Image
13.1.2014 0 Comments

CES 2014: Inteligentné hodinky za 50 dolárov? Archos sľubuje nízku cenu aj dlhú výdrž batérie.

archos_hodinky_101.jpg Cena väčšiny dnešných inteligentných hodiniek začína na hranici 150 dolárov, Archos však sľubuje hodinky, ktoré budú stať o 100 dolárov menej.

Spoločnosť Archos je známa najmä svojimi lacnými tabletmi. Na výstave CES v Las Vegas predstavila tri inteligentné hodinky, pričom tie najlacnejšie sa budú predávať za 50 dolárov.

V porovnaní s aktuálnou konkurenciou ponúknu hodinky menej funkcií. Na rozdiel od Samsung Galaxy Gear nebudú mať fotoaparát a nevyužijete ich na telefonovanie.

Dizajn je na prvý pohľad pomerne jednoduchý a mierne pripomína hodinky Pebble. Archos ponúkne aj podobné funkcie ako Pebble – možnosť čítať správy a notifikácie z telefónu na displeji hodiniek. Hodinky sa takisto budú dať použiť ako diaľkové ovládanie pre aplikáciu na prehrávanie hudby. Niektoré modely ponúknu aj funkciu stopiek a predpoveď počasia.

Jednotlivé modely hodiniek od Archosu sa líšia najmä použitým displejom. Najdrahší model sa bude predávať za 129 dolárov a je vybavený 1,8 palcovým zahnutým displejom s technológiou elektronického atramentu. Na jedno nabitie údajne vydrží fungovať až 1,5 týždňa. 100 dolárová verzia má farebný dotykový LCD displej, avšak s výdržou iba 2 dni. Najlacnejší, 50 dolárový model, má čiernobielu LCD obrazovku a výdrž batérie takmer 2 týždne.

Hodinky by sa mali objaviť na trhu počas tohto leta. Spárovať sa budú dať so zariadeniami so systémom iOS a Android.

Zdroj: gigaom.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Najvýkonnejšia veterná turbína na svete má list vrtule dlhý 107 metrov

15.01.2020 00:00

Holandská spoločnosť Eneco začala odoberať energiu vyrobenú prototypom veternej turbíny Haliade-X 12 MW od spoločnosti GE Renewable Energy. Prototyp bol nainštalovaný v prístave Maasvlakte-Rotterdam. ...

Technológie

Uniknuté fotografie potvrdzujú názov Galaxy S20 pre ďalší vlajkový smartfón Samsungu

13.01.2020 17:00

Zdá sa, že nebude existovať žiadny Samsung Galaxy S11. Prvé zábery Galaxy S20 Plus, publikované na webe XDA Developers, potvrdzujú dohady z posledného obdobia, že Samsung skočí vpred rovno na označeni ...

Technológie

Shell a IONITY spájajú sily pri budovaní nabíjacích staníc pre elektromobily

11.01.2020 16:06

Projekt siete nabíjacích staníc IONITY otvoril Maďarsku spolu so sieťou čerpacích staníc Shell prvý spoločný ultrarýchly nabíjací hub pre elektromobily s výkonom 350 kW. Ide o jednu z prvých lastoviči ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá