Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Bude takto vyzerať smartfón budúcnosti? Spolutvorca Androidu predstavil Project Gem

Technológie
0

Zatiaľ sú o novom zariadení k dispozícii len obrázky od Andyho Rubina, výkonného manažéra spoločnosti Essential a spolutvorcu Androidu, na ktorých vidíme podlhovastý telefón s veľmi vysokým používateľským rozhraním, zloženým z aplikácií podobných kartám, ktoré obsahujú veľké tlačidlá. V ruke vyzerá telefón dosť malý, na pravej hrane má veľké tlačidlo a kolískový ovládač hlasitosti, na chrbte čítačku odtlačkov a pod ňou niečo, čo vyzerá veľký snímač hlavného fotoaparátu s bleskom. Ako vidieť, zariadenia majú efektnú povrchovú úpravu, ktorá pri pohľade z rôznych uhlov mení farbu.

Hovorca Essential pre web The Verge potvrdil, že ide o nový telefón spoločnosti a dodal: „Pracujeme na novom zariadení, ktoré je teraz v štádiu raného testovania naším tímom mimo laboratória. V blízkej budúcnosti vám radi oznámime ďalšie podrobnosti.“ Neskôr Essential doplnil zopár oficiálnych obrázkov nového telefónu, ktorý nazýva Project Gem.

Pred rokom Andy Rubin v rozhovore pre agentúru Bloomberg informoval, že Essential pracuje na telefóne s menším displejom, ktorý sa bude dať ovládať väčšinou pomocou hlasových povelov a bude obsahovať softvér s umelou inteligenciou. AI pomocník by mal automaticky vykonávať úlohy za vás, napríklad dohodnúť stretnutie, odpovedať na e-maily a textové správy.

Redaktori XDA-Developers zistili z útržkov kódu, že Gem umožní aktivovať hlasového asistenta klepnutím prstom na políčko s čítačkou odtlačkov na zadnej  strane zariadenia. V kóde sa spomína režim "fingerprint walkie talkie". Takisto naznačujú, že zariadenie bude používať systém Android a procesor Qualcomm Snapdragon 730.

Zdroj: theverge.com

Zobrazit Galériu

theverge.com

Všetky autorove články
smartfon buducnost Android Project Gem

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať