Image
10.7.2019 5 Comments

CEO Huawei: Náš operačný systém bude o 60 % rýchlejší ako Android

Napriek nedávnemu vyjadreniu amerického prezidenta Donalda Trumpa, že zákaz týkajúci sa amerických technológií pre Huawei bude zrušený, čínsky technologický gigant pokračuje v príprave svojho operačného systému Hong Meng, ktorý by mal byť náhradou za Android. V rozhovore pre francúzsky spravodajský web Le Point zakladateľ a CEO spoločnosti Ren Zhengfei povedal, že Hong Meng, údajne založený na Linuxe, bude pravdepodobne o 60 % rýchlejší ako Android.

Odvolával sa pri tom na čínskych výrobcov Oppo a Vivo, ktorí testujú nový OS. Zároveň pripustil, že chýba alternatíva k aplikačným obchodom Google Play a App Store, no pracuje sa na nej. Okrem náhrady za Android by však Huawei potreboval vytvoriť ešte alternatívy pre populárne mobilné aplikácie Googlu, aby oslovil používateľov v Číne aj vo zvyšku sveta.

Zhenfei hovoril aj o ochrane používateľských dát, tvrdil, že ​​by nikdy neposkytol údaje čínskej vláde, pretože by to bolo príliš riskantné pre medzinárodnú reputáciu spoločnosti. „Nikdy tak neurobíme. Keby sme to raz urobili, USA by mali dôkazy a šírili by ich po celom svete. Potom by 170 krajín a regiónov, v ktorých momentálne pôsobíme, prestalo kupovať naše výrobky a naša spoločnosť by sa zrútila,“ povedal pre Financial Times.

Zdroj: zdnet.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie 1

JetPack realitou: Speeder, prvý lietajúci motocykel, by mal dosiahnuť rýchlosť viac ako 640 km/h

18.11.2019 00:15

Startup JetPack Aviation, podporovaný investičnou spoločnosťou YCombinator, pripravuje prvý lietajúci motocykel na svete. Osobný lietajúci stroj sa bude volať Speeder, čo určite ocenia fanúšikovia Sta ...

Inovácie 3

Lietadlá ničia planétu, nové moderné vzducholode však nebudú

18.11.2019 00:05

V auguste sa Greta Thunbergová preplavila cez Atlantik na plachetnici s nulovými emisiami, aby protestovala proti vysokým uhlíkovým emisiám lietadiel. No možno v budúcnosti bude pri takýchto protesto ...

Inovácie

Prídavná obrazovka CastAway zdvojnásobí plochu displeja vášho smartfónu

15.11.2019 00:20

Páči sa vám Microsoft Surface Duo, ale nemáte peniaze, aby ste vymenili svoj súčasný telefón? Možno vás zaujme kampaň na portáli Indiegogo. CastAway je druhá obrazovka pre smartfón, o ktorej tvorcovia ...

5 Comments

 1. Asi ťažko reakcia na: CEO Huawei: Náš operačný systém bude o 60 % rýchlejší ako Android
  13.7.2019 07:07
  Pri 10 percent je to trochu uveriteľné... Ale 60? To už je utópia. Nič také neexistuje, jednoducho bublina!
  Reagovať
  • RE: Asi ťažko reakcia na: Asi ťažko
   16.7.2019 18:07
   to bude o 10 % plus android je o 52% pomalší ako iné OS, tak to sedí :))
   Reagovať
 2. Trump reakcia na: CEO Huawei: Náš operačný systém bude o 60 % rýchlejší ako Android
  11.7.2019 14:07
  Trumpa by mali súdiť za vlastizradu. Poriadne nahral Číne a Huawei. Prinútil ich uvedomiť si závislosť na USA a nutnosť odstrihnúť sa od nej. Gratulujem tomu starému magorovi. USA utrpia kvôli tomu blbovi obrovské finančné straty. A keby len to.
  Reagovať
  • RE: Trump reakcia na: Trump
   12.7.2019 07:07
   Nerozumieš globálnemu riadeniu sveta, Irán a Čína su budúce centra riadenia a Trumpova úloha je deglobalizovať svet a presunúť technológie do činy, USA musí byť sebestačná, aby prešla krízou, kvôli vysokému dlhu. Študuj, študuj Pjakina.
   Reagovať
 3. Google store reakcia na: CEO Huawei: Náš operačný systém bude o 60 % rýchlejší ako Android
  11.7.2019 09:07
  Ako nahradu pre google store mozu pouzit apkpure :)
  Reagovať

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá