Image
9.1.2018 0 Comments

CES 2018: HTC predstavilo HTC Vive Pro s bezdrôtovým adaptérom

HTC dnes na veľtrhu CES predstavilo svoje vylepšenia pre HTC Vive. Prvým z nich je headset Vive Pro, ktorý okrem iného ponúka o 78% vyššie rozlíšenie. Nový headset prinesie aj širšie možnosti pre vývojárov, integrované slúchadlá a zvýšený komfort. Ďalšia predstavenou novinkou je Vive Wireless Adaptor - bezdrôtový adaptér, s ktorým si fanúšikovia užijú virtuálnu realitu v izbovej mierke bez obmedzenia káblom.

Vylepšenia sa dočkal aj obchod s aplikáciami pre virtuálnu realitu Viveport a softvér Vive Video, ktorý mení prístup k vyhľadávaniu obsahu. Na fanúšikov čakajú miesto tradičného katalógu virtuálne ukážky zo zážitkov a ponuka kvalitných videí zo služby Vimeo.

Vive Pro
Vive Pro je nový headset, ktorý umožňuje vylepšiť súčasný systém HTC Vive skutočným nadšencom aj profesionálom. Ocenia ho tí, ktorí od virtuálnej reality požadujú ten najlepší obraz a zvuk. Vive Pro je vybavený OLED displeji s celkovým rozlíšením 2880 x 1600 pixelov. O 78% vyššie rozlíšenie tak poskytne nielen výrazne čistejší a ostrejší obraz, ale aj silnejšie pohltenie virtuálnymi svetmi. Obzvlášť zreteľný je potom rozdiel pri čítaní textov.

Intenzitu zážitku z virtuálnej reality výrazne ovplyvňujú aj sluchové vnemy, preto je nový Vive Pro opatrený integrovanými slúchadlami s vysokým výkonom a zabudovaným zosilňovačom. Ten zabezpečuje bohatý zvuk, ktorého detailnosť ešte prehlbuje pocit prítomnosti vo virtuálnej realite. Nový je tiež systém uchytenia headsetu na hlave používateľa. Ponúka lepšie rozloženie hmotnosti, jednoduché nastavenie veľkosti pomocou kruhového doťahovania a predovšetkým zvýšený komfort.

Medzi ďalšie vylepšenia patria tiež dva mikrofóny s aktívnym potlačením okolitého hluku a duálna kamera umožňujúca pohľad do reálneho sveta. Tá je navyše k dispozícii aj vývojárom, ktorí ju môžu využiť na rozšírenie svojho obsahu.

Vive Wireless Adaptor
Bezdrôtový adaptér Vive Wireless Adaptor predstavuje prvé skutočne bezdrôtové riešenie pre HTC Vive aj Vive Pro. Adaptér je postavený na technológii Intel WiGig v pásme 60GHz, ktorá prináša úžasne nízke latencie a skvelý výkon. Upgrade bude zákazníkom dostupný už v treťom štvrťroku roku 2018.

Viveport VR
V rámci veľtrhu CES bol predstavený tiež najväčší upgrade pre obchod so zážitkami pre virtuálnu realitu Viveport, ktorý obsahuje už viac ako 1000 titulov. Ten teraz miesto tradičného 2D katalógu ponúkne interaktívne ukážky. Namiesto textu a obrázkov tak budú môcť používatelia vyskúšať kúsok zážitku ešte skôr, než si ho zakúpia, alebo ho vyberú z viac ako 320 zážitkov zaradených v programe predplatného Viveport.

Vive Video vrátane Vimeo
Upgradu sa dočkal aj softvér Vive Video z dielne HTC Creative Labs, ktorý je dlhodobo jednou z najsťahovanejších a najlepšie hodnotených aplikácií v službe SteamVR. Ten rieši problém s vyhľadávaním video obsahu pre virtuálnu realitu.

Ponúka široký katalóg kvalitných VR videí, ktoré je možné streamovať priamo do headsetu HTC Vive aj Google Daydream. Novo zahŕňa tiež prístup k obsahu služby Vimeo, najväčšej otvorenej video platformy bez reklám.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Unikli oficiálne obrázky krytov na Samsung Galaxy S20. Sú iné ako tie doterajšie

27.01.2020 11:19

Už o pár týždňov Samsung predstaví na tlačovom podujatí svoje najnovšie vlajkové telefóny. Koluje o nich už dosť veľa zvestí, ale teraz Ishan Agarwal zverejnil na Twitteri obrázky, o ktorých tvrdí, že ...

Technológie

Zimný test fotovoltického panelu, porovnanie s letným testom

27.01.2020 00:00

V letnom dvojčísle sme uverejnili test fotovoltického panelu v ktorom som porovnával výkon, ktorý je panel schopný dodať v závislosti od toho, či na panel svieti priame slnko, alebo je mierna oblačnos ...

Technológie

Philips predstavil novinky v rodine LED televízorov pre rok 2020

24.01.2020 12:40

Philips predstavil koncom januára v Amsterdame kľúčovým partnerom a médiám technológie a nové modely svojich televízorov pre rok 2020. <iframe width="1189" height="669" src="https:/ ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Hackkosice_2020

Najnovšie videá