Brother ADS 2600W: Stolový skener

0

Kompaktný stolový skener sa dá pripojiť do firemnej siete cez Wi-Fi alebo eternet, prípadne priamo k počítaču cez USB. Konfigurácia je jednoduchá, z priloženého DVD-ROM alebo z internetu si nainštalujete ovládač a softvér. Na skenovanie s ukladaním na kľúč USB nepotrebujete inštalovať nič. Skener sa ovláda priamo cez farebný dotykový displej s uhlopriečkou 9,3 cm.

Po pripojení k internetu môžete ukladať skeny do cloudových služieb OneDrive, Dropbox, Google Drive, Evernote či Box. Bezpečnosť pripojenia aj prístupu oprávnených zamestnancov ku skeneru sú zaistené PIN kódom. Automatický podávač dokumentov s kapacitou 50 listov si poradí aj s dokumentmi vybranými z obálok, na ktorých sú zlomy po prehnutí, pred skenovaním ich len prehliadnite, či neobsahujú spinky. Dobre funguje aj indikácia chýb, napríklad šikmá dráha papiera alebo prípad, ak podávač zoberie viac strán naraz. Bežne táto situácia nenastane, my sme vybrali – či skôr vytrhli – sponku tak nešikovne, že sa papiere vo vzniknutom otvore do seba na malej ploche zasekli. Pri skenovaní 20 dokumentov typu bankových výpisov, poukážok z poisťovne, na ktorých je aj farebné pozadie, sme v rozlíšení 300 dpi dosiahli čas 61 s, takže údaj od výrobcu 24 strán za minútu je za definovaných podmienok bez konverzie do PDF reálny. Pri vyššom rozlíšení rýchlosť logicky klesá, pri 600 dpi sme dosiahli 4 strany za minútu. Proces OCR však veľmi dobre funguje aj pri rozlíšení 300 dpi.

Dráha dokumentu vnútri skenera je len veľmi málo zakrivená, takže sa dajú skenovať aj plastové karty. Karta ID aj vodičský preukaz boli naskenované bez problémov. Plastové karty sa, samozrejme, skenujú po jednej a vizitiek vzhľadom na väčšiu hrúbku papiera môžete dať do podávača maximálne 10. Skener je aj pomerne úsporný, vypnutý má príkon 0,4 W, v režime pripravené 4 W a počas skenovania 20 W.

Parametre:

• Rozlíšenie: 1200 × 1200 dpi, hĺbka farieb 24 bitov; rýchlosť: 24 strán/min; rozmery: 299 × 220 × 179 mm, hmotnosť: 3,6 kg
• Cena: 390 EUR

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
Brother

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať