Budúce biologické zbrane by mohli zabíjať ľudí so špecifickou DNA

0

V budúcnosti sa možno budeme stretávať s biologickými zbraňami, ktoré sa zamerajú na konkrétne skupiny ľudí a ostatné nechajú nedotknuté. Hovorí sa o tom v novej správe Centra pre štúdium existujúcich rizík patriaceho Cambridgeskej univerzite, na ktorú upozornil The Telegraph.

Cambridgeskí vedci tvrdia, že svet by sa mal pripraviť na futuristické zbrane založené na pokrokových technológiách, ako je umelá inteligencia a genetická manipulácia, alebo dokonca na patogény navrhnuté tak, aby zabíjali iba ľudí určitej rasy. Správa konkrétne vyzýva na vytvorenie nezávislých skupín zameraných na hodnotenie rizík rôznych budúcich technológií a na ochranu ľudí pred nimi.

„Technológie sa stávajú čoraz sofistikovanejšími a cenovo dostupnejšími a rozširujú sa ich schopnosti pôsobiť rýchlejšie a smrteľnejšie,“ píšu vedci. „V najhoršom prípade by sa mohla vyrobiť biozbraň zacielená na konkrétnu etnickú skupinu na základe jej genomického profilu.“ Vedci dospeli k záveru, že nemožno čakať, kým sa takéto zbrane stanú realitou, treba podniknúť opatrenia proti nim už teraz.

Zdroj: futurism.com.

Redakcia

Všetky autorove články
buducnost veda vyskum ochrana bezpečnosť

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať