S_042020 S_042020 S_042020

Bude rok 2014 rokom hardvérových startupov?

Prieskumy trhu
0

leap-motion-second.jpg Rozdiely medzi hardvérom a softvérom sa začínajú minimalizovať. Stačí sa pozrieť na množstvo startupov, ktoré chcú zaujať prostredníctvom portálov Kickstarter alebo Indiegogo. Nositeľné zariadenia, inteligentné zariadenia do domácnosti atd.

Najbližšie mesiace ukážu, či budeme môcť nazvať rok 2014 rokom hardvéru. Joi Ito z MIT Media Lab vo svojom článku má odstavec „Hardvér ako nový softvér", kde spomína niekoľko začínajúcich spoločností, ktoré majú byť dôkazov nového trendu. LittleBits chce byť LEGOm elektrotechniky, Formlabs sa snaží spôsobiť revolúciu v 3D tlači a Twine je inteligentné zariadenie do domácnosti .

Ito pred rokom tvrdil, že proces výroby sa výrazne zlacnil a je menej rizikový v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi. Vďaka tomu sa na trhu môže objaviť omnoho viac hardvérových startupov.

Digitálnu éru hnali v posledných rokoch najmä mobilné aplikácie. Na trhu sa objavilo množstvo softvérových startupov, ktoré prišli so zaujímavým nápadom. Ten pretransformovali do aplikácie. Problémom však ostávala rentabilita projektu.

Používatelia za aplikácie nechcú platiť a aj preto sa v posledných mesiacoch rozmáhajú mikroplatby, resp. platby v rámci aplikácie. Alternatívne spoločnosť predáva používateľské dáta, aby niečo z prevádzky softvéru/služby zarobila.

Za hardvér však používatelia zaplatia. A to aj napriek tomu, že funkcionalitu, ktorú im zariadenie ponúka, je dané softvérom. Hardvér je teda veľmi dobrý spôsob, ako predať softvér a z pohľadu produktu, ako takého, sú obe zložky úzko prepojené. Začínajúce hardvérové spoločnosti tak majú veľkú šancu, aby tento rok prerazili.

Zdroj: forbes.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať