Image
11.1.2018 0 Comments

CES 2018: ASUS predstavil notebooky, smartfón bez rámika aj kombinované WiFi routery

ASUS zostal verný tradičnému sortimentu zameraného na náročných domácich používateľov aj do firiem. Predstavil niekoľko zaujímavých noviniek.

ASUS ZENBOOK 13

Tento veľmi tenký a ľahký 13" celokovový notebook váži iba 985 gramov, takže sa dá ľahko prenášať a súčasne je veľmi výkonný a pri bežnej prevádzke dokáže na batériu fungovať 15 hodín. Srdcom najvýkonnejšieho modelu UX331UAL je Intel Core i7 ôsmej generácie, ktorý má k dispzícii 16 GB operačnej pamäte a rýchly PCIe SSD disk s kapacitou 1 TB. Audio systém od Harman Kardon zabezpečí kvalitný zvuk.

Ľahký a výkonný ultrabook ASUS ZenBook 13

ASUS X507

Ďalším predstaveným notebookom je štýlový model ASUS X507 s hmotnosťou 1,68 kg, ktorý je určený pre náročných používateľov na prácu aj zábavu. Poháňa ho procesor Intel Core i7 siedmej generácie a grafický výkon zaisťuje grafická karta NVIDIA GeForce MX110. 15,6 " NanoEdge diplej ponúka tenké rámčeky a Full HD rozlíšenie.

Štýlový a výkonný ASUS X507

ASUS ZenFone Max Plus (M1)

ZenFone Max Plus (M1) je prvým smartphonom ASUS s 5,7 " full-view displejom, ktorý má pritom rozmery štandardného 5,2" telefónu. To sa podarilo zmenšením rámčekov okolo displeja. Telefón je vybavený duálnym fotoaparátom, čítačkou odtlačkov a aj funkciou rozpoznávania tváre a batériou s kapacitou 4130 mAh, ktorá je typická pre celý rad ZenFone Max.

ZenFone Max Plus

WiFi mesh ASUS Lyra Voice

Zariadenie Lyra Voice, ktoré získalo ocenenie CES 2018 Innovation award, patrí do kategórie Wi-Fi mesh systémov dva v jednom s podporou štandardu 802.11ac a hlasového asistenta s výkonnými stereo reproduktormi, mikrofónom a systémom ovládania hlasom Amazon Alexa. Používatelia môžu komunikovať s Alexou pomocou hlasových pokynov, čo im umožní prehrávať hudbu, počúvať správy, zistiť predpoveď počasia, ovládať zariadenie pre inteligentnú domácnosť a veľa ďalších funkcií.

Lyra Voice je trojpásmové zariadenie triedy AC2200 komunikujúce s ďalšími satelitmi, a ponúka tak kompletné pokrytie domácnosti signálom Wi-Fi. Systém tiež integruje automatizačné služby, ako je systém IFTTT, čo uľahčuje premenu na smart domácnosť. Lyra Voice sa nastavuje a ovláda pomocou intuitívnej mobilnej aplikácie.

Lyra Voice

ASUS Lyra Trio na pokrytie rozsiahlejších a členitých priestorov

Lyra Trio je štýlový dvojpásmový multi-hub mesh Wi-Fi systém so špeciálnym umiestnením antény, čo napomáha šíreniu bezdrôtového signálu do všetkých kútov domácnosti. Lyra Trio využíva technológiu 3x3 MIMO, vďaka čomu každému zariadeniu v sieti automaticky prideľuje aktuálne najvyššiu rýchlosť Wi-Fi tým, že ho pripája k tomu najsilnejšiemu zdroju Wi-Fi. Tento dizajnovo zaujímavý Wi-Fi systém ponúka aj ochranu súkromia typu Always-on pre všetky pripojené inteligentné zariadenia.

ASUS Lyra Trio

Aplikácia ASUS Lyra umožňuje užívateľom nastaviť si sieť bez použitia počítača, spravovať ju a vykonávať jej diagnostiku. Aplikácia automaticky informuje správcu siete, ak nastanú akékoľvek problémy.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Strojové učenie môže identifikovať hekerov a plagiátorských programátorov podľa ich „odtlačkov prstov“

16.08.2018 00:25

Programátori majú vlastné štýly, odlišné od ostatných, ale tie sa dajú zistiť len preštudovaním mnohých riadkov kódu a hľadaním stôp prezrádzajúcich autora. V budúcnosti to však nebude treba. Výskumní ...

Technológie

Nový telefón Oppo F9 má výrez, ktorý na rozdiel od konkurencie vyzerá naozaj dobre

16.08.2018 00:20

Spoločnosť Oppo ohlásila nový telefón F9 s výrezom, ktorý vyzerá skvelo. Je menší a menej rušivý ako na ostatných telefónoch. Nevyžaduje extra hrubú stavovú lištu na obrazovke a pôsobí ako prirodzená ...

Technológie 1

Komentár: 32-jadrový AMD Threadripper je výzva pre Intel v počte jadier aj cene

16.08.2018 00:15

AMD v týchto dňoch ohlásilo štyri nové modely z druhej generácie procesorov Ryzen Threadripper (nazývanej aj Threadripper 2) za zabijacke ceny vzhľadom na Intel. Druhá generácia Ryzen Threadripper 29 ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button