Image
12.1.2018 0 Comments

CES 2018: HP predstavilo najvýkonnejší konvertibilný počítač na svete a herný monitor s 65“ uhlopriečkou

HP Inc. predstavilo novú generáciu svojich osobných počítačov. Prémiový HP Spectre X360 15 je aktuálne najvýkonnejší konvertibilný počítač na svete, ktorý obsahuje:

 • 8. generáciu procesora Intel Core  i7 8705G s grafikou Radeon  RX Vega M, 12 hodín výdrže batérie a technológiu rýchlonabíjania Fast Charge - 50 percent nabitia počas 30 minút.
 • 8. generáciu štvorjadrových procesorov Intel Core  3 s grafikou NVIDIA GeForce MX 150 s 13,5 hodinami výdrže batérie a technológie rýchlonabíjania Fast Charge - 90 percent počas 90 minút.

 • Hliníkové šasi s novým, 19,5 mm tenkým hranatým profilom vyrábané na CNC strojoch. Dostupný je v matnej tmavej šedostriebornej farbe s medenými prvkami a dostal elegantné pánty pre bezproblémový prechod medzi laptopom, tabletom a ďalšími módmi.
 • Reproduktory sú teraz umiestnené nad klávesnicou pre lepší zážitok z počúvania v akomkoľvek režime. Vďaka tomu sa navyše zmestila aj numerická klávesnica, ktorá sa hodí pre použitie klávesových skratiek od Adobe.
 • Dotykový displej s 15,6 palcovou uhlopriečkou a 4K UHD rozlíšením a voliteľné pero HP Tilt Pen. Odolné sklo CORNING Gorilla Glass 4 displej dobre ochráni, je odolné aj proti škrabancom, takže sa výborne hodí, ak je potrebné tvoriť za chodu.
 • Vo výbave nechýba infračervená kamera podporujúca Windows Hello a čítačka odtlačkov prstov.

HP ENVY x2, nové tzv. Always-Connected PC, bolo navrhnuté, aby bolo neustále v prevádzke a pripravené na okamžité použitie. Detaily produktu:

 • Tablet bez ventilátora s hliníkovým telom vyrábaným na CNC strojoch je 7,9 mm tenký a váži 0,76 kg. Okrem toho dostal dotykový displej WUXGA + s 12,3 palcovou uhlopriečkou a sklom CORNING Gorilla Glass 4.
 • Puzdro s imitáciou textúry kože v tmavo modrej farbe má zabudovaný nastaviteľný stojan, ktorý zo zariadenia v momente vytvorí laptop, tablet, alebo ho nastaví do čítacieho módu. Podsvietená klávesnica so zdvihom 1,3 mm zaručí pohodlné písanie za akýchkoľvek svetelných podmienok. Pero Windows Ink ďalej umožňuje prirodzené kreslenie aj písanie vďaka možnosti simultánneho použitia s dotykovým ovládaním.
 • 17 hodín výdrže batérie a Windows 10 home, cez Wi-Fi zariadenie je synchronizované s pokročilým modelom napájania Connected Modern Standby, a pripojiť sa môžete aj k mobilnej sieti vďaka podpore LTE-Advanced  
 • Procesory Intel Core Y-Series 7. generácie sú optimalizované pre maximálne navýšenie výkonu. Dopĺňajú ich PCIe SSD úložisko s 256GB kapacitou na ukladanie prezentácií a až 8GB LPDDR3 pamäte.

Monitor OMEN X 65 s NVIDIA G-SYNC predstavuje novú generáciu veľkoformátových herných displejov určených pre domácnosť. Užívatelia sa môžu tešiť na displej s 4K UHD rozlíšením a 65 palcovou uhlopriečkou.

Detaily produktu:

 • Displej má obnovovaciu frekvenciu 120 Hz a veľmi nízku latenciu
 • 4K UHD a HDR-10 zaručujú nádherné farby, jas aj kontrast u väčšiny súčasných hier na trhu.
 • Funkcia NVIDIA G-Sync a integrovaný NVIDIA SHIELD TV dodávajú obrazovke plynulosť pri hraní hier, ale aj streamovanie filmov, televíznych seriálov alebo hudby.

Cena a dostupnosť:

 • HP Spectre x360 15 by mal byť na Slovensku dostupný na konci februára za cenu začínajúcu od 1599 eur.
 • HP ENVY x2 by mal byť na Slovensku dostupný od apríla.
 • Velkoformátový herný displej OMEN X 65 s NVIDIA G-SYNC™ by mal byť dostupný na jeseň 2018. Ceny budú uverejnené neskôr.
Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Pozvánka na veľtrh Hannover Messe 2020

20.02.2020 00:05

Na medzinárodnom veľtrhu Hannover Messe, ktorý sa bude konať v termíne 20 – 24 apríl bude nosnou témou priemyselná transformácia. Očakáva sa účasť 5 500 vystavovateľov zo 70 krajín. Tento rok je partn ...

Technológie

Prvý akrobatický dron predviedol extrémne letecké manévre

19.02.2020 00:15

Video nakrútené v Chorvátsku ukazuje 12-rotorovú koaxiálnu multikoptéru zostrojenú spoločnosťou Drone Champions AG s cieľom propagovať jej videohru Drone Champions League (DCL). Zo šasi z uhlíkových v ...

Technológie

Autonómne roboty pomáhajú šľachtiteľom vytvárať plodiny budúcnosti

17.02.2020 00:10

Vedci z Illinoiskej univerzity v Urbana-Champaign testujú na pokusnom poli robot TerraSentia, pripomínajúci odolnejšiu verziu kosačky na trávu. Robot je vybavený terénnymi kolesami a kamerou s vysokým ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Gopas .Net DevDays 2020 - 24.4.2020

Najnovšie videá