S_042020 S_042020 S_042020

CES 2017: Renault ukázal prvé masovo vyrábané open source auto

Technológie
0

Renault vyvinul ľahký elektromobil, ktorý je založený na vozidle Twizy. Jeho diely možno odobrať a má otvorenú, tzv. open source platformu. Umožňuje laboratóriám, súkromným zákazníkom a výskumníkom modifikovať existujúci softvér a vytvoriť elektrické vozidlo upravené podľa vlastných požiadaviek.

Spolupráca s OSVehicle priniesla open source platformu a takisto dizajn a technologické služby pre plne modifikovateľné vozidlo. OSVehicle umožňuje stavať, zdieľať, distribuovať a modifikovať hardvérové prvky dizajnu elektrických vozidiel.

Spolupráca spoločnosti Renault s ARM otvorí modelu Twizy dvere v otázkach softvérovej a hardvérovej výbavy vrátane konektívnych zariadení od ARM.

Renault a Pilot, maloobchodný dodávateľ mobilnej elektroniky a automobilových doplnkov, spoločne pracujú na popredajných službách, ktoré poskytnú nové príležitosti. Na základe nabíjacieho kábla od Pilot a výskumov spoločnosti Renault vznikol prvý elektroluminiscenčný nabíjací kábel pre elektrické vozidlá.

Kábel pri pripojení signalizuje, či sa vozidlo nabíja a ako je nabité, pomocou svetiel, cez ktoré tečie elektrický prúd. Čím je úroveň nabitia menšia, tým rýchlejšie prúdi cez kábel elektrina a rozžiari plášť kábla. Blikanie kábla sa spomalí pri vyššej úrovni nabitia a po plnom nabití sa úplne vypne. Táto technológia je inšpirovaná káblom, ktorý predtým spoločnosť Pilot vyrobila pre smartfóny a tablety na podobnom princípe.

Renault a spoločnosť Sensoria spolupracujú na vývoji tzv. citlivých ponožiek, ktoré zlepšia vodičovi radosť z jazdy. Informácie zozbierané z ponožiek sú následne odoslané do aplikácie, ktorá spracúva rôzne parametre (rýchlosť, brzdenie a akcelerácia). Sensoria v minulosti už pracovala na rôznych projektoch, napríklad na inteligentnom tričku pre vodičov.

Redakcia

Všetky autorove články
Renault

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať