Image
31.8.2017 0 Comments

CANON: 80 výročie od založenia firmy a veľa noviniek.

Spoločnosť Canon oslavuje v tomto roku 80 výročie od svojho založenia a tak počas leta predstavila širokú paletu produktov. Veľa fanúšikov tejto značky zaujalo predstavenie novej Full frame zrkadlovky EOS 6D mark II ktorej recenziu si môžete prečítať už v septembrovom vydaní PC REVUE. Z objektívov prichádza teraz rovno štvorica noviniek, portrétny EF 85 mm f / 1.4L IS USM a tri špeciálne objektívy Tilt-Shift TS-E 50mm f / 2.8L MACRO, TS-E 90mm f / 2.8L MACRO a TS-E 135mm f / 4L MACRO.  

Canon EF 85mm f / 1.4L IS USM využíva elektromagnetické ovládanie clony, ktorá sa skladá z deviatich lamiel a ponúka svetelnosť f / 1,4. Vysoká svetelnosť zaisťuje aj viac svetla pre lepšiu expozíciu a experimentovanie s hĺbkou ostrosti. Tieto možnosti sú dôležité všade tam, kde kľúčovým prvkom fotografie je snímaný objekt, teda napríklad u portrétov. Majitelia EF 85mm f / 1.4L IS USM si môžu vychutnať aj špičkovú stabilizáciu obrazu až 4 EV, ktorá eliminuje otrasy fotoaparátu a predchádza tak obstaraniu rozmazaných snímok.

Vďaka možnosti spojiť výhody stabilizácie obrazu a vysokej svetelnosti je tento objektív ideálny aj pre natáčanie filmov. Vďaka odolnosti voči poveternostným vplyvom aj proti prachu a fluórovej povrchovej úprave je Canon EF 85mm f / 1.4L IS USM priamo predurčený pre náročné a neustále sa meniace okolité podmienky.

Od uvedenia objektívov TS-E 17mm f / 4L a TS-E 24mm f / 3.5L II zaznamenala spoločnosť Canon dopyt po "shift" objektívoch s dlhšou ohniskovou vzdialenosťou. Reakciou na tieto želania sú nové objektívy TS-E 50mm f / 2.8L MACRO, TS-E 90mm f / 2.8L MACRO a TS-E 135mm f / 4L MACRO. Canon TS-E 50mm f / 2.8L MACRO je ideálny pre nakrúcanie kreatívnych a úplne presných záberov krajiny, architektúry i objektov v štúdiu. Modely TS-E 90mm f / 2.8L MACRO a TS-E 135mm f / 4L MACRO sú potom vhodnejšie pre štúdiové fotenie portrétov a makrofotografie.

Modely TS-E 50mm f / 2.8L MACRO, TS-E 90mm f / 2.8L MACRO a TS-E 135mm f / 4L MACRO umožňujú posun objektívu nahor, nadol, doľava aj doprava a umožňujú tak minimalizovať skreslenie perspektívy.

TS-E90mm f/2.8L MACRO - príklad použitia Tilt-Shift objektívu na tvorbu miniatúr

 

Fotografi túto možnosť bežne využívajú pri fotení architektúry, pretože im umožňuje korigovať perspektívu zobrazenia a dosiahnuť tak napríklad prirodzený súbeh línií na snímke vysokej budovy.

TS-E90mm f/2.8L MACRO - zmena hĺbky zaostrenia

Jedným z kreatívnych spôsobov využitia náklonu je efekt miniatúry. Posunom objektívu je možné do hĺbky ostrosti umiestniť rôzne objekty a na výslednej fotografii budú niektoré prvky vyzerať ako veľmi malé. Hneď pri troch nových modeloch optimalizoval Canon minimálnu zaostrovaciu vzdialenosť pre použitie v makrofotografii. Výsledkom je 0,5 -násobné maximálne zväčšenie, a teda aj obraz zodpovedajúci polovici skutočnej veľkosti snímaného objektu.

Canon tiež predstavil svoj najnovší prírastok do rodiny systémových kompaktov - EOS M100. Prístroj ponôka kompaktné telo bez hľadáčika si snímačom APS-C známym aj z modelom EOS M5 a EOS M6. Môže sa pochváliť intuitívnym dotykovým ovládaním a kreatívnymi filtrami, takže aj pre  smartfónových fotografov je prechod k fotoaparátu je úplne bezproblémový.

Porovnanie so starším modelom M10 vľavo

Hoci nový model má vzhľad a hmotnosť kompaktu, ponúka v skutočnosti výhody najnovšej technológie, ktorá je k dispozícii majiteľom profesionálnych fotoaparátov. Canon EOS M100 je k dispozícii v čiernej, bielej a šedej variante a v prípade obalu na telo si môžu používatelia vyberať hneď z deviatich farieb, od elegantnej čiernej až po žiarivo tyrkysovú.

Rovnako ako samotný fotoaparát sú malé a ľahké aj jednotlivé objektívy sytému EOS M. Vďaka špeciálnemu upevňovaciemu adaptéru je možné použiť aj akýkoľvek ďalší objektív zo systémov EF a EF-S1.

Canon predstavil aj ultrakompaktnú tlačiareň SELPHY CP 1300, ktorá umožňuje tlačiť fotografie profesionálnej kvality kdekoľvek, doma alebo na cestách. To všetko vďaka svojim kompaktným rozmerom a pripojeniu Wi-Fi, ktoré ponúka jednoduchú a rýchlu tlač z fotoaparátov alebo smartfónov. Model Canon SELPHY CP 1300 sa môže pochváliť jednoduchým používaním, ale aj tlačou fotografií s rôznymi povrchovými úpravami a podporou pre rôzne formáty.

Canon SELPHY CP 1300 je kompatibilná so zariadeniami s operačnými systémami Apple iOS aj Android. Užívatelia tak môžu pomocou technológií AirPrint a Mopria tlačiť priamo zo svojich zariadení. Súčasťou novej tlačiarne je aj praktický slot pre pamäťovú kartu SD. Tlačiareň možno doplniť o veľkokapacitnú batériu. K tlačiarni sa navyše vďaka funkcii Party Shuffle Print môže pomocou aplikácie Canon PRINT pripojiť viac užívateľov súčasne, ktorí tak môžu zdieľať svoje vlastné zábery. Tlačiareň sa dodáva v 3 farbách: čiernej, bielej a ružovej.

 

 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Huawei predstavil vlajkové smartfóny P40 a ďalšie zaujímavé novinky

26.03.2020 17:00

Spoločnosť Huawei prostredníctvom video prenosu predstavila nové vlajkové smartfóny radu P40. Do produktovej rodiny patria tri modely: P40, P40 Pro a P40 Pro +. Novinky sú nabité špičkovými technológi ...

Produkty

Inovácie pre digitálnu kanceláriu zajtrajška

17.03.2020 00:06

Špeciálny projekt Pred 80 rokmi bola skonštruovaná prvá kopírka. Spôsobila revolúciu vo firmách. Umožnila totiž ľahko urobiť kópie dokumentov či neskôr ich skenovať. Dnes musia kancelárske zariadenia ...

Produkty

Novinky tlače a projekčnej techniky na Epson Days 2020

13.03.2020 00:00

Návštevníci podujatia v Prahe mohli nahliadnuť do kompletného prierezu aktuálneho portfólia a vypočuť si kľúčové vízie a stratégie pre nasledujúce mesiace. Z business tlače boli predstavené novinky z ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_032020

Najnovšie videá