Image
10.7.2019 5 Comments

CEO Huawei: Náš operačný systém bude o 60 % rýchlejší ako Android

Napriek nedávnemu vyjadreniu amerického prezidenta Donalda Trumpa, že zákaz týkajúci sa amerických technológií pre Huawei bude zrušený, čínsky technologický gigant pokračuje v príprave svojho operačného systému Hong Meng, ktorý by mal byť náhradou za Android. V rozhovore pre francúzsky spravodajský web Le Point zakladateľ a CEO spoločnosti Ren Zhengfei povedal, že Hong Meng, údajne založený na Linuxe, bude pravdepodobne o 60 % rýchlejší ako Android.

Odvolával sa pri tom na čínskych výrobcov Oppo a Vivo, ktorí testujú nový OS. Zároveň pripustil, že chýba alternatíva k aplikačným obchodom Google Play a App Store, no pracuje sa na nej. Okrem náhrady za Android by však Huawei potreboval vytvoriť ešte alternatívy pre populárne mobilné aplikácie Googlu, aby oslovil používateľov v Číne aj vo zvyšku sveta.

Zhenfei hovoril aj o ochrane používateľských dát, tvrdil, že ​​by nikdy neposkytol údaje čínskej vláde, pretože by to bolo príliš riskantné pre medzinárodnú reputáciu spoločnosti. „Nikdy tak neurobíme. Keby sme to raz urobili, USA by mali dôkazy a šírili by ich po celom svete. Potom by 170 krajín a regiónov, v ktorých momentálne pôsobíme, prestalo kupovať naše výrobky a naša spoločnosť by sa zrútila,“ povedal pre Financial Times.

Zdroj: zdnet.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie 1

Samsung pracuje na smartfóne s obrovským displejom, ktorý sa bude dať zložiť na tretinu

16.08.2019 00:15

Samsung skúma ďalšie spôsoby, ako priniesť zákazníkom skladací telefón. Požiadal preto o nový dizajnový patent, ktorý naznačuje, kam by sa mohol skladací telefón posunúť ďalej. Zariadenie by malo v p ...

Inovácie

Môžu byť záchranou planéty dehydrované výrobky?

15.08.2019 00:05

Podľa organizácie Ellen MacArthur Foundation viac ako 90 percent typického čistiaceho prostriedku tvorí voda. Dehydratáciou čistiacich a kozmetických prípravkov by sme mohli pomôcť životnému prostred ...

Inovácie

Samsung vraj bude mať grafénové batérie do telefónov už v roku 2020

14.08.2019 00:10

Známy “odhalovač” Evan Blass v nedávnom tweete zverejnil, že Samsung aktívne pracuje na vývoji grafénových batérií a do výroby sa dostanú v roku 2020 alebo 2021. Grafénové batérie sa nielen rýchlejši ...

q

5 Comments

 1. Asi ťažko reakcia na: CEO Huawei: Náš operačný systém bude o 60 % rýchlejší ako Android
  13.7.2019 07:07
  Pri 10 percent je to trochu uveriteľné... Ale 60? To už je utópia. Nič také neexistuje, jednoducho bublina!
  Reagovať
  • RE: Asi ťažko reakcia na: Asi ťažko
   16.7.2019 18:07
   to bude o 10 % plus android je o 52% pomalší ako iné OS, tak to sedí :))
   Reagovať
 2. Trump reakcia na: CEO Huawei: Náš operačný systém bude o 60 % rýchlejší ako Android
  11.7.2019 14:07
  Trumpa by mali súdiť za vlastizradu. Poriadne nahral Číne a Huawei. Prinútil ich uvedomiť si závislosť na USA a nutnosť odstrihnúť sa od nej. Gratulujem tomu starému magorovi. USA utrpia kvôli tomu blbovi obrovské finančné straty. A keby len to.
  Reagovať
  • RE: Trump reakcia na: Trump
   12.7.2019 07:07
   Nerozumieš globálnemu riadeniu sveta, Irán a Čína su budúce centra riadenia a Trumpova úloha je deglobalizovať svet a presunúť technológie do činy, USA musí byť sebestačná, aby prešla krízou, kvôli vysokému dlhu. Študuj, študuj Pjakina.
   Reagovať
 3. Google store reakcia na: CEO Huawei: Náš operačný systém bude o 60 % rýchlejší ako Android
  11.7.2019 09:07
  Ako nahradu pre google store mozu pouzit apkpure :)
  Reagovať

Vyhľadávanie

eFocus_2019

Najnovšie videá