Image
10.11.2017 1 Comments

Brutálny výkon kvantových počítačov by mohol ohroziť bitcoin aj ďalšie kryptomeny

Je to síce ešte vzdialenejšia budúcnosť, ale kvantové počítače by mohli znamenať hrozbu pre trh s bitcoinmi, ktorý má v súčasnosti hodnotu viac ako 150 miliárd USD. Kryptomeny by totiž v priebehu zhruba desiatich rokov mohli byť zraniteľné útokmi kvantových počítačov.

Výskumníci z Technickej univerzity v Sydney spolu s kolegami z Macquarie University a zo Singapuru založili tím s názvom Quantum Resistant Coin (QRC) a nedávno zverejnili bielu knihu, ktorá dokazuje zraniteľnosť kryptomien takýmito útokmi.

„Veľa existujúcich bitcoinových účtov a všetky nové transakcie budú do 10 rokov ohrozené, takže musíme začať premýšľať o riešeniach,“ hovorí Dr. Marco Tomamichel z Technickej univerzity v Sydney.

Takéto útoky by mohli mať katastrofálny vplyv na kryptomeny, pretože zlodeji vybavení kvantovými počítačmi by mohli ľahko ukradnúť finančné prostriedky bez odhalenia, čo by viedlo k rýchlej strate dôveryhodnosti trhu.

Vedci posudzujú aj riziká dominancie kvantových počítačov pri ťažbe v tzv. Proof of Work protokolov, ktoré sú základom overenia transakcií v bitcoinoch a mnohých ďalších kryptomenách.

Jedna z najvýznamnejších spoločností v bitcoinovej ekonomike Hyperchain si najala tím QRC ako technického poradcu. Budú spolupracovať aj so spoločnosťami Hcash a Hshare, aby posilnili obranu kryptomien pred kvantovými útokmi.

„Je zrejmé, že v komunitách kryptomien je veľa nervozity v súvislosti s tým, či ich digitálne aktíva budú odolávať budúcim útokom veľmi výkonných kvantových počítačov“ vyjadril sa Gavin Brennen, riaditeľ Macquarie Quantum Science and Technology Center (QSciTech), jeden zo spoluautorov dokumentu.

Tím QRC v súčasnosti analyzuje vlastnosti alternatívnej technológie Momentum, ktorá by mala byť menej náchylná na kvantové útoky.

Zdroj: Mq.edu.auGizmodo

 

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Apple má len krôčik k trhovej hodnote bilión dolárov

13.06.2018 00:10

Americký technologický obor Apple má blízko k tomu, aby - ako prvá verejne obchodovateľná spoločnosť v USA - prekonal biliónovú métu v trhovej hodnote. Na dosiahnutie magickej úrovne potrebujú akcie s ...

Biznis

Sharp chce kúpiť PC biznis Toshiby a vrátiť sa na trh s počítačmi

11.06.2018 00:05

Japonská firma Sharp Corp. oznámila, že odkúpi podnikanie s osobnými počítačmi spoločnosti Toshiba. Akvizícia PC biznisu za 36 miliónov dolárov by znamenala návrat Sharpu na trh, ktorý opustil pred ôs ...

Biznis

Microsoft kupuje GitHub za 7,5 miliardy dolárov

07.06.2018 00:10

Microsoft oficiálne potvrdil, že získava spoločnosť GitHub prevádzkujúcu rovnomenné úložisko zdrojových kódov, za ktorú ponúkol 7,5 miliardy dolárov, teda viac, než svojho času zaplatil za mobilnú div ...

q

1 Comments

 1. sa skladaním rozkladaní reality reakcia na: Brutálny výkon kvantových počítačov by mohol ohroziť bitcoin aj ďalšie kryptomeny
  10.11.2017 12:11
  Pre odkrývanie (rozoznávanie) zašifrovaných (prekladových) informačných (prístupových) polí (odlíšení) pri ťažbe (premiestňovaní) kryptomien (premiestňovaného) s využívaním takéhoto mechanizmu (pojenia rozoznávaní dohodnutej reality) postupom času (rozkladaním skladaní) treba stále (sa pojí) viacej a viacej výpočtovej (odovzdávania) sily (sa).

  Pre (rozoznávanie) (prekladových) (prístupových) (odlíšení) pri (premiestňovaní) (premiestňovaného) (pojenia rozoznávaní dohodnutej reality) (rozkladaním skladaní) (sa pojí) viacej a viacej (odovzdávania) (sa).

  Odovzdávanie sa viacej a viacej pojeniu sa skladaním rozkladaní reality dohodnutých rozoznávaní pojenia premiestňovaného premiestňovaním pri odlíšení prístupových prepletov rozoznávania si.

  Podľa odhadov energomerov v roku 2020 bude treba na prítok bitcoinu toľko energie čo teraz na celé Dánsko.

  Preto sa uvažuje o virtualizácii kryptomien prostredníctvom energomien na zabezpečenie konvertibility tovarov, služieb pri revirtualizácii spätnej kompatibility v zameniteľnosti hmôt a energií v informačných tokoch.

  Pre jednoduchosť pochopenia ide o to, že polia budú virtualizované prostredníctvom energomerov, a sily budú vizualizované infovermi.
  Reagovať

Vyhľadávanie

SWAN_06

Najnovšie videáPC forum button