Image
10.1.2018 0 Comments

CES 2018: Qualcomm, 5G v mobiloch a inteligentnejšie sieťovanie

Vízia Qualcommu je do nasledujúcich rokov, zdá sa, jasná. Cristoan Amon, prezident spoločnosti, po ukázaní redizajnovaného loga a pripomenutí v decembri predstaveného Snapdragonu 845, hneď nadviazal na to, o čo v nasledujúcich rokoch firme pôjde.

Prioritou bude etablovanie a rozširovanie mobilnej siete 5G, a to najmä v smartfónoch. Jej infraštruktúra by mala vo svete začať fungovať na prelome rokov 2018/2019 a kompatibilné koncové zariadenia by na seba nemuseli nechať dlho čakať. Prezentácia je síce opatrná a s presnosťou na kvartály nejde, hovorí o roku 2019. Cristoan zdôrazňuje, že 5G umožňuje v porovnaní so 4G viac ako desaťnásobok kombinácií radio-frekvenčných pásiem. Reč padla i na ich vzájomné inteligentné prepínanie podľa potreby.

V súvislosti s rozširovaním konektivity sa dostalo na koncept konvertibilného zariadenia (platforma Qualcomm, dizajn Samsung a OS Windows 10) s non-stop pripojením k internetu kedykoľvek a kdekoľvek. Nielen nepretržité pripojenie, ale i celodenná výdrž na batériu má byť atraktívna.

Zaujímavá premena čaká zrejme i samotný spôsob distribúcie signálu v domácnostiach. Namiesto jedného centrálneho vysielača Qualcomm chystá do obehu niekoľko menších. Výhody sú sympatické a praktické: rovnomernejšie pokrytie v obytnom komplexe a takisto nižšia intenzita elektromagnetického žiarenia, ktorú bude s 5G treba už výrazne trieštiť i zo zdravotného hľadiska.

Evolučná má byť i audio platforma podporujúca Google Asistenta, Cortanu Microsoftu či Amazon Alexa. Zo zvukových zariadení pútali pozornosť aj bezdrôtové slúchadlá postavené na čipovej súprave QCC5100. Vynikať majú mimoriadne vysokou energetickou efektivitou, aktívnym potlačením hluku a digitálnym asistentom.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

MASTERCLASSES 2018: Stredoškoláci sa ponoria do časticovej fyziky

19.02.2018 00:00

V najbližších týždňoch stredoškoláci na celom svete navštívia blízke univerzity, aby si v celodennom programe vyskúšali prácu na hrane základného výskumu. Medzinárodné Masterclasses dajú žiakom prílež ...

Technológie 4

Video: Prvé skúšobné lety pasažierskeho dronu Ehang 184. Zvládne hmlu aj tajfún

16.02.2018 00:20

Na CES 2016 pútal veľkú pozornosť návštevníkov dron Ehang 184, ktorý dokáže niesť pasažiera. V týchto dňoch čínsky výrobca dronov Ehang prezentoval videá, ktoré dokazujú, že to s pasažierskym dronom m ...

Technológie

Video: Ako funguje nakupovanie za kryptomeny a bankomat na kryptomeny v Alze

15.02.2018 00:07

Kryptomeny sú jednou z najaktuálnejších a najkontroverznejších tém. Popísalo sa o tom veľa článkov, odznelo veľa diskusných príspevkov a čoraz viac ľudí má s investovaním do kryptomien a nakupovaním z ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SUSE 2018

Najnovšie videá