CBS a Time Warner budujú vlastnú streamingovú službu. Môže ohroziť dominanciu Netflixu?

0

Televízne spoločnosti CBS a Time Warner rokujú o vytvorení platenej streamovacej služby pre ich spoločne vlastnenú sieť CW, ktorá by im generovala viac príjmov ako licencovanie obsahu Netflixu či Hulu. Prenosová sieť by tak zmenila stratégiu a priamo by prehrávala obsah on-demand čoraz väčšiemu počtu divákov, ktorí už nechcú platiť za káblovú alebo satelitnú TV. Obe spoločnosti by tak vytvorili akýsi vlastný „Netflix", poskytujúci filmy a seriály zo siete CW za mesačné predplatné vo výške 2 až 4 dolárov. Služba by ponúkala priamy prenos z populárnych šou CW, ako sú Arrow, Jane the Virgin a The Flash, ako i jednotlivé epizódy zo seriálov, ktoré si diváci budú môcť kedykoľvek pozrieť.

Samostatná služba CW-streaming by mohla poslúžiť ako vzor aj pre ostatné televízne siete, ktoré majú pocit, že udeľovaním podhodnotených licencií Netflixu prichádzajú o peniaze. Veľkú časť obsahu Netflixu tvorí streaming starších sérií televíznych relácií, a ak sa televízne spoločnosti rozhodnú zavrieť tento kohútik, službe by to mohlo uškodiť. Netflix sa tomu snaží čeliť zameraním na tvorbu pôvodného obsahu. V roku 2016 plánuje vyrobiť neuveriteľných 600 hodín pôvodných programov zahŕňajúcich 31 šou, ale aj kinofilmy a dokumentárne filmy. Hoci tvorba originálnych relácií je pomerne drahá, Netflix to pokladá za najlepšiu investíciu do budúcnosti, a to aj preto, že sa tak ľahšie dajú riešiť autorské práva na medzinárodnej úrovni.

Hoci motiváciou CBS a Time Warner je čiastočne snaha konkurovať Netflixu, ide im aj o zvýšenie sledovanosti siete CW. Počet jej divákov v hlavnom vysielacom čase totiž vlani klesol medziročne o 13 %.

Zdroj: bloomberg.com, slate.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať