Image
8.1.2019 0 Comments

CES 2019: Novinky od Samsungu budú intenzívne využívať umelú inteligenciu

Šéf Samsung Electronics H. S. Kim  v úvode prezentácie rekapituloval posledných 50 rokov úspešného fungovania firmy - od výroby prvého čiernobieleho televízora cez jej postupný rast až po jej súčasný stav, keď je jednou z najvyspelejších a najsofistikovanejších firiem na svete. Súčasné zameranie firmy nadväzuje na vývoj moderných zariadení, riešenie ich konektivity a zapojenie umelej inteligencie. Nezabudol spomenúť sieť 5G, ktorá podľa neho transformuje viaceré aspekty života na novú úroveň. Zameranie firmy na 5G a AI je teda jasné a v roku 2019 možno očakávať množstvo výrobkov využívajúcich tieto technológie. Pre Samsung je umelá inteligencia víziou budúcnosti, v tomto roku, ale aj v budúcnosti plánuje do nej investovať nemalé peniaze, a preto vyvinul škálovateľnú otvorenú technológiu Bixby, ktorú implementoval do všetkých dôležitých smart výrobkov od drobných IoT naprieč širokým spektrom všadeprítomných elektronických zariadení vrátane smartfónov až po najnovšie QLED TV.

Tie boli hneď ďalším bodom programu. Samsung - ako inak - prezentoval, že práve jej 98QLED TV s technológiou Quantum Dot sú najlepšie TV na svete. Majú špičkový Quantum CPU, 33 miliónov hi-res pixelov, vynikajúci jas a kontrast, jemné detaily a nechýba im podpora personalizácie ani tzv. AI upscale, pri ktorom je obsah v nižšom rozlíšení softvérovo škálovaný na vyššie rozlíšenie. Takisto im nechýba podpora služieb Apple iTunes, AirPlay, Amazon Alexa či Google Home. V priebehu prezentácie bola naživo prezentovaná AI technológia Bixby, ktorá má používateľom uľahčiť ovládanie TV, no najmä zlepšiť integráciu TV v domácom sieťovom prostredí. Okrem iných funkcionalít má byť novým inovatívnym spôsobom, ako získavať obsah prehrávaný na TV.

V ďalšej časti prezentácie bol predstavený zlepšený komunikačný panel chladničky Samsung, ktorý je označovaný názvom Family Hub 2019.

Ten takisto obsahuje technológiu Bixby a je akýmsi srdcom všetkých domácich systémov. Tak ako aj ostatné zariadenia ho možno ovládať hlasom. Jeho displej je prispôsobiteľný členom domácnosti a okrem iného môže poslúžiť na ukladanie rôznych fotiek,doplnených o integrované grafické prvky, či bežných odkazov. Komunikuje s ostatnými zariadeniami a používateľa informuje o ich stave, resp. vie ich ovládať, napr. zapnúť elektrickú rúru na pečenie. V spojení s vonkajším svetom dokáže pomáhať s bežnými domácimi prácami a dokonca poradiť v prípade, ak je to potrebné. Navyše sa dokáže automaticky aktualizovať.

V ďalšom informačnom bloku Samsung predstavil najnovšie prírastky v oblasti notebookov, ktorými sú Notebook 9 Pro s 8 GB RAM, 256 GB úložného priestoru a gigabitovým pripojením Wi-Fi, ďalej Notebook 9 Pen, ku ktorému patrí modernizované dotykové pero, a nakoniec špičkový herný notebook Odyssey.

Okrem notebookov bol predstavený inovatívny displej Space Monitor s obrovskými možnosťami rozloženia na pracovnom stole či v priestore.

Samsung ďalej predstavil tzv. Digital Cockpit 2019 so šiestimi nezávislými obrazovkami, technológiou Cellular V2X a rovnako dobre implementovanou funkciou Bixby. Firma prostredníctvom AI neprináša iba domácnosť do auta, ale rieši aj prepojenie auta s domácnosťou. Prednosťou digitálneho kokpitu je jeho detailná personalizácia, ktorá sa dokáže prispôsobiť aktuálnemu používateľovi auta. V závere na pódium vstúpil robot Bot Care, ktorý spolu s ďalšími robotmi Bot Air a Bot Retail plnia funkcie domácej zdravotníckej starostlivosti.

Roboty dokážu vykonávať základnú diagnostiku zdravotného stavu členov domácnosti a takisto aj samotnej domácnosti, údaje vyhodnocovať a, samozrejme, ponúknuť prípadné rady a odporúčania. 

 

Zobrazit Galériu
Autor: Marek Sopko

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Video: Autonómny robot Beetl pozbiera psie výkaly na trávniku

23.10.2019 00:15

Tí, ktorí majú na dvore psa, iste vedia, aké otravné je očistiť trávnik od psích výkalov. Našťastie aj tu môže pomôcť robotizácia. Autonómny robot Beetl dokáže jazdiť po vašom dvore a hľadať kôpky. P ...

Inovácie

Doručovacie drony donesú tovar pár minút od objednávky cez e-shop

22.10.2019 00:10

Firma Wing, patriaca materskej spoločnosti Googlu Alphabet, spustila prvé komerčné lety doručovacích dronov v Christiansburgu vo Virgínii. Wing niekoľko rokov zdokonaľoval svoj dron, ktorý je schopný ...

Inovácie

Atari sa vracia. Herná konzola VCS ide do výroby

21.10.2019 00:05

Legendárna herná konzola Atari sa čoskoro vráti v novej podobe s názvom Atari VCS (Video Computer System). Spoločnosť Atari nedávno ponúkla pohľad na aktuálny stav dlho pripravovaného projektu Atari V ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Brother_300x600

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019
MANDAYIT 2019