Image
11.1.2018 0 Comments

CES 2018: Acer predstavil najtenší notebook na svete, herný notebook Nitro 5 a integráciu Alexa

Acer na veľtrhu CES už tradične predstavil niekoľko nových a inovovaných produktov a neodolal ani trendu tohtoročného CESu integrovať Amazon Alexa všade, kam sa len integrovať dá

Acer Swift 7

Nový Swift 7 (SF714-51T) je svojou hrúbkou iba 8,98 mm, ktorá je typická skôr pre smartfóny, než ultrabooky, najtenším notebookom s operačným systémom Windows 10 na svete. Navyše tenké telo si nevyžiadalo žiadne kompromisy, ultrabook má výkonný procesor Intel Core i7, celodennú výdrž na batériu a disponuje 4G LTE pripojením. Rýchle vstavané 4G LTE pripojenie Intel XMM zaisťuje, že sú užívatelia neustále pripojení k sieti. Okrem slotu pre kartu Nano SIM sa môže Swift 7 pochváliť technológiou ESIM, ktorá umožňuje stiahnutie a aktiváciu ESIM profilov. Swift 7 je dodávaný s profilom spoločnosti Transatel, ktorý poskytuje až 1 GB bezplatných dát po dobu jedného mesiaca, a to v 48 krajinách, čo užívateľom pomôže okamžite začať fungovať, zatiaľ čo ďalšie dátové plány je možné aj počas ciest po celom svete ľahko zakúpiť podľa potreby prostredníctvom aplikácie Mobile Plan. Bezdrôtové pripojenie 802.11ac s technológiou 2x2 MIMO poskytuje spoľahlivé a rýchle pripojenie v kancelárii alebo v domácej sieti.

Acer Swift 7

Kapacita 256 GB rýchleho PCIe SSD úložisko ponúka dostatok priestoru pre uchovanie dôležitých súborov na dosah užívateľa, zatiaľ čo 8 GB pamäte LPDDR3 zaisťuje hladkú a plynulú prácu s viacerými aplikáciami naraz. Čítačka odtlačkov prstov umožňuje bezpečnejšie prihlasovanie bez zadávania hesla prostredníctvom technológie Windows Hello. Hliníkové unibody telo notebooku Swift 7 je príjemné na pohľad a jemné na dotyk. Nový displej s rozlíšením Full HD a technológiou IPS bol zväčšený na 14 "a môže sa pochváliť technológiou Acer Color Intelligence  pre verný a jasný obraz pri pohľade z akéhokoľvek uhla. Klávesnica je napriek malej hrúbke zariadenia podsvietená.

Inovovaný Spin 3

Acer tiež predstavil nový omladený notebook Spin 3 (SP314-51), ktorý je určený pre užívateľov hľadajúcich všestranné zariadenie pre celodennú produktívnu prácu a zábavu. Jeho 360 ° pánty s duálnym momentom umožňujú plniť funkciu notebooku, tabletu, displeja, a dokonca poskytujú režim stan šetriaci priestor na stole. Teraz je Spin 3 osadený procesorom Intel Core ôsmej generácie. Poskytuje pre prácu i zábavu na cestách až 12hodinovou výdrž na batériu a je vybavený dvoma dopredu hrajúcimi reproduktormi s technológiou Acer TrueHarmony . Displej s uhlopriečkou 14 palcov prináša vďaka technológii IPS živý obraz s rozlíšením Full HD.

Acer Spin 3 bude v oblasti EMEA k dispozícii v januári za ceny od 649 €.

Herný notebook Nitro 5

Cena aj parametre prezradia, že Nitro 5 je určený pre príležitostných hráčov. Displej má uhlopriečku 15,6 ", notebook  disponuje výkonom umožňujúcim bez problémov hrať aj nové herné tituly. Acer Nitro 5 je vybavený najnovšou grafickou kartou AMD Radeon  RX560 a hráči budú ťažiť z výkonu mobilných procesorov AMD Ryzen. Interné SSD notebooku Nitro 5 je k dispozícii s kapacitou až 512 GB. Rýchla pamäť DDR4 SDRAM RAM s kapacitou až 32 GB v kombinácii s SSD znamená rýchle bootovanie, načítanie a reštartovanie. Nástroj Acer NitroSense umožňuje sledovať CPU / GPU a prostredníctvom Acer CoolBoost upravovať otáčky ventilátora pre ich udržanie v optimálnych hodnotách.

