ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 Advertisement

CES 2014: Inteligentná posteľ sleduje ako spíte a keď treba zastaví aj chrápanie

Technológie
0

x12_postel_81.jpg Tohtoročným hitom CESu sú inteligentné zariadenia všade okolo nás. Spoločnosť Sleep Number predstavila inteligentné postele s názvom x12, ktoré majú v sebe zabudované senzory, snímajúce tep, tempo dýchania a prípadný pohyb počas spánku. Odpadá tak nutnosť použiť príslušenstvo alebo nositeľné zariadenie, napr. inteligentný náramok. Získané dáta sú samozrejme synchronizované s mobilnými zariadeniami.

Posteľ spánok používateľa iba nesleduje - dokonca sa mu aj prispôsobuje. Je rozdelená do dvoch nezávislých častí, ktoré sa môžu meniť tak, aby viac vyhovovali čo najlepšiemu spánku používateľa. Prispôsobuje sa napr. sklon časti, kde ma používateľ položenú hlavu. Zmenu sklonu môže aktivovať aj chrápanie používateľa - posteľ sľubuje, že ho takýmto spôsobom dokáže eliminovať.

Posteľ je vybavená aj podporou jednoduchých hlasových povelov. V spodnej časti má zabudované osvetlenie, ktoré zjednoduší nočné výlety na WC. Posteľ sa dostane do predaja už budúci mesiac, vo vybraných krajinách. Queen-sized veľkosť sa bude predávať za 8 000 dolárov, najlacnejšie x12 postele začínajú na cenovke 999 dolárov.

Zdroj: engadget.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať