Image
10.1.2018 0 Comments

CES 2018: Qualcomm, 5G v mobiloch a inteligentnejšie sieťovanie

Vízia Qualcommu je do nasledujúcich rokov, zdá sa, jasná. Cristoan Amon, prezident spoločnosti, po ukázaní redizajnovaného loga a pripomenutí v decembri predstaveného Snapdragonu 845, hneď nadviazal na to, o čo v nasledujúcich rokoch firme pôjde.

Prioritou bude etablovanie a rozširovanie mobilnej siete 5G, a to najmä v smartfónoch. Jej infraštruktúra by mala vo svete začať fungovať na prelome rokov 2018/2019 a kompatibilné koncové zariadenia by na seba nemuseli nechať dlho čakať. Prezentácia je síce opatrná a s presnosťou na kvartály nejde, hovorí o roku 2019. Cristoan zdôrazňuje, že 5G umožňuje v porovnaní so 4G viac ako desaťnásobok kombinácií radio-frekvenčných pásiem. Reč padla i na ich vzájomné inteligentné prepínanie podľa potreby.

V súvislosti s rozširovaním konektivity sa dostalo na koncept konvertibilného zariadenia (platforma Qualcomm, dizajn Samsung a OS Windows 10) s non-stop pripojením k internetu kedykoľvek a kdekoľvek. Nielen nepretržité pripojenie, ale i celodenná výdrž na batériu má byť atraktívna.

Zaujímavá premena čaká zrejme i samotný spôsob distribúcie signálu v domácnostiach. Namiesto jedného centrálneho vysielača Qualcomm chystá do obehu niekoľko menších. Výhody sú sympatické a praktické: rovnomernejšie pokrytie v obytnom komplexe a takisto nižšia intenzita elektromagnetického žiarenia, ktorú bude s 5G treba už výrazne trieštiť i zo zdravotného hľadiska.

Evolučná má byť i audio platforma podporujúca Google Asistenta, Cortanu Microsoftu či Amazon Alexa. Zo zvukových zariadení pútali pozornosť aj bezdrôtové slúchadlá postavené na čipovej súprave QCC5100. Vynikať majú mimoriadne vysokou energetickou efektivitou, aktívnym potlačením hluku a digitálnym asistentom.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 1

Roboty sa môžu naučiť vykonávať nové úlohy bez programovania. Iba pozorovaním, ako to robia ľudia

25.05.2018 00:25

Vytvoriť robota, ktorý na prvý pohľad vyzerá a správa sa ako človek, je (relatívne) jednoduché. Jeho správanie je však vopred naprogramované, nie naučené. No existujú aj roboty schopné učiť sa, ako j ...

Technológie

Video: Inteligentný blesk Canon Speedlite 470EX-AI sa automaticky sám naklápa a natáča

25.05.2018 00:15

Fotenie s bleskom je oveľa náročnejšie, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Intuitívny postup, čiže fotenie s externým bleskom s reflektorom namiereným priamo dopredu málokedy vedie k uspokojivým výs ...

Technológie

HomeScan pomôže nájsť v byte miesta so slabým signálom pre inteligentné bluetooth zariadenia

25.05.2018 00:10

Aaron Pearce, tvorca aplikácií HomeCass a HomePass pre HomeKit, rozšíril svoj balík o jednoduchú aplikáciu HomeScan na zobrazenie aktuálnej sily signálu pre všetky bluetoothové doplnky HomeKit vo vaše ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

AKY OTEC

Najnovšie videá

ATOS_05_262


PC forum button