Acer Nitro 5 bude v oblasti EMEA k dispozícii v apríli za ceny od 1 099 €.

Šasi notebooku Nitro 5 sa môže pochváliť horná krytom s elegantnou, laserom vytvorenú textúrou, ktorá dodáva tomuto herným notebooku odvážny vzhľad. Matné, karmínovo červené pánty sú  decentným doplnkom, ktorý ladí s futuristickým dizajnom podsvietenej klávesnice. Pre zážitok z hrania hier ponúka prístroj jemne vyladené vysoko kvalitné reproduktory s technológiami Dolby Audio Premium a Acer TrueHarmony.  

Amazon Alexa do vybraných notebookov a all-in-one

Niektoré nové modely notebookov Aspire, Spin, Switch a Swift, ako aj all-in-one počítače Aspire budú mať v prvom štvrťroku 2018 integrovanú technológiu Amazon Alexa. Integrácia Alexa bude realizovaná prostredníctvom aktualizácie Acer Care Center.  Hands-free prístup k asistentke Alexa na počítačoch môže byť pre používateľov užitočný na mnohé činnosti, ako napríklad jednoduchá interakcia s inteligentnou domácnosťou, získanie správ alebo informácií o počasí a podobne. Vďaka technológii Intel Smart Sound a integrovanému signálovému DSP procesoru (Digital Signal Processor), ktorý bol navrhnutý tak, aby zvládol zvukové, hlasové a rečové interakcie, budú mnohé z najnovších notebookov a stolových počítačov podporovať Amazon Alexa, rýchlo reagovať na hlasové povely a ponúkať verný zvuk bez ovplyvnenia výkonu systému.

Majitelia kompatibilných notebookov a stolových počítačov Acer budú môcť požiadať asistentku Alex, aby skontrolovala ich kalendár, vytvorila zoznamy a odpovedala na otázky, aby prehrala vašu obľúbenú hudbu, podcasty alebo audioknihy, či ovládala zariadenie inteligentnej domácnosti ovládaním svetiel, termostatov a domácich spotrebičov pomocou hlasových príkazov.

Niektoré nové notebooky, napríklad  Switch 7 Black Edition a Spin 5 s technológiou Acer Purified.Voice a štyrmi digitálnymi mikrofónmi podporujú rozpoznávanie hlasu na diaľku až do vzdialenosti 2,7 m, zatiaľ čo u iných zariadení s duálnymi mikrofónmi budú užívatelia môcť aktivovať Alexu zo vzdialenosti 0,9 m.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 1

Roboty sa môžu naučiť vykonávať nové úlohy bez programovania. Iba pozorovaním, ako to robia ľudia

25.05.2018 00:25

Vytvoriť robota, ktorý na prvý pohľad vyzerá a správa sa ako človek, je (relatívne) jednoduché. Jeho správanie je však vopred naprogramované, nie naučené. No existujú aj roboty schopné učiť sa, ako j ...

Technológie

Video: Inteligentný blesk Canon Speedlite 470EX-AI sa automaticky sám naklápa a natáča

25.05.2018 00:15

Fotenie s bleskom je oveľa náročnejšie, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Intuitívny postup, čiže fotenie s externým bleskom s reflektorom namiereným priamo dopredu málokedy vedie k uspokojivým výs ...

Technológie

HomeScan pomôže nájsť v byte miesta so slabým signálom pre inteligentné bluetooth zariadenia

25.05.2018 00:10

Aaron Pearce, tvorca aplikácií HomeCass a HomePass pre HomeKit, rozšíril svoj balík o jednoduchú aplikáciu HomeScan na zobrazenie aktuálnej sily signálu pre všetky bluetoothové doplnky HomeKit vo vaše ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

AKY OTEC

Najnovšie videá

ATOS_05_262


PC forum button