Image
25.2.2020 0 Comments

Butterfly Effect predstavuje absolventov 4. ročníka a expanduje do Košíc

Vzdelávacia platforma Butterfly Effect odštartovala svoj štvrtý ročník v septembri minulého roka s 21 účastníkmi. V rámci AppsLabu a GamesLabu si účastníci prešli celým procesom tvorby digitálneho produktu od nápadu až po samotné uvedenie na trh. Vyšli z neho tri unikátne digitálne produkty.

Do programu som prišla s túžbou vyskúšať si moju pracovnú rolu scrum mastera/ produktového lídra v úplne novom tíme ľudí a prejsť si celým procesom vývoja appky pod dozorom skúsených mentorov. Počas programu sme vytvorili beta-verziu mestskej dopravnej aplikácie a popri tom sa mi podarilo prekonať strach z verejného vystupovania. Veľmi som vďačná za cely náš tím a za skvelú spoluprácu s inovačným oddelením mesta Bratislava. hovorí Viktória Šišková, účastníčka programu.

Počas piatych mesiacov sa multidisciplinárne tímy stretávali 3x do týždňa v priestoroch bratislavského coworkingu HubHub, kde absolvovali množstvo tematických workshopov a pravidelných mentoringov so špecialistami z digitálnych firiem a štúdií. Účastníkom pomáhali v sebarozvoji aj skúsení kouči zo Slovenskej pobočky International Coach Federation.

Za 5 mesiacov vznikli v programe 2 mobilné aplikácie a jedna hra

Dopravná aplikácia, ktorá pomôže lepšie cestovať po Bratislave

Účastníci Butterfly Effectu v spolupráci s mestom Bratislava a s podporou spoločnosti Orange vytvorili prototyp dopravnej aplikácie, ktorá pomôže cestujúcim jednoduchšie a efektívnejšie cestovať. Užívateľ v nej nájde rýchlo a jednoducho všetky potrebné informácie o mestskej hromadnej doprave v meste. Aplikácia obsahuje mapu so zastávkami vyznačenými vo všetkých smeroch spolu s informáciou o aktuálnych odchodoch spojov. V mape sú zobrazené aj stanice Slovnaft bicyklov spolu s aktualizovanými informáciami o ich obsadenosti. Mesto Bratislava plánuje túto aplikáciu ďalej rozvíjať.

Growie app učí mladých ako podnikať

Growie App je aplikácia pre stredoškolákov, ktorí majú nápad na podnikanie, no nemajú s podnikaním skúsenosti a nevedia ako začať. Growie ich prevedie celým procesom tvorby podnikateľského plánu a následne im pomôže rozvíjať ich vlastný biznis nápad až k realizácii. Aplikácia vznikla v spolupráci s organizáciou Leaf a je k dispozícií na platforme Android.

Cargo Ship Stacking skráti voľnú chvíľu kdekoľvek

Hra Cargo Ship Stacking je hypercasual physics puzzle hra (oddychovka), v ktorej je hráčovou úlohou nakladať loďky kontajnermi, tak aby sa neprevážili. Cieľom jej autorov je zábavnou formou zlepšiť hráčove reflexy a skrátiť voľnú chvíľu. Hra vznikla s podporou hernej spoločnosti Pixel Federation - ako spin off hry Seaport.

Vo februári odštartovalo nové kolo programu, už aj v Košiciach

V piatom kole programu sa bude vzdelávať celkovo 58 účastníkov v dvoch lokalitách - v Bratislave a po novom aj v Košiciach. V Bratislave bude pôsobiť päť tímov, ktoré budú pracovať na prototype turistickej aplikácie, prototype na zbieranie dát a feedbacku od obyvateľov Bratislavy, hypercasual mobilnej hre a rehabilitačnej aplikácií.  

V Košiciach sú vytvorené tri tímy, ktoré budú pracovať na charitatívnej bežeckej aplikácií, aplikácií pre útulky a jednoduchej PC  hre, ktorá bude publikovaná na Steam ako Early Access.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Canon je jednotkou na celosvetovom trhu digitálnych fotoaparátov s výmennými objektívmi už 17 rokov

27.03.2020 11:48

Spoločnosť Canon s hrdosťou oznamuje, že jej digitálne fotoaparáty s výmennými objektívmi (digitálne zrkadlovky a systémové kompakty) si už 17. rok po sebe udržali najvyšší podiel na svetovom trhu[1]. ...

Tlačové správy

MIMORIADNY BALÍK POMOCI OD SLOVENSKEJ SPORITEĽNE: garancia účtov zadarmo a milión eur na boj s koronavírusom

27.03.2020 11:46

Slovenská sporiteľňa prijíma vzhľadom na aktuálnu situáciu mimoriadne opatrenia, aby minimalizovala negatívny dopad súčasnej krízy na životy svojich klientov a pomohla Slovensku v boji s koronavírusom ...

Tlačové správy

Výrobky z 3D tlače pomôžu proti koronavírusu

27.03.2020 11:42

Technológia 3D tlače sa stáva dôležitým pomocníkom v boji proti nákaze novým typom koronavírusu. Spoločnosť HP Inc. so svojimi globálnymi partnermi pracuje na zjednodušení výroby potrebných pomôcok. P ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_032020

Najnovšie videá