Britské obce budú mať internet s rýchlosťou 5 Gb/s

0

Britský poskytovateľ širokopásmového internetového pripojenia Gigaclear oznámil, že začiatkom budúceho roka začne všetkým svojim zákazníkom ponúkať internetové služby s rýchlosťou 5 Gb/s (ide o symetrickú rýchlosť na sťahovanie aj odosielanie).

Takáto rýchlosť bola doteraz dostupná len pre veľké podniky a výskumné ústavy. Video vo veľkosti 1,5 GB a v štandardnom rozlíšení by sa tak dalo stiahnuť za 4 až 6 sekúnd.

Služby H5G a B5G, určené pre domácich i firemných zákazníkov, umožnia sťahovať dáta až 200-krát rýchlejšie a odosielať ich až 1000-krát rýchlejšie, ako je priemer vo Veľkej Británii. Budú sa poskytovať cez existujúcu optickú sieť FTTP (fibre-to-the-premises) Gigaclear pomocou štandardu 10GbE, na ktorý budú pripravené aj routery. Balík H5G bude stáť 399 libier mesačne, cena podnikového balíka bude 1500 libier mesačne.

Je zaujímavé, že spoločnosť poskytuje svoje služby na vidieku, v súčasnosti pokrýva asi 25 obcí a pracuje na pokrytí ďalších päťdesiatich.

Používanie internetu sa vo Veľkej Británii za posledných päť rokov zvýšilo päťnásobne a v priebehu nasledujúcich piatich rokov sa podľa výskumu Cisco Visual Networking Index predpokladá ďalší trojnásobný nárast. Podľa očakávania internetová prevádzka do roku 2019 porastie každý rok o 23 percent.

Zdroj: networkworld.com
gigaclear.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať