Bude vlajková Nokia 8 konkurovať iPhonu 8 a Galaxy S8? Takéto by mala mať parametre

0

Nový model Nokie bol ohlásený pred niekoľkými dňami. No Nokia 6 nie je telefón, ktorý by chcel súťažiť s iPhonom 8 alebo Galaxy S8. Ide o cenovo dostupný smartfón, zameraný na čínsky trh. A zdá sa, že tam púta značnú pozornosť, na webovej stránke JD.com oň za prvých 24 hodín prejavilo záujem viac ako 250 000 kupujúcich.

Výrobca HMD však pracuje na niekoľkých ďalších mobilných telefónoch Nokia, ktoré majú prísť neskôr v tomto roku. A možno už čoskoro uvedie vlajkový model Nokia 8, ktorý by mal konkurovať smartfónom Applu a Samsungu.

Telefón bol vystavovaný na CES 2017 a z demonštrácie sa zdalo, že používa nový procesor Qualcommu Snapdragon 835, ktorý bude poháňať aj ďalšie špičkové androidové zariadenia vrátane Galaxy S8.

Názov Nokia 8 nie je oficiálny, no je pravdepodobný vzhľadom na to, že teraz uvádzaná novinka sa volá Nokia 6. Navyše obaja konkurenti (iPhone 8 a Galaxy S8) majú v názve osmičku.

Podľa webu GSM Arena príde smartfón v dvoch verziách. Lacnejšia bude mať čip Snapdragon 821, 4 GB RAM a nešpecifikovaný fotoaparát. Vyšší variant s procesorom Snapdragon 835 bude disponovať 6 GB RAM, 64/128 GB úložiskom, podporou microSD, 24 Mpx fotoaparátom s optickou stabilizáciou obrazu (OIS + EIS), 12 Mpx fotoaparátom na selfie a dvoma reproduktormi na prednej strane.  Podľa odhadov GSM Arena budú mať obe verzie optiku Carl Zeiss a funkciu na sledovanie frekvencie tepu.

Zdroj: Bgr

Redakcia

Všetky autorove články
Nokia

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať