Image
24.5.2018 1 Comments

CEO Twitteru vidí budúcnosť digitálnych peňazí optimisticky. Internet by vraj raz mohol mať vlastnú menu

Na nedávnej konferencii o blockchaine v New Yorku Jack Dorsey, generálny riaditeľ Twitteru i spoločnosti Sqaure zameranej na  mobilné platby, opäť vyjadril svoje nadšenie pre bitcoin a vyzdvihol prácu, ktorú služba Square urobila na rozšírenie jeho využitia.

„Internet raz bude mať natívnu menu,“ povedal na pódiu, „preto nečakajme, kým sa tak stane, ale pomôžme tomu. Neviem, či to bude práve bitcoin, ale dúfam, že áno.

Square v roku 2014 umožnil obchodníkom prijímať bitcoin na zaplatenie tovaru, ale neskôr od toho upustil, pretože to využívalo iba veľmi málo spotrebiteľov. V januári však Square spustil nákupy a predaje bitcoinu v aplikácii Cash, ktorá umožňuje používateľom posielať peniaze priateľom a rodine.

Táto zmena odzrkadľuje prekážky, na ktoré bitcoin naráža. Keďže kryptomeny nie sú všeobecne prijímané, veľa ľudí sa rozhodne radšej si ponechať svoje bitcoiny namiesto toho, aby ich utrácali na nákupy.

Dorsey pokračuje vo svojej podpore komunity okolo kryptomien, no nie každý člen predstavenstva spoločnosti je tým nadšený. Square síce v prvom štvrťroku predal bitcoiny za 34,1 milióna dolárov, no súčasne minul 33,9 milióna dolárov na ich nákup, takže príjmy spoločnosti predstavovali iba  200 000 dolárov.

Zdroj: cnet.com

Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Slovenský tím a robot pre finále súťaže FIRST Global Challenge 2019 v Dubaji

11.10.2019 00:10

Každý rok sa mladí ľudia vo veku 15 až 18 rokov stretávajú, aby súťažili v konštrukcii, dizajne a programovaní robotov. Olympiády sa zúčastňujú študenti zo všetkých kútov sveta. Aj tento rok sa predst ...

1 Comments

  1. Bitcoin reakcia na: CEO Twitteru vidí budúcnosť digitálnych peňazí optimisticky. Internet by vraj raz mohol mať vlastnú menu
    25.5.2018 10:05
    Je nadšený pro Bitcoin, stejně tak jako já. Kupuji ho už dlouho na ccshopu, vždycky po trošce za to, co ušetřím z výplaty.
    Reagovať

Vyhľadávanie

ITAPA_2019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019