Image
9.1.2018 0 Comments

CES 2018: Dell posúva hranice notebookov a mobilných zariadení 2v1

Na veľtrhu Consumer Electronic Show (CES), ktorý prebieha tento týždeň v Las Vegas, predstavila spoločnosť Dell viaceré hardvérové aj softvérové novinky. Najväčšiu pozornosť pútajú nové modely notebookov  XPS 13, ktoré získali ocenenie CES 2018 Innovation Award Honoree.

Okrem novej generácie Ultra HD displeja InfinityEdge 4K s vysokým rozlíšením a jasnejším obrazom, zaujmú notebooky XPS 13 na prvý pohľad tenšími okrajmi a atraktívnym dizajnom. Popri tradičnej kombinácii striebornej s čiernou sú nové modely k dispozícii aj v zlatej a v snehovo bielej farbe. Vďaka tepelnej izolácii GORE – rovnakému materiálu, aký bol použitý pre rozptýlenie tepla vo vozidle Mars Rover – sa notebooky neprehrievajú ani pri vysokej pracovnej záťaži.

Najnovšie modely Dellu sú nielen dizajnovo atraktívne, ale obsahujú viaceré inovácie, ktoré zlepšujú výkon, funkčnosť a celkovú zákaznícku skúsenosť. „Pod nádherným obalom sa ukrývajú možnosti, ktoré od základu prekopávajú naše vnímanie osobných počítačov a prinášajú ľuďom možnosti, aké očakávajú – a o akých mnohí nikdy ani nesnívali,“ povedal Sam Burd, prezident Dellu pre klientské riešenia.

Na základe rastúceho dopytu po tenkých, ľahkých a výkonných mobilných zariadeniach, uvádza Dell na trh prvý notebook XPS 15 typu 2v1, ktorý v sebe kombinuje vysoký výkon s atraktívnym dizajnom a možnosťou ovládania cez dotykový displej. Ide o najmenšie a najtenšie 15,6-palcové zariadenie 2v1 svojho druhu určené pre náročné aplikácie.

Predplatné PC REVUE 2019

Modely XPS 15 2v1 majú magnetickú klávesnicu Maglev a využívajú 8. generáciu procesorov Intel Core, ktoré kombinujú vysoký výpočtový výkon s rýchlou grafikou Radeon RX Vega M. Dell v týchto zariadeniach používa Ultra HD displeje InfinityEdge 4K, ktoré napriek hrúbke iba 16 milimetrov poskytujú ultra vysoké rozlíšenie a jasné farby. Prémiové materiály vrátane uhlíkových vlákien a skla Gorilla Glass 4 od firmy Corning, zvyšujú odolnosť prenosných počítačov a dodávajú im futuristický vzhľad.

Notebooky XPS a vybrané modely Inspiron, umožnia svojim majiteľom prostredníctvom funkcií Dell Cinema vychutnať si filmy a televízne šou v kvalite podobnej zážitku v kine. Nástroj CinemaColor umožňuje dekódovať a zobrazovať HDR (High Dynamic Range) obsah ostrejšie, s lepšími detailmi a živšími farbami, zatiaľ čo CinemaSound zabezpečuje realistickejšiu reprodukciu zvuku. Skvelú používateľskú skúsenosť s video obsahom dotvára softvérové riešenie CinemaStreaming, ktoré optimalizuje online streamovanie.

Okrem hardvérových noviniek prezentuje Dell na výstave CES aj nový softvér pre integráciu počítačov a smartfónov. Dell Mobile Connect, ktorý umožňuje používateľom z PC telefonovať, posielať správy, dostávať notifikácie, aj kompletne zrkadliť mobil a pristupovať k Android aplikáciám cez počítač, sa bude dodávať predinštalovaný na všetkých nových spotrebiteľských počítačoch Dellu.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

HP zlepšuje zabezpečenie počítačov pomocou umelej inteligencie, predstavilo nástroj HP Sure Sense

24.04.2019 12:14

Na svojej v poradí už tretej konferencii EMEA Innovation Summit predstavilo HP Inc. nové počítače a bezpečnostné riešenia navrhnuté pre kanceláriu budúcnosti. HP Sure Sense je ochrana proti malwaru za ...

Tlačové správy

Slováci sú čoraz viac IT gramotní. Učia sa prevažne sami alebo im kurzy platí firma

24.04.2019 11:53

Znalosti Slovákov v oblasti informačných a komunikačných technológií (ICT) z roka na rok stúpajú. Podľa najnovších údajov Európskeho štatistického úradu Eurostat nové vedomosti nadobúdame samo štúdiom ...

Tlačové správy

Častá zmena profesie je trendom dnešnej doby. Kde hľadať a nájsť „tu pravú“?

24.04.2019 11:15

Nielen mladí tápu a hľadajú svoje „ideálne“ profesijné uplatnenie. Nespokojnosť v práci pociťuje viacero Slovákov. Na trhu práce však pôsobia rôzni kariérni odborníci, ktorí ľuďom pomáhajú zorientovať ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

FORPSI 042019

Najnovšie videá

IXPO 2019


PC forum button