Image
19.1.2017 0 Comments

Budúcnosť bezdrôtového nabíjania. Ossia Cota sa postará o všetku elektroniku v celom dome

Spoločnosť Ossia pútala pozornosť návštevníkov svojou pôsobivou demonštráciou už na vlaňajšom veľtrhu CES. A inak to nebolo ani v tomto roku.

Bezdrôtová technológia Cota pozostáva z vysielača, prijímača a softvéru na ovládanie. Vysielač môže mať rôzne podoby, siahajúce od pôsobivo osvetleného valca až po stropné dlaždičky. Na nabíjanie kompatibilných zariadení využíva Cota všesmerové antény vysielajúce rádiové (RF) vlny 100-krát za sekundu.

Prijímače sú po väčšinu času neaktívne, zapnú sa len vtedy, ak kompatibilné zariadenie vyšle informáciu indikujúcu, že je vybité. Cota potom smeruje potrebnú energiu na miesto, kde sa prijímač práve nachádza. Zariadenie pritom môže byť aj v pohybe - vysielač Cota obnoví narušené spojenie v priebehu niekoľkých milisekúnd.

Od minulého roka sa hardvér zdokonalil. Zvýšil sa počet zariadení, ktoré môžu byť spojené s Cotou, nabíjať možno niekoľko desiatok zariadení súčasne, aj keď pomalším tempom, a zväčšil sa aj dosah o niekoľko metrov. Ale najväčšia novinka je riadiaca platforma Cota Cloud. Vďaka nej sa výkon vysielačov Cota dá prispôsobiť jednotlivým zariadeniam. Správca si môže zobraziť príkon pripojených prijímačov a uprednostniť dodávku energie pre jeden z nich na úkor ostatných, prípadne úplne zakázať prístup.

Cota umožňuje okrem telefónov nabíjať aj elektrické zubné kefky, detektory dymu a ovládače. Zariadenia stačí spárovať s nabíjacou stanicou a potom sa budú nabíjať automaticky.  

Spoločnosť v decembri splnila požiadavky americkej Federálnej komunikačnej komisie na prevádzkovanie služieb spojených s technológiami Wi-Fi a bluetooth. Prvé kompatibilné zariadenia by sa mali dostať na trh už v priebehu nasledujúcich mesiacov.

Zdroj: Digitaltrends

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Huawei Mate 30 Pro si kúpite už aj online, darčeky k nemu dostanete tiež

30.03.2020 00:00

Špeciálny projekt Smartfón Huawei Mate 30 Pro bol k dispozícii výlučne v kamenných predajniach PLANEO Elektro. Spolu s ostatným sortimentom sa aj jeho predaj presunul na web. Ponuku to neovplyvnilo – ...

Technológie

V PLANEO Elektro je 10 % zľava na všetko, 0 % navýšenie splátok a doprava zadarmo!

27.03.2020 00:00

Špeciálny projekt Čističky vzduchu, šijacie stroje, záhradný nábytok, mobily, hračky, lampy, mixéry... Čo by sa vám práve doma zišlo, kúpite lacnejšie a bezpečne v PLANEO Elektro a zajtra to máte dom ...

Technológie

Prehľad digitálnej pomoci od firiem v čase epidémie. Pomáha aj NexTech.

20.03.2020 14:33

Slovenská aliancia pre inovatívnu ekonomiku (SAPIE) pripravila v spolupráci so svojimi 90 členmi veľký zoznam slovenských digitálnych iniciatív, ktoré pomáhajú v čase epidémie koronavírusu. Až 20 rôzn ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_032020

Najnovšie videá