Browser Popcorn: Je tu ďalší „pirátsky Netflix“

Bezpečnosť
0

Možno si niektorí spomeniete, že v máji zažil pár dní slávy „pirátsky Netflix" cez webový prehliadač Popcorntimeinyourbrowser.net. Teraz Popcorn Time prichádza s ďalšou službou, ktorá uľahčí streamovanie pirátskych filmov a televíznych relácií v prehliadači.

Zatiaľ čo predchádzajúca služba na streamovanie pirátskych torrentov fungovala po stiahnutí desktopovej alebo mobilnej androidovej aplikácie, na spustenie browserpopcorn.xyz sa nevyžaduje ani prihlásenie. Webová stránka nadväzuje na predchádzajúce pokusy o vytvorenie torrentovej služby na báze prehliadača, ako bol Popcorn In Your Browser. Ten rýchlo skončil, pretože sa spoliehal na služby tretích strán, ktoré prestali fungovať.

Novú verziu prehliadača vytvoril 15-ročný srbský programátor Milan Kragujevic, ktorý zrejme klonoval pôvodný projekt Popcorn Time. Zdá sa, že hra na mačku a myš medzi pirátmi a obhajcami a presadzovateľmi autorských práv sa nekončí. Popcorn Time a jeho rôzne iterácie sú dnes veľmi populárne a predstavujú reálnu hrozbu pre biznis Netflixu a podobných služieb.

Uvidíme, ako dlho sa tentoraz pirátsky streaming udrží pri živote.

Zdroj: theverge.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať