SAMSUNG_102020 SAMSUNG_102020 SAMSUNG_102020 Advertisement

Recenzia: Brother DCP 5500 DN: Úsporná multifunkčná tlačiareň pre menšie firmy

0

Rýchlosťou tlače, skenovania a kopírovania je tlačiareň Brother DCP 5500 DN určená do náročného firemného prostredia. Podporuje ­automatickú obojstrannú tlač a skenovanie dokumentov vám uľahčí automatický podávač dokumentov (ADF).

Vstupný zásobník na 250 listov papiera sa dá v prípade potreby rozšíriť dvoma voliteľnými zásobníkmi, každý má kapacitu 520 listov. Na ekonomike prevádzky sa význame podpisujú vysokokapacitné tonerové kazety na 8000 strán. Štartovacia tonerová kazeta má kapacitu 60 %  samostatne predávaných náplní, teda na 4800 strán. Dôležitá je aj nízka spotreba energie v pohotovostnom režime, v ktorom bude tlačiareň väčšinu času. Pri zapnutom Wi-Fi som nameral 6,4 W. Po poslednej tlačovej úlohe sa zariadenie automaticky prepne do režimu Pripravené. Po istom prednastavenom čase sa zasa automaticky prepne do režimov nižšej spotreby energie pomocou funkcie správy energie Power Management.

Ovládanie skenovania a kopírovania je vďaka dotykovému farebnému displeju s uhlopriečkou 9,3 cm a primerane veľkým ovládacím ­prvkom presné a pohodlné. Dobre prístupný port USB umožňuje priamu tlač z USB kľúča, prípadne ukladanie skenovaných dokumentov na vložené USB médium. Nechýba ani podpora cloudových služieb, ako je napr. Dropbox alebo Google Drive. Na tlač z mobilných zariadení všetkých platforiem môžete využiť technológie AirPrint, Android Print Service Plugin, Cortado Cloud Print, Google Cloud Print 2.0 či Mopria. Bezproblémová je aj tlač z mobilných zariadení všetkých platforiem, stačí si z aplikačného obchodu stiahnuť aplikáciu Brother iPrint&Scan.

Vkladanie a vyberanie tonera je jednoduché, všetko perfektne lícuje. Počas tlače sa mi nestalo, že by sa zasekol papier, no napriek tomu po odklopení krytu je prakticky celá dráha, kadiaľ sa pri tlači pohybuje papier, prístupná, takže prípadný problém pokrčeného papiera ľahko vyrieši každá sekretárka.  Pri teste bežných dokumentov môžem potvrdiť rýchlosť jednostrannej aj obojstrannej tlače, udávanú výrobcom. Prvý výtlačok je k dispozícii po 7,2 sekundách. Pri použití papiera s hmotnosťou väčšou ako 105 g/m2 je rýchlosť tlače pri šikovnom podávaní polovičná, pretože  treba použiť rovný prechod papiera. Vyskúšal som aj kopírovanie. Do zásobníka som úmyselne založil ohmatané, trochu pokrčené dokumenty a listy papiera vytiahnuté z obálok, kde boli trojmo preložené. Pre podávač dokumentov nepredstavovali žiadny problém. Samozrejme, treba skontrolovať, či dokumenty nie sú zopnuté sponkami, a ak áno, odstrániť ich. Skenovanie je jednostranné, skenuje sa horná strana dokumentu založeného v podávači.

V podnikovom prostredí sa kladie veľký dôraz na bezpečnosť. Preto DCP-L5500DN ponúka Function Lock vo verzii 3.0 alebo zabezpečenie pomocou protokolu 802.1x či Internet Protocol Security (IPsec). Samozrejmé sú funkcie na zabezpečený prístup a overovanie.

Parametre:

• Technológia tlače: laserová čiernobiela; formát  rozlíšenie:  A4 / 1200 × 1200; kapacita zásobníkov: vstupný 250 listov, prípadne 520 listov vo voliteľnom zásobníku, ADF 40 listov, výstupný 550 listov; výbava: USB, Wi-Fi; rýchlosť tlače:  A4 obojstranná 20 strán za minútu, rýchlosť štandardnej tlače 40 strán za minútu; skenovanie: 1200 × 600 dpi; rýchlosť kopírovania – 40 kópií A4 za minútu, rozmery:  435 × 427 × 486 mm; hmotnosť: 16,4 kg; spotreba 645 W, režim pripravené 34 W, vypnuté 0,04 W; náklady 1 strana A4: 0,015 eura

• Cena: 339 EUR, cena náhradného tonera 122 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Rýchla obojstranná tlač, spoľahlivý podávač skenovaných dokumentov
- Nič podstatné

Celkovo: 87 %

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
Brother

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať