SAMSUNG_082020 SAMSUNG_082020 SAMSUNG_082020 Advertisement

Budúcnosť atramentovej tlače

0

Špeciálny projekt

Tieto tlačiarne po prvýkrát uviedla na trh spoločnosť Epson pod názvom EcoTank v roku 2010 v Indonézii. Odvtedy boli predstavené na trhoch vo viac ako 150 krajinách a regiónoch. Na Slovensku sú jednotkou na trhu. Po celom svete bolo predaných už viac ako 40 miliónov kusov týchto tlačiarní. Očakáva sa, že tento trend bude pokračovať aj do budúcnosti. Dnes je dostupných už 24 modelov tlačiarní z radu EcoTank, ktoré sú rozdelené do troch kategórii – domáce, kancelárske a fotografické.

Revolúcia v tlači

Základný rozdiel medzi klasickými kazetovými atramentovými tlačiarňami a tlačiarňami EcoTank s atramentovým tankovým systémom je spôsob dopĺňania atramentu. Kým pri klasických tlačiarňach sa využívajú kazety s atramentom, tlačiarne EcoTank majú veľký atramentový zásobník, ktorý možno dopĺňať atramentom z dodaných fľaštičiek.

Navyše pri najnovšej generácii tlačiarní EcoTank je tento zásobník umiestnený v prednej časti tlačiarne na jednoduchší prístup. Tento nový dizajn je kompaktný a poskytuje jednoduchý prístup pri dopĺňaní a dobrý prehľad o úrovniach atramentov. Obsahuje zlepšený systém dopĺňania atramentu, navrhnutý tak, že vďaka silikónovému dvojcestnému ventilu znižuje riziko neporiadku a vyšplechnutia. Každá fľaška má navyše unikátny vrchnáčik, takže sa vám určite nestane, že by ste do zásobníkov naliali nesprávne farby.

Dopĺňanie atramentu z fľaštičiek, a nie kazetami je ekonomickejší a ekologickejší model. Tlačiarne z radu EcoTank sa totiž dodávajú so zásobou atramentu, ktorá vám vystačí až na tri roky. To je ekvivalent až 82 atramentových kaziet. Vďaka tomu môžete vytlačiť tisíce strán, kým budete potrebovať doplniť atrament. Tieto opatrenia vám zaisťujú až o 90 % nižšie náklady na jednu stranu ako pri konkurenčných tlačiarňach.

Energeticky výhodné

V dnešnej dobe by už ekologické zmýšľanie malo patriť k základom filozofie ktorejkoľvek úspešnej a zodpovednej firmy. Tlačiarne EcoTank sú preto energeticky úsporné a nezaťažujú zbytočne prírodu. Hlavne čiernobiele tlačiarne z radu EcoTank, napríklad M2170 alebo M3140, prinášajú výraznú úsporu energie. Tieto čiernobiele tlačiarne vám umožnia obmedziť spotrebu energie a znížiť režijné náklady. Môžete ušetriť až 95 % spotreby energie v porovnaní s laserovými čiernobielymi tlačiarňami.

Marcel Divín, Branch Office Manager spoločnosti Epson CZ & SK, hovorí: „Tlačiarne s atramentovým zásobníkom s veľkou kapacitou zanechávajú nízku ekologickú stopu a majú nižšie náklady na prevádzku. Umožňujú používateľom tlačiť s väčšou voľnosťou a jednoduchosťou v porovnaní s laserovými tlačiarňami a tlačiarňami s atramentovým zásobníkom. Spoločnosť Epson transformovala obchodný model pre tlačiarne a bude aj naďalej poskytovať pohodlné prostredie na tlač, ktoré umožňuje našim ­zákazníkom po celom svete ukázať svoju ­kreativitu a užívať si vysokú produktivitu.“

Vhodné aj pre firmy

Viaceré tlačiarne z radu EcoTank, napríklad M1170 alebo M2170, sa nestratia ani v kancelárskych priestoroch. A to hlavne vďaka tlačovej hlave PrecisionCore, ktorá je známa svojou rýchlosťou, kvalitou, spoľahlivosťou a výkonnosťou. Na túto hlavu je záruka až na 100-tisíc vytlačených strán. Vďaka zásobníku na 250 hárkov nemusíte dopĺňať papier príliš často a funkcia obojstrannej tlače vám zníži jeho spotrebu. Nehrozia vám žiadne skryté výdavky.

Tlačiareň EcoTank M3140 má okrem tejto tlačovej hlavy aj automatický podávač dokumentov, ktorý automaticky skenuje a kopíruje niekoľko strán a ušetrí vám množstvo času. S týmto zariadením 4 v 1, ktoré umožňuje tlač, skenovanie, kopírovanie a faxovanie, navyše ušetríte množstvo priestoru.

»

 

Zobrazit Galériu
epson EcoTank

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať