Image
10.1.2018 0 Comments

CES 2018: Interaktívny digitálny flipchart umožní zdieľať nápady a myšlienky v reálnom čase od viacerých ľudí naraz

Spoločnosť Samsung poodhalila návštevníkom veľtrhu CES 2018 svoju víziu pracoviska budúcnosti a predstavila nový digitálny flipchart Samsung Flip, ktorý je modernou verziou klasických papierových flipchartov a analógových tabúľ, rozširuje možnosti predstavovania nápadov pri zachovaní tradičného spôsobu písania.

Na rozdiel od svojich predchodcov však Samsung Flip umožňuje jednoduché zdieľanie, pridávanie poznámok, presúvanie a dokonca aj vyhľadávanie textu a taktiež ponúka možnosť vytvárať obsah za účasti niekoľkých užívateľov naraz. Jeho prenosný stojan na kolieskach navyše premení akékoľvek miesto na konferenčnú sálu, čo dáva firmám s obmedzenými konferenčnými priestormi väčšiu flexibilitu. Za zmienku rovnako stojí, že intuitívne rozhranie displeja Flip bolo špeciálne navrhnuté tak, aby bolo užívateľsky prívetivé a umožňovalo nerušený vstup do diskusie v správnu chvíľu.

Produktívna a interaktívna spolupráca
Obsah alebo poznámky môžu priamo na obrazovku vkladať súčasne až štyria rôzni účastníci, a to pomocou prstov alebo obojstranného pera. Každý užívateľ si pritom môže zvoliť svoj štýl písma, veľkosť a farbu, takže každá poznámka bude v užívateľsky prívetivom UHD rozlíšení zreteľná a dobre viditeľná.

Pre zaistenie lepšej interaktivity je displej Samsung Flip vybavený funkciou bezdrôtového pripojenia a USB, PC a mobilnými portmi, a je tak kompatibilný s celým radom zariadení. Integrovaná funkcia zdieľania obrazovky zabezpečuje dostupnosť obsahu na pripojených počítačoch, smartfónoch a tabletoch, a to bez akéhokoľvek prerušenia alebo zníženia vizuálnej kvality. Podobne môžu užívatelia na obrazovku displeja Flip importovať aj svoj uložený obsah a vnášať do diskusie nové nápady.

K interakcii s obrazovkou nepotrebujú účastníci žiadne špeciálne dotykové pero a poznámky môžu mazať rýchlym pohybom dlane. Užívatelia displeja Flip majú k dispozícii na písanie 20 strán priestoru vrátane možnosti vyhľadávania, ktorá účastníkov okamžite nasmeruje ku konkrétnemu obsahu. To im šetrí čas a odstraňuje rušenie, ktoré spôsobuje vyhľadávanie konkrétnej informácie na niekoľkých hárkoch papiera alebo na niekoľkých riadkoch poznámok.

Každý displej Flip je užívateľsky nastaviteľný a je možné ho nakonfigurovať tak, aby bol orientovaný na výšku alebo na šírku podľa potrieb daného rokovania. V kombinácii s výškovo nastaviteľným stojanom maximalizuje Flip aj priestor, ktorý je k dispozícii pre písanie, v užívateľom preferovaných polohách. Pokiaľ si rokovanie vyžaduje centralizovanejšiu diskusiu v štýle okrúhleho stola, môžu ho užívatelia zo stojanu sňať a pripevniť ku kompatibilnej nástennej konzole.

Po ukončení rokovania uloží displej Samsung Flip všetok obsah bezpečne v centrálnej databáze, čo eliminuje potrebu zdĺhavej rekapitulácie alebo rukou písaného prepisu. Nepriepustne uzavretý systém chránený heslom uchováva podrobnosti z rokovania a stará sa o to, aby k týmto informáciám mali prístup len oprávnení užívatelia. Po prihlásení si môžu moderátori a účastníci rokovania relevantný obsah stiahnuť a zdieľať ho prostredníctvom e-mailu alebo v tradičnej tlačenej podobe. Poznámky z rokovania môžu užívatelia navyše uložiť na USB disk alebo iné externé médium.

V Českej republike a na Slovensku by sa mal začať predávať v priebehu marca 2018. Odporúčaná cena pre lokálny trh zatiaľ nebola stanovená.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Strojové učenie môže identifikovať hekerov a plagiátorských programátorov podľa ich „odtlačkov prstov“

16.08.2018 00:25

Programátori majú vlastné štýly, odlišné od ostatných, ale tie sa dajú zistiť len preštudovaním mnohých riadkov kódu a hľadaním stôp prezrádzajúcich autora. V budúcnosti to však nebude treba. Výskumní ...

Technológie

Nový telefón Oppo F9 má výrez, ktorý na rozdiel od konkurencie vyzerá naozaj dobre

16.08.2018 00:20

Spoločnosť Oppo ohlásila nový telefón F9 s výrezom, ktorý vyzerá skvelo. Je menší a menej rušivý ako na ostatných telefónoch. Nevyžaduje extra hrubú stavovú lištu na obrazovke a pôsobí ako prirodzená ...

Technológie 1

Komentár: 32-jadrový AMD Threadripper je výzva pre Intel v počte jadier aj cene

16.08.2018 00:15

AMD v týchto dňoch ohlásilo štyri nové modely z druhej generácie procesorov Ryzen Threadripper (nazývanej aj Threadripper 2) za zabijacke ceny vzhľadom na Intel. Druhá generácia Ryzen Threadripper 29 ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button