Image
10.1.2018 0 Comments

CES 2018: Interaktívny digitálny flipchart umožní zdieľať nápady a myšlienky v reálnom čase od viacerých ľudí naraz

Spoločnosť Samsung poodhalila návštevníkom veľtrhu CES 2018 svoju víziu pracoviska budúcnosti a predstavila nový digitálny flipchart Samsung Flip, ktorý je modernou verziou klasických papierových flipchartov a analógových tabúľ, rozširuje možnosti predstavovania nápadov pri zachovaní tradičného spôsobu písania.

Na rozdiel od svojich predchodcov však Samsung Flip umožňuje jednoduché zdieľanie, pridávanie poznámok, presúvanie a dokonca aj vyhľadávanie textu a taktiež ponúka možnosť vytvárať obsah za účasti niekoľkých užívateľov naraz. Jeho prenosný stojan na kolieskach navyše premení akékoľvek miesto na konferenčnú sálu, čo dáva firmám s obmedzenými konferenčnými priestormi väčšiu flexibilitu. Za zmienku rovnako stojí, že intuitívne rozhranie displeja Flip bolo špeciálne navrhnuté tak, aby bolo užívateľsky prívetivé a umožňovalo nerušený vstup do diskusie v správnu chvíľu.

Produktívna a interaktívna spolupráca
Obsah alebo poznámky môžu priamo na obrazovku vkladať súčasne až štyria rôzni účastníci, a to pomocou prstov alebo obojstranného pera. Každý užívateľ si pritom môže zvoliť svoj štýl písma, veľkosť a farbu, takže každá poznámka bude v užívateľsky prívetivom UHD rozlíšení zreteľná a dobre viditeľná.

Pre zaistenie lepšej interaktivity je displej Samsung Flip vybavený funkciou bezdrôtového pripojenia a USB, PC a mobilnými portmi, a je tak kompatibilný s celým radom zariadení. Integrovaná funkcia zdieľania obrazovky zabezpečuje dostupnosť obsahu na pripojených počítačoch, smartfónoch a tabletoch, a to bez akéhokoľvek prerušenia alebo zníženia vizuálnej kvality. Podobne môžu užívatelia na obrazovku displeja Flip importovať aj svoj uložený obsah a vnášať do diskusie nové nápady.

K interakcii s obrazovkou nepotrebujú účastníci žiadne špeciálne dotykové pero a poznámky môžu mazať rýchlym pohybom dlane. Užívatelia displeja Flip majú k dispozícii na písanie 20 strán priestoru vrátane možnosti vyhľadávania, ktorá účastníkov okamžite nasmeruje ku konkrétnemu obsahu. To im šetrí čas a odstraňuje rušenie, ktoré spôsobuje vyhľadávanie konkrétnej informácie na niekoľkých hárkoch papiera alebo na niekoľkých riadkoch poznámok.

Každý displej Flip je užívateľsky nastaviteľný a je možné ho nakonfigurovať tak, aby bol orientovaný na výšku alebo na šírku podľa potrieb daného rokovania. V kombinácii s výškovo nastaviteľným stojanom maximalizuje Flip aj priestor, ktorý je k dispozícii pre písanie, v užívateľom preferovaných polohách. Pokiaľ si rokovanie vyžaduje centralizovanejšiu diskusiu v štýle okrúhleho stola, môžu ho užívatelia zo stojanu sňať a pripevniť ku kompatibilnej nástennej konzole.

Po ukončení rokovania uloží displej Samsung Flip všetok obsah bezpečne v centrálnej databáze, čo eliminuje potrebu zdĺhavej rekapitulácie alebo rukou písaného prepisu. Nepriepustne uzavretý systém chránený heslom uchováva podrobnosti z rokovania a stará sa o to, aby k týmto informáciám mali prístup len oprávnení užívatelia. Po prihlásení si môžu moderátori a účastníci rokovania relevantný obsah stiahnuť a zdieľať ho prostredníctvom e-mailu alebo v tradičnej tlačenej podobe. Poznámky z rokovania môžu užívatelia navyše uložiť na USB disk alebo iné externé médium.

V Českej republike a na Slovensku by sa mal začať predávať v priebehu marca 2018. Odporúčaná cena pre lokálny trh zatiaľ nebola stanovená.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 1

Vedci z MIT vyvinuli neurónový čip, ktorý by mohol znížiť energetickú spotrebu zariadení využívajúcich UI až o 95 %

20.02.2018 00:30

Podľa ich vyjadrenia by zariadenia napájané batériami mohli využívať komplexnejšie systémy neurónových sietí, čip by dokonca umožnil prevádzkovať neurónovú sieť na smartfónoch či domácich spotrebičoch ...

Technológie

Unikátna stolička pre „neposedníkov“

20.02.2018 00:10

Veľkú časť svojho života som presedel za počítačom, a tak som sa na recenziu tejto netradičnej stoličky, navyše Made in Slovakia, naozaj tešil. Dozvedel som sa o nej od Miša Trubana, ktorý projekt pod ...

Technológie 2

Google zrušil vo vyhľadávaní obrázkov možnosť zobraziť obrázok. Dá sa to však obísť

20.02.2018 00:30

Google od piatka 16. februára odstránil z nástroja na vyhľadávanie obrázkov praktické tlačidlo Zobraziť obrázok (View Image), ktoré umožnilo ľuďom ľahko prevziať akýkoľvek obrázok nájdený online. Tot ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá