CEO Huawei: Náš operačný systém bude o 60 % rýchlejší ako Android

5

Napriek nedávnemu vyjadreniu amerického prezidenta Donalda Trumpa, že zákaz týkajúci sa amerických technológií pre Huawei bude zrušený, čínsky technologický gigant pokračuje v príprave svojho operačného systému Hong Meng, ktorý by mal byť náhradou za Android. V rozhovore pre francúzsky spravodajský web Le Point zakladateľ a CEO spoločnosti Ren Zhengfei povedal, že Hong Meng, údajne založený na Linuxe, bude pravdepodobne o 60 % rýchlejší ako Android.

Odvolával sa pri tom na čínskych výrobcov Oppo a Vivo, ktorí testujú nový OS. Zároveň pripustil, že chýba alternatíva k aplikačným obchodom Google Play a App Store, no pracuje sa na nej. Okrem náhrady za Android by však Huawei potreboval vytvoriť ešte alternatívy pre populárne mobilné aplikácie Googlu, aby oslovil používateľov v Číne aj vo zvyšku sveta.

Zhenfei hovoril aj o ochrane používateľských dát, tvrdil, že ​​by nikdy neposkytol údaje čínskej vláde, pretože by to bolo príliš riskantné pre medzinárodnú reputáciu spoločnosti. „Nikdy tak neurobíme. Keby sme to raz urobili, USA by mali dôkazy a šírili by ich po celom svete. Potom by 170 krajín a regiónov, v ktorých momentálne pôsobíme, prestalo kupovať naše výrobky a naša spoločnosť by sa zrútila,“ povedal pre Financial Times.

Zdroj: zdnet.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Huawei Android smartfon smart telefon vykon bateria Google app aplikácia

5 komentárov

Asi ťažko reakcia na: CEO Huawei: Náš operačný systém bude o 60 % rýchlejší ako Android

13.7.2019 07:07
Pri 10 percent je to trochu uveriteľné... Ale 60? To už je utópia. Nič také neexistuje, jednoducho bublina!

Trump reakcia na: CEO Huawei: Náš operačný systém bude o 60 % rýchlejší ako Android

11.7.2019 14:07
Trumpa by mali súdiť za vlastizradu. Poriadne nahral Číne a Huawei. Prinútil ich uvedomiť si závislosť na USA a nutnosť odstrihnúť sa od nej. Gratulujem tomu starému magorovi. USA utrpia kvôli tomu blbovi obrovské finančné straty. A keby len to.

Google store reakcia na: CEO Huawei: Náš operačný systém bude o 60 % rýchlejší ako Android

11.7.2019 09:07
Ako nahradu pre google store mozu pouzit apkpure :)

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať