolupráci takisto spoločnosti FICOSA a Cubic Telecom. Spoločnosť FICOSA spoločne s firmou Panasonic navrhuje a vyrába TCU, ktoré sa má inštalovať na LiveWire  a iných motocykloch. Cubic Telecom so sídlom v Dubline poskytne mobilné dátové pripojenie 3G, 4G & LTE vo viac ako 50 krajinách. Zahŕňa platformu potrebnú na riadenie životného cyklu eSIM nainštalovaného v TCU a na obsluhu tejto služby.        

Harley-Davidson LiveWire má byť v predaji od augusta 2019 za 29 799 USD.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 2

Smarthome - integrovanie všetkého so všetkým pomocou inteligentných reproduktorov, alebo Google Nest Hub

12.09.2019 00:02

Philips Hue, IKEA Tradfri, Woox, tp-link, Sonoff... to sú len námatkovo vybrané značky komponentov pre inteligentnú domácnosť. Každý výrobca má svoju mobilnú aplikáciu a cloudovú službu cez ktoré sa z ...

Technológie

Ženy sa ujímajú vlády nad rodinnou elektronikou. Pomáhajú im v tom inteligentné reproduktory s hlasovým ovládaním

02.09.2019 00:05

Nové prieskumy spoločnosti D-Link v Európe odhalili zmenu trendu v tom, kto zvyčajne vlastní, nakupuje a používa spotrebnú elektroniku a elektronické pomôcky v modernej chytrej domácnosti - viac ako p ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

AMCHAM 2019

Najnovšie videá

elearn

IT GALA stvorec 2019