Budeme zoomovať pohybom hlavy?

Technológie
0
apple.jpg Nový patent Applu naznačuje, že spoločnosť sa snaží vymyslieť spôsob, ako regulovať stupeň zoomu pohybom hlavy. Obraz, resp. zobrazený obsah tak bude meniť svoju veľkosť na základe toho, ako ďaleko má používateľ hlavu od zariadenia.

Podobný koncept, keby bol navrhnutý správne, by značne zjednodušil a spríjemnil používanie mobilných zariadení. Najmä v prípade telefónov sa často stretávame so situáciou, keď máme k dispozícii iba desktopovú verziu webovej stránky, ktorá často nevyhovuje potrebám malého displeja a treba neustále stránku zväčšovať a zmenšovať - v takomto prípade pri prezeraní stránok aktívne využívame obe ruky.

Apple však chce tento problém odstrániť a spôsob, ako na to, si už spoločnosť nechala patentovať. Technológia využíva prednú kameru na sledovanie hlavy používateľa a podľa zvoleného režimu prispôsobuje stupeň zoomu. V takzvanom móde pohodlia sa veľkosť obsahu zmenšuje, čím je hlava bližšie k zariadeniu, a v móde zoom je to presne naopak, čo je vhodné napr. pri upravovaní grafiky atď.

Zdroj: news.cnet.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať