Image
9.1.2018 0 Comments

CES 2018: Panasonic predstavil nové kamery Lumix, OLED televízory aj monitorovací systém HomeHawk

Prezident Panasonic Consumer Electronics Michael Moskowitz na tlačovej konferencií predstavil novú verziu kamery Lumix GH5S, ktorá však na rozdiel od názoru šíreného cez rôzne diskusné fóra nie je novým modelom, ktorý má nahradiť model GH5, ale úplne novým modelom kamery zameraným na prácu v sťažených svetelných podmienkach.

Prístroj prichádza s novým 10,2 Mpix snímačom formátu micro 4/3 s technológiou Dual Native ISO ktorá bola doteraz výsadou iba profesionálnych filmárskych kamier radu Varicam ! O spracovanie obrazu sa stará procesor Venus Engine 10 a novými záznamovými režimami. Tie boli rozšírené hlavne v rozlíšení DCI 4K, ktorý je teraz dostupný so snímkovými frekvenciami až do 60p aj so vzorkovaním 422 10 bit čo zmanená svetové prvenstvo v tejto kategórii. K dispozícii je aj režim All Intra a dátovým tokom až 400 Mbit/s v DCI 4K 24p. Zvýšená bola okrem iného aj rýchlosť kontinuálneho snímania na 12 sn./s. Na rozdiel od GH5 má novinka priamo v štandardnej výbave aj režim V-Log ktorý bol doteraz iba plateným upgradom. Okrem toho nový snímač umožňuje fotografovanie vo formáte RAW s hĺbkou 14 bit, čo výrazne rozširuje možnosti pri následnom spracovaní snímok.

Panasonic predstavil aj množstvo ďalších produktov. Noviniek sme sa dočkali v rade OLED televízorov s modelmi série FZ800 a FZ950.

Televízory sú vybavené firemným procesorom HCX a rad 950 ide v stopách minuloročného modelu EZ1000. Umožní tak použitie v roli profesionálneho monitora s možnosťou kalibrácie farieb a použitia užívateľských LUT tabuliek pre filmové a produkčné štúdia.

Všetky modely televízorov Panasonic pre rok 2018 budú tiež podporovať štandard HDR 10+ pre obraz s vysokým dynamickým rozsahom.

Predstavená bola aj dvojica Ultra HD Blu-ray prehrávačov, UB420 a high-endový UB820. Medzi novinkami bol tiež nový monitorovací systém HomeHawk HD série KX-HN7000. Možno k nemu pripojiť až 16 voliteľných bezdrôtových HD kamier HomeHawk.

Všetky kamery ponúkajú plno farebné zobrazenie aj v noci a dvojkanálový zvuk so vstavanými mikrofónmi a reproduktormi. Kamery sú bezdrôtové a systém ponúka aj režim monitorovania balíkov pred dverami pri kamerách, ktoré sú umiestnené pred vstupom do domu.

Výstražné zóny možno jednoducho nastaviť tak, aby minimalizovali nežiadúce upozornenia. Systém nevyžaduje žiadne cloudové služby tretích strán.

Zobrazit Galériu
Autor: Adam Lukáč

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 1

Roboty sa môžu naučiť vykonávať nové úlohy bez programovania. Iba pozorovaním, ako to robia ľudia

25.05.2018 00:25

Vytvoriť robota, ktorý na prvý pohľad vyzerá a správa sa ako človek, je (relatívne) jednoduché. Jeho správanie je však vopred naprogramované, nie naučené. No existujú aj roboty schopné učiť sa, ako j ...

Technológie

Video: Inteligentný blesk Canon Speedlite 470EX-AI sa automaticky sám naklápa a natáča

25.05.2018 00:15

Fotenie s bleskom je oveľa náročnejšie, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Intuitívny postup, čiže fotenie s externým bleskom s reflektorom namiereným priamo dopredu málokedy vedie k uspokojivým výs ...

Technológie

HomeScan pomôže nájsť v byte miesta so slabým signálom pre inteligentné bluetooth zariadenia

25.05.2018 00:10

Aaron Pearce, tvorca aplikácií HomeCass a HomePass pre HomeKit, rozšíril svoj balík o jednoduchú aplikáciu HomeScan na zobrazenie aktuálnej sily signálu pre všetky bluetoothové doplnky HomeKit vo vaše ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

AKY OTEC

Najnovšie videá

ATOS_05_262


PC forum button