Image
16.1.2017 0 Comments

Bude vlajková Nokia 8 konkurovať iPhonu 8 a Galaxy S8? Takéto by mala mať parametre

Nový model Nokie bol ohlásený pred niekoľkými dňami. No Nokia 6 nie je telefón, ktorý by chcel súťažiť s iPhonom 8 alebo Galaxy S8. Ide o cenovo dostupný smartfón, zameraný na čínsky trh. A zdá sa, že tam púta značnú pozornosť, na webovej stránke JD.com oň za prvých 24 hodín prejavilo záujem viac ako 250 000 kupujúcich.

Výrobca HMD však pracuje na niekoľkých ďalších mobilných telefónoch Nokia, ktoré majú prísť neskôr v tomto roku. A možno už čoskoro uvedie vlajkový model Nokia 8, ktorý by mal konkurovať smartfónom Applu a Samsungu.

Telefón bol vystavovaný na CES 2017 a z demonštrácie sa zdalo, že používa nový procesor Qualcommu Snapdragon 835, ktorý bude poháňať aj ďalšie špičkové androidové zariadenia vrátane Galaxy S8.

Názov Nokia 8 nie je oficiálny, no je pravdepodobný vzhľadom na to, že teraz uvádzaná novinka sa volá Nokia 6. Navyše obaja konkurenti (iPhone 8 a Galaxy S8) majú v názve osmičku.

Podľa webu GSM Arena príde smartfón v dvoch verziách. Lacnejšia bude mať čip Snapdragon 821, 4 GB RAM a nešpecifikovaný fotoaparát. Vyšší variant s procesorom Snapdragon 835 bude disponovať 6 GB RAM, 64/128 GB úložiskom, podporou microSD, 24 Mpx fotoaparátom s optickou stabilizáciou obrazu (OIS + EIS), 12 Mpx fotoaparátom na selfie a dvoma reproduktormi na prednej strane.  Podľa odhadov GSM Arena budú mať obe verzie optiku Carl Zeiss a funkciu na sledovanie frekvencie tepu.

Zdroj: Bgr

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

8-miliardový Xerox zvažuje kúpu 27-miliardového HP

07.11.2019 16:44

Spoločnosť Xerox, ktorá sa stala známou svojimi kopírovacími strojmi, zvažuje kúpu výrobcu počítačov a tlačiarní HP Inc. Správu o tom priniesol denník Wall Street Journal, odvolávajúc sa na „ľudí oboz ...

Biznis

Toto sú najrýchlejšie rastúce technologické firmy na Slovensku

18.10.2019 00:05

V tohtoročnom, v poradí už dvadsiatom ročníku rebríčka Deloitte CE Fast 50 pre najrýchlejšie sa rozvíjajúce technologické spoločnosti v strednej Európe, sa umiestnili tri slovenské spoločnosti. Okrem ...

Biznis 3

Ako sa vedieť predať pri hľadaní novej práce? Tradičné CVčko už nestačí

11.10.2019 00:10

Vnímanie práce sa v posledných 10 rokoch výrazne zmenilo, čo sa odráža aj v životopisoch. V minulosti sa na prácu hľadelo ako na ‚jednoprúdovú diaľnicu‘ – človek vyštudoval nejaký odbor a následne v ň ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Brother_300x600

Najnovšie videá