Image
10.11.2017 1 Comments

Brutálny výkon kvantových počítačov by mohol ohroziť bitcoin aj ďalšie kryptomeny

Je to síce ešte vzdialenejšia budúcnosť, ale kvantové počítače by mohli znamenať hrozbu pre trh s bitcoinmi, ktorý má v súčasnosti hodnotu viac ako 150 miliárd USD. Kryptomeny by totiž v priebehu zhruba desiatich rokov mohli byť zraniteľné útokmi kvantových počítačov.

Výskumníci z Technickej univerzity v Sydney spolu s kolegami z Macquarie University a zo Singapuru založili tím s názvom Quantum Resistant Coin (QRC) a nedávno zverejnili bielu knihu, ktorá dokazuje zraniteľnosť kryptomien takýmito útokmi.

„Veľa existujúcich bitcoinových účtov a všetky nové transakcie budú do 10 rokov ohrozené, takže musíme začať premýšľať o riešeniach,“ hovorí Dr. Marco Tomamichel z Technickej univerzity v Sydney.

Takéto útoky by mohli mať katastrofálny vplyv na kryptomeny, pretože zlodeji vybavení kvantovými počítačmi by mohli ľahko ukradnúť finančné prostriedky bez odhalenia, čo by viedlo k rýchlej strate dôveryhodnosti trhu.

Vedci posudzujú aj riziká dominancie kvantových počítačov pri ťažbe v tzv. Proof of Work protokolov, ktoré sú základom overenia transakcií v bitcoinoch a mnohých ďalších kryptomenách.

Jedna z najvýznamnejších spoločností v bitcoinovej ekonomike Hyperchain si najala tím QRC ako technického poradcu. Budú spolupracovať aj so spoločnosťami Hcash a Hshare, aby posilnili obranu kryptomien pred kvantovými útokmi.

„Je zrejmé, že v komunitách kryptomien je veľa nervozity v súvislosti s tým, či ich digitálne aktíva budú odolávať budúcim útokom veľmi výkonných kvantových počítačov“ vyjadril sa Gavin Brennen, riaditeľ Macquarie Quantum Science and Technology Center (QSciTech), jeden zo spoluautorov dokumentu.

Tím QRC v súčasnosti analyzuje vlastnosti alternatívnej technológie Momentum, ktorá by mala byť menej náchylná na kvantové útoky.

Zdroj: Mq.edu.auGizmodo

 

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

PR: BridgeWaterBlu vstupuje na slovenský trh

11.09.2018 00:00

Česká spoločnosť BridgeWaterBlu, ktorá je súčasťou najväčšej súkromnej vzdelávacej skupiny EDUA Group, vstupuje na slovenský trh. BridgeWaterBlu pôsobí v oblasti IT personalistiky a stavia svoj brand ...

Biznis

Svetové ekonomické fórum: Umelá inteligencia môže spôsobiť kolaps globálneho finančného systému

21.08.2018 00:15

Umelá inteligencia bezpochyby zmení svet, ako ho poznáme. Prinesie revolúciu v spôsobe podnikania, komunikácie či vzdelávania. Predpokladá sa, že prínosy prevážia jej zlé stránky. Nová správa Svetovéh ...

Biznis

Inovovaná služba Orange TV je k dispozícii aj cez satelit

17.08.2018 00:00

Orange významne inovoval ponuku televíznych programov a okrem optiky a internetu pribudla možnosť príjmu vez satelit, takže služba je dostupná pre 99% domácností na Slovensku. Na začiatku tlačovej kon ...

q

1 Comments

 1. sa skladaním rozkladaní reality reakcia na: Brutálny výkon kvantových počítačov by mohol ohroziť bitcoin aj ďalšie kryptomeny
  10.11.2017 12:11
  Pre odkrývanie (rozoznávanie) zašifrovaných (prekladových) informačných (prístupových) polí (odlíšení) pri ťažbe (premiestňovaní) kryptomien (premiestňovaného) s využívaním takéhoto mechanizmu (pojenia rozoznávaní dohodnutej reality) postupom času (rozkladaním skladaní) treba stále (sa pojí) viacej a viacej výpočtovej (odovzdávania) sily (sa).

  Pre (rozoznávanie) (prekladových) (prístupových) (odlíšení) pri (premiestňovaní) (premiestňovaného) (pojenia rozoznávaní dohodnutej reality) (rozkladaním skladaní) (sa pojí) viacej a viacej (odovzdávania) (sa).

  Odovzdávanie sa viacej a viacej pojeniu sa skladaním rozkladaní reality dohodnutých rozoznávaní pojenia premiestňovaného premiestňovaním pri odlíšení prístupových prepletov rozoznávania si.

  Podľa odhadov energomerov v roku 2020 bude treba na prítok bitcoinu toľko energie čo teraz na celé Dánsko.

  Preto sa uvažuje o virtualizácii kryptomien prostredníctvom energomien na zabezpečenie konvertibility tovarov, služieb pri revirtualizácii spätnej kompatibility v zameniteľnosti hmôt a energií v informačných tokoch.

  Pre jednoduchosť pochopenia ide o to, že polia budú virtualizované prostredníctvom energomerov, a sily budú vizualizované infovermi.
  Reagovať

Vyhľadávanie

IWAYDAY_2018

Najnovšie videáPC forum button